متحدان غربی از جمله بریتانیا موافقت کردند که بانک‌های روسیه را از سیستم سوئیفت خارج کنند به دلیل حمله به اوکراین که ضربه بزرگی به پوتین است.


رهبران جهان موافقت کرده اند که بانک های منتخب روسیه را از سیستم بانکی سوئیفت حذف کنند.

بریتانیا، اتحادیه اروپا و ایالات متحده “جنگ انتخابی” پوتین و حملات به اوکراین را محکوم کردند.

متحدان غربی موافقت کرده اند که بانک های روسیه را از سیستم سوئیفت خارج کنند

۱

متحدان غربی موافقت کرده اند که بانک های روسیه را از سیستم سوئیفت خارج کننداعتبار: گتی

در بیانیه ای که کاخ سفید منتشر کرد، آمده است: «ما در کنار دولت اوکراین و مردم اوکراین در تلاش های قهرمانانه آنها برای مقاومت در برابر تهاجم روسیه ایستاده ایم.

ما روسیه را مورد بازخواست قرار خواهیم داد و به طور جمعی تضمین خواهیم کرد که این جنگ یک شکست استراتژیک برای پوتین است.

در حالی که نیروهای روسی حملات خود را به کیف و سایر شهرهای اوکراین آغاز می کنند، ما مصمم هستیم که به تحمیل هزینه هایی به روسیه ادامه دهیم که روسیه را از سیستم مالی بین المللی و واردات ما منزوی می کند.

در فهرست اقداماتی که قرار است در روزهای بعد اجرا شود، اطمینان از حذف بانک‌های منتخب روسیه از سیستم پیام‌رسانی سریع، در راس آن بود.

این تضمین می کند که این بانک ها از سیستم مالی بین المللی جدا شده و به توانایی آنها برای فعالیت در سطح جهانی آسیب می رساند.

سوئیفت تراکنش هایی به ارزش تریلیون ها دلار را پردازش می کند و در سراسر جهان توسط بیش از ۱۱۰۰۰ بانک و موسسه مالی استفاده می شود.

بیشترین خوانده شده در The Irish Sun

رهبران همچنین متعهد به اعمال تدابیر محدودکننده برای جلوگیری از استقرار ذخایر بین‌المللی بانک مرکزی روسیه و هدف قرار دادن افراد و نهادهایی هستند که جنگ در اوکراین را تسهیل می‌کنند.

در این بیانیه آمده است: «ما به طور خاص متعهد به اتخاذ تدابیری برای محدود کردن فروش شهروندی – به اصطلاح پاسپورت طلایی – هستیم تا به روس‌های ثروتمند مرتبط با دولت روسیه اجازه دهیم شهروند کشورهای ما شوند و به سیستم‌های مالی ما دسترسی پیدا کنند.

چهارم، ما متعهد می‌شویم که هفته آینده یک کارگروه فراآتلانتیک راه‌اندازی کنیم که اجرای مؤثر تحریم‌های مالی ما را با شناسایی و مسدود کردن دارایی‌های افراد و شرکت‌های تحریم شده در حوزه قضایی ما تضمین می‌کند.

به عنوان بخشی از این تلاش، ما متعهد هستیم که تحریم‌ها و سایر اقدامات مالی و اجرایی را علیه مقامات روسیه و نخبگان نزدیک به دولت و همچنین خانواده‌های آنها و توانمندسازی‌های آنها برای شناسایی و مسدود کردن دارایی‌های آنها در حوزه قضایی ما اعمال کنیم. .

ما همچنین با دولت‌های دیگر درگیر خواهیم شد و برای شناسایی و مختل کردن حرکت دستاوردهای غیرقانونی، و محروم کردن این افراد از توانایی پنهان کردن دارایی‌های خود در حوزه‌های قضایی در سراسر جهان تلاش خواهیم کرد.

در نهایت، ما علیه اطلاعات نادرست و سایر اشکال جنگ ترکیبی تقویت یا هماهنگی خواهیم کرد.»