مری مک اوی، نماد گلنرو، می‌گوید: ما راه درازی در پیش داریم تا برابری در صفحه نمایش داشته باشیم.


بازیگر زن مری مک اوی گفته است که صنعت سرگرمی برای زنان در حال تغییر است، اما “راه زیادی در انتظار ظاهر شدن” و همچنین سن روی صفحه نمایش وجود دارد.

مری دهه‌هاست که در ایرلند ستاره سینما و صحنه بوده و در برنامه‌های تلویزیونی مانند گلنرو و بریجت و ایمون و همچنین نمایش‌هایی مانند رقص در لوگناسا بازی کرده است.

Mary McEvoy در راه اندازی برنامه Hi Digital Vodafone برای بیش از 65 سال

۴

Mary McEvoy در راه اندازی برنامه Hi Digital Vodafone برای بیش از ۶۵ سالاعتبار: Naoise Culhane
زمانی که مری و میک لالی در فیلم گلنرو نقش بیدی و مایلی را بازی کردند، نامی آشنا شد

۴

زمانی که مری و میک لالی در فیلم گلنرو نقش بیدی و مایلی را بازی کردند، نامی آشنا شداعتبار: RTE

او که از دهه ۱۹۸۰ در این صنعت حضور داشت، گفت که می‌تواند تغییراتی را ببیند، اما هنوز تمایلی به استفاده از بازیگران زن مسن‌تر در نمایش‌های ایرلندی وجود ندارد.

او به ایرلندی سان گفت: «فکر می‌کنم به طرز ماهرانه‌ای در حال تغییر است. در ایرلند مدتی طول می کشد زیرا ما کشور بسیار جوانی هستیم.

“اما من دیشب داشتم فیلم گناهکار را تماشا می کردم و شما فرانسیس فیشر را می بینید، او ۷۰ ساله است و او یکی از سرنخ ها است، یک حرکت دهنده و تکان دهنده است و یک پیرمرد رقت انگیز نیست که در آنجا به رحمت دیگران نشسته باشد، او دارد معامله می کند. به همان اندازه که او می گیرد

“شما آن را در موضوعات اروپایی زیاد می بینید، اما در این مسیر فرقه مادر ایرلندی برخاسته است و من هیچ مادری را نمی شناسم که شبیه این مامی ایرلندی باشد.”

او ادامه داد: «مادر من زن سرسختی بود و همه خاله‌هایم زن‌های سرسختی بودند. اما به نظر می رسد که چنین چیزی وجود دارد: “جلیقه ات را پایین بیاور وگرنه کلیه هایت سرما می خوری” مادر آن بیرون و من چنین کسی را نمی شناسم.

«افراد هم سن و سال من به ماچوپیچو می‌روند یا اسپانیایی را در اسپانیا یاد می‌گیرند یا نیمه‌شب روی دیگ‌های گرد می‌رقصند، هرکسی را که می‌شناسم در هیچ نوع زندگی بی‌تحرکی نیست. آنها بسیار فعال و بسیار کنجکاو هستند.»

بیشترین خوانده شده در The Irish Sun

مری مدافع پلتفرم آموزشی Hi Digital جدید Vodafone است که برای افراد بالای ۶۵ سال طراحی شده است و به آنها یاد می دهد که چگونه از فناوری برای بهبود زندگی روزمره خود استفاده کنند.

او گفت: «به شدت احساس می‌کنم که مردم علاقه‌ای به حرف‌هایی که وقتی از سنی بالاتر می‌گذرد ندارند، ندارند.

“شما چیزهای زیادی برای گفتن دارید و چیزهای زیادی در خود دارید، دانش و خرد که بسیار مهم است…

«این حس وجود دارد که وقتی بزرگتر شدی باید ناپدید شوی. من به نوعی می‌دانم که افراد جوان‌تر خواهند آمد و به شغل‌ها نیاز دارند، اما باید راهی برای نسل‌ها وجود داشته باشد، نه فقط همزیستی، بلکه واقعاً با یکدیگر تعامل داشته باشند.

من دوستان بسیار زیادی دارم که در ۲۰ سالگی هستند، دوستان خوب، دوستانی که برای بحث در مورد مشکلی با آنها تماس می گرفتم و آنها در ۲۰ سالگی هستند.

