«متولد چهل و دو» ادای احترام به شخصیت های انقلابی استگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضویرونمایی رسمی از کتاب «متولد چهل و دو» مروری بر خاطرات زنده یاد حاج علی آقا شمکداری یار دیرین رهبر انقلاب با حضور جمعی از اساتید، فرهیختگان، ش. و دوستداران کتابخوانی روز پنجشنبه ۵ آبان ماه در سالن همایش های آستان قدس رضوی حرم مطهر برگزار شد.

سید علیرضا مهرداد نویسنده کتاب متولد چهل و دو در این مراسم که به همت نهاد حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای در مشهد برگزار شد، گفت: این کتاب در واقع حاصل ۳۵ مصاحبه است. حمیدرضا صدوقی از پژوهشگران عرصه دفاع مقدس با مرحوم علی شمکداری و بیان خاطراتی از پنجاه سال رفاقت و همراهی با رهبر انقلاب که نوشته شده است.

وی بیان کرد: کتاب «متولد چهل و دو» اولین کتاب از مجموعه «در حدیث به دیگران» است که در ۲۸۷ صفحه و ۱۵ قسمت منتشر شده است.

حمیدرضا صدوقی نیز در این مراسم گفت: طی ۳۵ مصاحبه ای که با مرحوم شمکداری داشتم، ایشان با دقت و صمیمیت کامل و عشق سعی کردند خاطرات خود را از دوران حضور در کنار رهبر انقلاب نقل کنند. نهضت امام خمینی

وی گفت: در مصاحبه و گفتگو با مرحوم شمکداری متوجه شدم که این شخص به معنای واقعی یکی از روشنفکران و روشنفکران آن زمان است.

سید مرتضی بختیاری; رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین به مقام شامخ مرحوم شمکداری اشاره کرد و گفت: مرحوم شمکداری انسان متدین و رهبر انقلاب بود در پیام تسلیت درگذشت این عالم وارسته وی را چنین توصیف کرد. مردی با ایمان، انقلابی، وکیل و سرباز در جبهه حقیقت را بیان کرد.

وی افزود: خاطرات مرحوم شمکداری که در کتاب متولد چهل و دو منتشر شده در واقع ادای احترام به انقلاب و شخصیت های انقلابی است.

بختیاری بیان کرد: به اعتقاد بسیاری از آگاهان، ظهور انقلاب اسلامی بزرگترین رویداد قرن بیستم بود و ما با تقدیم ۳۰۰ هزار شهید این انقلاب را به دست آوردیم و با تمام وجود از آن پاسداری خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: به فرموده امام راحل (ره) انقلاب ما مبتنی بر شخصیت نیست و توطئه دشمنان برای حمله به این نظام مقدس که با خون هزاران شهید سیراب شده است قطعا شکست خواهد خورد و این انقلاب در دست صاحب اصلی آن امام زمان عج) تحویل داده می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه ما سربازان عاشورا هستیم و انقلاب ما به برکت روز عاشورا زنده است، اظهار داشت: ما به برکت عاشورا زنده ایم.

در این مراسم از همسر و فرزند مرحوم حاج علی آقای شمکداری و همچنین نویسنده و پژوهشگر کتاب «متولد چهل و دو»; از سید علیرضا مهرداد و حمیدرضا صدوقی تجلیل شد.