مسابقه بزرگ کتابخوانی «آبنماهای بهشت» برگزار می شود.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، مسابقه بزرگ کتابخوانی «چشمه های بهشتی» به مناسبت دهه کرامت توسط اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با حضور اداره کل فرهنگ اسلامی و هماهنگی و مدیریت زائران خراسان رضوی برگزار می شود.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر سبزیان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با تبریک ایام دهه کرامت گفت: بیت (ع) دهه کرامت اعلام شده است. امام رضا (ع) در تبیین مفاهیم اسلامی و فضایل انسانی در حکمت و مهربانی امام نقش مؤثری ایفا کرد و همچنین خواهر بزرگوارش حضرت معصومه (س) وفاداری و علاقه خواهر را نسبت به برادر به جهانیان نشان داد.

وی افزود: تلاش ما در مجموعه کتابخانه های عمومی این است که یکی از متولیان اصلی ترویج فرهنگ رضوی به ویژه در منطقه مشهد و خراسان رضوی باشیم، گامی موثر و مفید در جهت شناخت هر چه بیشتر رفتار آنان. تا حد ممکن. در جامعه امروز طنزهای دشمنان را بردارید تا بر فرهنگ ما جوانان ایران اسلامی مسلط شود. به همین منظور با آغاز دهه کرامت در نظر داریم برنامه های فرهنگی کتاب محور از جمله مسابقه کتابخوانی، نشست کتابخوانی امام رضایی، نمایشگاه کتاب کرامت با محوریت سیره امام رضا (ع) و نیز برگزار کنیم. کتابخوانان حضرت فاطمه معصومه (س)، برپایی نمایشگاه نقاشی از آثار برگزیده در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و گردهمایی های روایات خوانی رضوی، راه اندازی کاروان «کتاب و کرامت» در روستاها و حاشیه شهرها و… کتابخانه های استان

سبزیان گفت: از دیگر برنامه های اجرایی این ایام، مسابقه بزرگ کتابخوانی با عنوان «چشمه های بهشت» با محوریت «چشمه های بهشت: گزیده ای از عیون اخبار الرضا(ع)» اثر بجعفر محمد بن بابویه خواهد بود. جومی تا ۲۰ ژوئن ۱۴۰۱.

علاقه مندان می توانند جهت شرکت و دریافت نسخه الکترونیکی کتاب در سامانه مسابقه الکترونیکی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نشانی www.samakpl.ir اقدام کنند.