“بیشتر دوستان من از من جوانتر هستند، که یک راه عالی برای جوان ماندن است، زیرا شما واقعاً درک می کنید که چه اتفاقی می افتد و زندگی چگونه است.”

نمایش صفحه نمایش

اما فقط زنان مسن‌تر روی صفحه نمایش نمی‌خواهند بیشتر آنها را ببینند.

مری پس از خواندن درخواست اخیر نیکولا کوگلن، ستاره Derry Girls و Bridgerton برای اینکه مردم او را در مورد وزن برچسب نزنند، گفت که باید کارهای بیشتری برای پرداختن به ظاهر ایده آل پیشنهاد شده برای زنان در برنامه های تلویزیونی انجام شود.

او گفت: «نیکولا کوگلان به اندازه هر یک از آن زنان زیبا و زیباست، اما چرا او نتوانست بازیگر نقش اول زن باشد؟

“شاید او نمی خواست، من نمی دانم. و اشتباه نکنید فیبی داینور دوست داشتنی است اما همیشه لاغر است.

“ما راه درازی در پیش داریم تا زنان را از انواع انتظارات در مورد ظاهر رها کنیم. نیکولا به عنوان یک عکس زیباست، او بسیار با استعداد و خوش ذوق است، او زیباست، چرا او خانم اصلی نباشد.”

اما در حال حاضر، آنها هرگز کسی را که لاغر نیست به عنوان بانوی اصلی انتخاب نمی کنند…

من برای کسی با استعداد و انگیزه آشکارش متاسفم، او یک دختر فوق العاده با استعداد است که از او غافلگیر می شود. افتضاح است. چه دنیایی.»

“همه چیز برای رفتن”

او افزود: «این یک استدلال به خوبی برای مردان پیشرو و زنان پیشرو است. برای شان کانری و کاترینا زتا جونز خوب بود.

“این یک فاصله ۴۰ ساله (در Entrapment) بود تا یک مشارکت در صفحه نمایش باشد، اما اگر آن را برعکس بیان کنید، نه، این مجاز نبود. بنابراین هنوز همه چیز باقی مانده است، اما با برخورد با زن ستیزی، همه اینها از بین خواهد رفت.»

مری به عنوان بخشی از کمپین Vodafone برای کمک به آنلاین کردن افراد مسن صحبت می کرد.

این بیماری همه گیر نشان داده است که چقدر مهم است که بتوانیم به صورت مجازی در تماس باشیم، اما برای تعداد زیادی از مردم، مهارت های مورد نیاز را ندارند.

مری خودش این دوره را به پایان رسانده است و می‌گوید: «اگر مردم می‌توانستند چیزهای شگفت‌انگیزی را بیاموزند که ممکن است به خاطر فناوری اتفاق بیفتد.

“شما می توانید با خانواده خود در استرالیا شام بخورید و مجبور نیستید اتاق نشیمن خود را ترک کنید و فکر می کنم به همین دلیل است که بیرون بردن آن از آنجا بسیار مهم است…

این بیماری همه گیر بسیاری از افراد مسن را منزوی کرده است و اگر می خواهید از این انزوا خارج شوید، فناوری راه حلی است که باید طی کنید.

و من فکر می‌کنم همه‌گیری اهمیت واقعی آن را به افراد مسن نشان داده است.

“و نکته دیگر این است که از افراد مسن حمایت نکنید – آنها باید در تجربه زندگی خود احساس غرور کنند که چیزی برای ارائه دارند.

“و اگر آنها با فناوری مکالمه نکنند، تمام آن خرد و چیزهایی که برای مدت طولانی تری نسبت به سایر افراد در اطراف خود جمع کرده اند، از بین رفته است.”

برای کمک به کسی که می‌شناسید و ممکن است نیاز به یادگیری داشته باشد، به hidigital.ie مراجعه کنید.

نیکولا کوگلان در نقش پنه لوپه فیدرینگتون در بریجرتون از نتفلیکس

۴

نیکولا کوگلان در نقش پنه لوپه فیدرینگتون در بریجرتون از نتفلیکساعتبار: نتفلیکس
مری دوره Vodafone را که می توانید در hidigital.ie بیابید به پایان رساند

۴

مری دوره Vodafone را که می توانید در hidigital.ie بیابید به پایان رسانداعتبار: Naoise Culhane