مردم باید در جهاد فرهنگی به دولت کمک کنندبه گزارش خبرنگار آژانس کتاب ایران (ایبنا) در گلستانمحمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت همراه امروز جمعه ۷ مردادماه برای شرکت در مراسم روز خبرنگار در استان گلستان به استان گلستان سفر کردند. وی پیش از ظهر امروز در نماز سیاسی جمعه شهر گرگان شرکت کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با جنگ فرهنگی و رسانه ای روبرو هستیم. دشمنان جنگ روایی کامل را آغاز کردند و رهبری معظم انقلاب تبیین جهاد با این برنامه دشمن را مطرح کردند.

وی افزود: دولت جهادی و انقلابی در مقابل انواع هجمه های دشمن ایستاده است.

محمدمهدی اسماعیلی ادامه داد: دشمن قبل از انتخابات هر کاری کرد تا از تشکیل یک دولت قوی، مکتبی و جهادی جلوگیری کند، اما به یاری خداوند یک دولت انقلابی تشکیل شد.

وی ادامه داد: زمانی که دولت تحویل گرفت، به دلیل شیوع گسترده کرونا، اولویت دولت حفظ جان مردم بود. با جدیت تمام برای مبارزه با کرونا تلاش کردیم و به یاری خداوند شاهد روزهایی بودیم که تعداد کشته ها به صفر رسید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس به هدفمندی یارانه ها اشاره کرد و گفت: این تصمیم بزرگ و شجاعانه با حمایت مردم اجرایی شد و در آینده شاهد آثار مثبت آن خواهیم بود.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه شعار دولت سیزدهم در سطح فرهنگی است، افزود: در این دولت تغییر مسیر به سمت ارزش های انقلابی در حوزه فرهنگ آغاز شده است و امیدوارم اینگونه باشد. مردم باید در این جهاد فرهنگی به دولت کمک کنند.

وی افزود: ما آواز نمی خوانیم. گزارشی ارائه می کنیم. قرارگاه فرهنگی با حضور جوانان انقلابی راه اندازی شد.