معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ به بابل سفر کردگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در مراسم اختتامیه هشتمین دوره جشنواره های روستاها و عشایر دوستدار کتاب به شهرستان بابل از توابع استان مازندران سفر کرد.

در این سفر اسماعیل جانعلی پور مدیرکل دفتر گردهمایی ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدحسین ظریفیان مدیرکل دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی، علی اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر چاپ و نشر و دفتر انتشارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی رمضانی، مدیر اجرایی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران را یاسر احمدوند، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همراهی می‌کنند.


احمدوند در بدو ورود به استان با عیسی محمدی فیروزجایی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل دیدار و گفتگو کرد.


عیسی محمدی فیروزجی ​​در این نشست گفت: ۳۲ ناشر، هشت کتابفروشی و ۵۶ خبرنگار در بابل فعال هستند. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با ۱۱ نیروی انسانی به ۶۰۰ هزار نفر خدمات رسانی می کند.


وی به انبوه اخبار و اطلاعات محمدصالح طبری خبرنگار باسابقه بابلی اشاره کرد و افزود: صمد صالح طبری که فعالیت رسانه ای خود را از قبل از انقلاب آغاز کرده است، دارای انبوهی از اخبار ارزشمند از تاریخ انقلاب اسلامی و انقلاب اسلامی است. جنگ تحمیلی حفظ این گنج گرانبها ضروری است; بنابراین پیشنهاد می کنیم این منابع ارزشمند خبری دیجیتالی شوند.


در ادامه این سفر احمدوند و هیئت همراه از حوزه علمیه بابل و امام جمعه موقت این شهرستان خجت الاسلام مجتبی روحانی بازدید کردند.

خجت الاسلام روحانی در این جلسه برگزاری اختتامیه و انتخاب دهکده فرهنگی را مایه خیر و برکت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد که این فعالیت ها تداوم داشته باشد.


وی به روستای عرب محله برگزیده هشتمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و عشایر اشاره کرد و گفت: عرب محله یکی از روستاهای فعال منطقه در زمینه برگزاری برنامه های کتاب محور و مناسبت های مذهبی است. .


احمدوند با اشاره به خاستگاه دینی مازندران گفت: مازندران منطقه علما و مردم بزرگی است که منشأ خیر و برکت برای استان بوده است.

مجتبی روحانی در ادامه خجت الاسلام به کتابخانه حوزه اشاره کرد و گفت: این منطقه کتابخانه بزرگی نداشت؛ در حالی که این منطقه کتابخانه بزرگی نداشت. از این رو حاج شیخ هادی روحانی نماینده ولی فقیه تصمیم به تأسیس کتابخانه عمومی گرفت. این کتابخانه با ۱۵ نیروی انسانی و ۵ هزار جلد کتاب و همچنین منابع غنی که قدمت برخی از آنها به ۳۰۰ سال می رسد، زیر نظر کتابخانه های عمومی کشور فعالیت می کند.


در پایان این دیدار و گفتگو، احمدوند و هیئت همراه از کتابخانه آیت الله روحانی بازدید و در حضور حضرت حاج شیخ هادی روحانی به قرائت فاتحه پرداختند.


اختتامیه جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و عشایر در هشتمین دوره و برای اولین بار با حضور نمایندگان فرهنگی در روستاهای منتخب برگزار می شود.