ما برای ایجاد کتابخانه در سیلواناس از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیمبه گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) آذربایجان غربیاولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ناحیه سیلوانا، یکشنبه (۵ تیرماه) به ریاست سید دلیر علوی، مدیر بخش سیلوانا و با حضور معلم حاج عیسی طاهری، امام جمعه روستای رایان؛ جبار علیزاده، شهردار سیلوانا؛ آزیتا خاتمی، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه سیلواناس؛ صادق نیک نیا، دهیر راجان; محمد ارجمندزاده، رئیس شورای اسلامی بخش؛ بهزاد رستمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ارومیه؛ طاهر حاجی پور مسئول کتابخانه افوک دانش روستای رجان و سایر اعضا و مهمانان در محل بخشداری سیلوانا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه طاهر حاجی پور مسئول کتابخانه افوک دانش روستای رجان با ارائه آماری از وضعیت کتابخانه و مصوبات جلسه قبل گفت: کتابخانه افوک دانش در مجاورت مدارس واقع شده است، بنابراین دانش آموزان به راحتی به کتابخانه دسترسی دارند.


در ادامه بهزاد رستمی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ارومیه گفت: در تلاش هستیم با کمک دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاهای بالای ۲۵۰۰ نفر کتابخانه ایجاد کنیم.

رستمی با تاکید بر استفاده از ساختمان های اداری مازاد برای ایجاد کتابخانه افزود: پیش بینی می شود انجمن حسابداری در قسمت سیلوانا افتتاح شود و نیمی از سهم کتابخانه توسط شهرداری پرداخت شود.

سید دلیر علوی رئیس سیلوانا گفت: برای ترویج فرهنگ کتابخوانی ابتدا باید از خودمان شروع کنیم و اگر والدین در خانواده ها کتاب بخوانند قطعا فرزندان نیز این رفتار والدین را تقلید خواهند کرد.

علوی ادامه داد: در معماری خانه ها باید به فکر فضای مناسب برای کتاب و مطالعه بود. ما از هیچ تلاشی برای ایجاد یک کتابخانه استاندارد در بخش Sylvanas دریغ نخواهیم کرد.

معلم حاج عیسی طاهری امام جمعه روستای رجان نیز گفت: وجود کتابخانه افوگ دانش سرمایه عظیم و سرمایه ای ارزشمند برای منطقه سیلوانا است.

وی افزود: ارزش مطالعه و علم آموزی در دین مبین اسلام بسیار بالاست به گونه ای که اولین سفارشی که خداوند بر پیامبر نازل شده، مطالعه است.

نظارت بر ساخت یک کتابخانه استاندارد در ولسوالی سیلوانا، افتتاح حساب برای انجمن کتابخانه های عمومی ولسوالی سیلوانا به منظور واریز نیم درصد، نظارت بر ایجاد کتابخانه در روستاهای بالای ۲۵۰۰ نفر در فضاهای مازاد با کمک. دهیاران و شوراهای اسلامی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

من باید بگویم؛ بخش سیلوانا دارای یک باب کتابخانه عمومی به نام کتابخانه عمومی افوگ دانش در روستای راجان است.