متخصص تغذیه || چگونه یک متخصص تغذیه با توصیه خود شیوه زندگی سالم را به ما می آموزد؟


متخصص تغذیه تخصص در استفاده از غذا و تغذیه برای ارتقاء سلامت و مدیریت بیماری. این متخصصان به افراد توصیه می کنند که برای داشتن یک سبک زندگی سالم یا رسیدن به یک هدف خاص از سلامتی چه بخورند. اکثر متخصصان تغذیه در بیمارستان ها ، خانه های سالمندان ، مراکز مراقبت طولانی مدت یا مطب های پزشکی کار می کنند.

در حالی که تغذیه یک حوزه تخصصی با طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی در دنیای واقعی است ، دو حوزه اصلی تمرکز وجود دارد که متخصصان تغذیه را به عموم مردم متصل می کند.

این متخصص اغلب به عنوان بخشی از یک تیم مراقبت های بهداشتی چند رشته ای فعالیت می کند که شامل پزشکان ، مددکاران اجتماعی ، پرستاران و ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در خانه است. یک متخصص تغذیه می تواند درمان ها را برای همه چیز سفارشی کند آلرژی و عدم تحمل غذایی و اختلالات اشتها از اختلالات گوارشی و مشکلات وزن برای کمک به شما.

هم اکنون به صورت آنلاین با مشاوران پزشک خود مشورت کنید

در این زمینه ، متخصصان تغذیه معمولاً موارد زیر را انجام می دهند:

 • ارزیابی نیازهای تغذیه ای و بهداشتی بیماران و مراجعه کنندگان
 • توصیه به بیماران در مورد مسائل تغذیه ای و عادات غذایی مناسب
 • تنظیم برنامه غذایی و تغذیه بر اساس ترجیحات و بودجه مشتری
 • اثرات برنامه های رژیم غذایی را ارزیابی کرده و در صورت نیاز آنها را تغییر دهید

ویژگی تغذیه ای

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر

برخی از متخصصان تغذیه آموزش های لازم را می بینند و در زمینه های خاصی تمرکز می کنند. تخصص در تغذیه نیاز به آموزش و دانش اضافی دارد. برخی از ویژگی های تغذیه فوق عبارتند از:

متخصص تغذیه ورزشی. ورزشکاران فعال و بزرگسالان از متخصصان ورزشی برای افزایش عملکرد ورزشی خود راهنمایی می گیرند. متخصصان تغذیه ورزشی به طور فزاینده ای برای توسعه برنامه های تغذیه و مایعات برای ورزشکاران یا تیم ها استخدام می شوند.

متخصص تغذیه کودکان. این متخصصان برای ارتقاء سلامت تغذیه مناسب نوزادان ، کودکان و نوجوانان تلاش می کنند.

متخصص تغذیه در علم پزشكی. این متخصصان برای بهبود کیفیت زندگی و سلامت سالمندان استراتژی های م eatingثر تغذیه ایمن را طراحی ، اجرا و مدیریت می کنند. در زمانی که تغذیه به طور فزاینده ای به عنوان یکی از اجزای ضروری پیری سالم و مدیریت بیماری ها شناخته می شود ، این متخصصان دارای تخصص لازم برای افراد مسن هستند.

متخصص تغذیه کلیه یا نفرولوژیست. رژیم درمانی برای بیماران بیماری مزمن کلیوی (CKD) برای کسانی که از نیازهای تغذیه ای ویژه آگاهی دارند برای ارزیابی و انجام درمان تغذیه پزشکی شخصی (MNT) برای افراد مبتلا به بیماری کلیوی مهم و ضروری است. طبق گزارش موسسه ملی دیابت و بیماری های دستگاه گوارش ، MNT این ممکن است پیشرفت بیماری مزمن کلیوی را از عوارضی مانند: سوء تغذیه پیشگیری یا درمان آنها و بهبود کیفیت زندگی آنها. علاوه بر این ، MNT این می تواند هزینه های مراقبت های بهداشتی را کاهش دهد.

چگونه متخصص تغذیه شویم؟

متخصص تغذیه در رژیم درمانی تخصص دارد ، شاخه ای از دانش مربوط به رژیم غذایی و تأثیرات آن بر سلامتی است. یک متخصص تغذیه معمولاً بر اساس وضعیت پزشکی یا اهداف شخصی تغییراتی در رژیم غذایی مشتری ایجاد می کند.

