متخصص تغذیه کیست؟ مجله سلامت LifeDite


متخصص تغذیه

متخصص تغذیه فردی است که متخصص تغذیه است. متخصص تغذیه به شما در انتخاب غذاهای مناسب و تعیین برنامه غذایی سالم کمک می کند ، همچنین رژیم غذایی مناسب برای بیماران ایجاد می کند و توصیه های غذایی لازم را به بیماران ارائه می دهد.
متخصص تغذیه عادات غذایی فرد را مورد بررسی قرار می دهد ، غذاهای لازم را به بیمار توصیه می کند ، شیوه صحیح عادات غذایی را آموزش می دهد و بر اثربخشی برنامه نظارت می کند تا از موثر بودن رژیم غذایی داده شده اطمینان حاصل کند و نتایج را گزارش می دهد. روند بهبود را ثبت می کند.
این متخصص برنامه های رژیم غذایی را برای گروه های مختلف افراد از جمله کودکان ، افراد میانسال ، بیماران ، افراد چاق و لاغر با توجه به شرایط و نیازهای آنها تهیه می کند. او برای آنها تعیین می کند که چه نوع غذایی و چه مقدار در روز مصرف کنند.
بیماران توسط متخصص تحت نظر هستند تا به آنها کمک کند رژیم غذایی مناسب را با توجه به شرایط خاص خود انتخاب کرده و روند بهبود را تسریع کنند. بیماران ارجاع شده به این متخصصان شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.
بیماران ارجاع شده به این متخصصان شامل دیابتی ها ، بیماران کلیوی ، بیماران گوارشی و کبدی ، بیماران قلبی و بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی و بسیاری از بیماری های دیگر هستند که برای بهبود یا کنترل بیماری به تغذیه مناسب نیاز دارند.

چه زمانی باید به متخصص تغذیه مراجعه کنیم؟

حکومت

تمام کارها را انجام دهید و وزنه را جابجا نکنید

وقتی احساسی هستید بیشتر غذا می خورید

بیش از حد سنگین

بارداری

مدام به غذا فکر می کنم

کلسترول بالا

و…

به مناسبت روز رژیم درمانی ، 20 درصد تخفیف برای همه افرادی که برای رژیم غذایی درخواست می کنند تا 20 مارس در نظر گرفته شده است.

مقاله قبلی24 نکته ساده برای داشتن رژیم غذایی سالم (قسمت 2)

ارزیابی رژیم تغذیه و درمان در چاقی ، کاهش وزن ، بارداری ، کودکان و بیماریها و غیره. عضو سازمان انجمن تغذیه ایران و کانادا و سیستم پزشکی کشور.

دیدگاهتان را بنویسید