مروری بر جستجوی انسان برای معنا در میان خوانندگان کتابگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی «اطلس پیدایش»، پس از مطالعه اولین دورهمی برنامه کتابخوانی با عنوان کتاب خوانان، از دوشنبه ۲۲ تیرماه، چهارمین برنامه کتابخوانی را به صورت زنده در صفحه رسمی اینستاگرام خود به نمایش گذاشت.

برنامه کتابخوان که از سال ۱۴۰۰ به همت این نهاد فرهنگی راه اندازی شد، با هدف توسعه فرهنگ کتابخوانی و جذب مخاطبان کتابخوان و تلاش برای تغییر نگرش آنها نسبت به فرهنگ کتابخوانی برگزار می شود. در این برنامه هفته ای یک کتاب و در بازه زمانی حدود دو ماهه با هماهنگی ناشر خوانده می شود.

برنامه کتابخوان جدید با خوانش کتاب «انسان در جستجوی معنا» نوشته ویکتور فرانکل با ترجمه مریم حسین نژاد آغاز می شود. اولین برنامه کتابخوان سال با خوانش کتاب «جاناتان مرغ دریایی» نوشته «ریچارد باخ» در اردیبهشت ماه آغاز شد که با بازخورد گسترده و مثبت مخاطبان مواجه شد.

این برنامه در سال جدید شاهد تغییراتی در اجرای خود بود که علاوه بر کتابخوانی به صورت هفتگی و به مدت دو ماه، بخش ویژه ای برای گفتگو به برنامه اصلی اضافه شد. دومین گفت و گوی ویژه امسال به گفت و گو با مریم حسین نژاد، مترجم کتاب «انسان در جستجوی معنا» اختصاص دارد که پس از مصاحبه با شرکت کنندگان، خوانش کتاب آغاز می شود.


امسال مطالعه ۶ کتاب برای علاقمندان در نظر گرفته شده است. موسسه اطلس پیدایش از علاقه مندان به کتاب و کسانی که کتاب نمی خوانند اما می خواهند کتاب خوان شوند به این کمپین دعوت می کند. و از خوانندگان دعوت می شود دوستان کتابخوان خود را به این برنامه دعوت کنند و خود از این رویداد حمایت کنند. مخاطبان می توانند برای اطلاعات بیشتر به صفحه اینستاگرام موسسه به آدرس [email protected] مراجعه کنند.