طبق نظر آکادمی تغذیه و رژیم درمانی ، یک متخصص تغذیه ثبت شده باید موارد زیر را دریافت کرده و گواهینامه دریافت کند:

 • مدرک کارشناسی با دوره های مورد تایید شورای اعتباربخشی آکادمی تغذیه و رژیم درمانی برای آموزش تغذیه و رژیم درمانی
 • حداقل 1200 ساعت تجربه تحت نظارت در یک مرکز بهداشتی معتبر ، آژانس اجتماعی یا شرکت خدمات غذایی
 • قبولی در آزمون سراسری که توسط کمیسیون ثبت حکمرانی انجام شده است.

علاوه بر این ، یک متخصص تغذیه باید شرایط لازم برای ادامه تحصیل حرفه ای را هر سال برای حفظ گواهینامه هیئت مدیره رعایت کند.

یک متخصص تغذیه چه کاری میکند؟

متخصص تغذیه کیست؟ | دکتر

اقدامات زیر را می توان در هنگام مشورت با متخصص تغذیه انجام داد:

ابتدا یک معاینه پزشکی انجام دهید. یک متخصص تغذیه قبل از توصیه به رژیم غذایی باید از وضعیت سلامتی شما آگاه باشد. پزشک ممکن است فشار خون و اطلاعات آزمایش خون شما را بررسی کند. کلسترول خونتری گلیسیرید ، قند خون (گلوکز) ، هموگلوبین و هماتوکریت (اندازه گیری حجم گلبول های قرمز خون) و موارد دیگر را بررسی کنید. برخی از مشکلات سلامتی تا حدی یا کاملاً با رژیم غذایی و شاید فعالیت بدنی مدیریت می شوند.

اگر به دنبال مشاوره تغذیه ای به تنهایی هستید ، دریابید که می خواهید به چه چیزی برسید. آیا می خواهید لاغر شوید؟ آیا وزن اضافه می کنید؟ آیا انرژی بیشتری دارید؟ اهداف خود را زودتر در نظر بگیرید و مطمئن شوید که هدف خود از مراجعه به متخصص تغذیه را می دانید.

آماده پاسخگویی به سوالات باشید.

وقتی به متخصص تغذیه مراجعه می کنید ، در مورد عادات غذایی خود ، هرگونه واکنش نامطلوب به غذا ، مکمل ها ، سابقه وزن ، ترجیحات رژیم غذایی ، سابقه پزشکی عمومی ، سابقه سلامت خانواده ، داروها و عادات سبک زندگی صحبت کنید. این کار را انجام دهید. این اطلاعات می تواند به متخصص تغذیه کمک کند تا توصیه های غذایی و تغذیه ای را برای شیوه زندگی و نیازهای سلامتی شما آماده کند.

میزان مصرف غذای خود را ثبت کنید. در صورت درخواست ، همه چیزهایی را که برای چند روز می خورید و می نوشید بنویسید. مقادیر (در فنجان ، اونس ، قاشق غذاخوری و غیره) و طرز تهیه غذاها ، مانند سرخ شده ، کبابی یا پخته شده را ثبت کنید.

توصیه نهایی

یک متخصص تغذیه واجد شرایط بر تغییر شیوه زندگی و انتخاب غذا تمرکز می کند ، نه بر نتایج سریع ، درمان های معجزه آسا یا مکمل های غذایی گران قیمت. بنابراین بهتر است همه جزئیات را بنویسید.

اصلاح رژیم غذایی با مشاوره آنلاین یکی از خدمات ویژه دکتر برای کسانی که به تغذیه خود اهمیت می دهند و بدنبال آن هستند رژیم متعادل آنها برای موقعیت شما مناسب هستند. از سوی دیگر افرادی که دارای اختلالات خوردن هستند مانند بی اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی توصیه های متخصص تغذیه نیز می تواند مشکل ایجاد کند روانپزشک با تجربه پزشک برای جلوگیری از عوارض جسمی و روانی وضعیت آنها.

منابع:

https://www.verywellhealth.com/nutritionist-what-is-a-nutritionist-1736231

دیدگاهتان را بنویسید