معرفی شهرهای هنری ویژه تجلیل از مشاهیر و چهره های ماندگار فرهنگ و هنربر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سید مجید پوراحمدی، مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: سالیان متمادی را صرف اعتلای هنر ایران کرده اند و حاصل فعالیت آنها تربیت هنرجو و هنرجو بوده است. خلق آثاری بدیع و ماندگار برای فرهنگ ایرانی-اسلامی ما.

وی افزود: صندوق اعتباری هنر در رویکرد جدید خود با توجه به توجه ویژه مشاهیر و شخصیت های ماندگار، دارای حوزه فرهنگ و هنر است، شهری با ویژگی های خاص در حوزه فرهنگ و هنر است.

پوراحمدی یادآور شد: از جمله معیارهای انتخاب ما شهرهایی هستند که به فرهنگ، هنر، دین و تاریخ در کشور شناخته شده و در دل خود شخصیت های برجسته فرهنگی و هنری را پرورش داده اند. یکی از این شهرها شهر حنصار است که مردمانی بسیار بافرهنگ و فرهیخته دارد و در عرصه فرهنگ و هنر و دین در کشور شناخته شده است. بسیاری از بزرگان جهان تشیع در این منطقه متولد شده و در تاریخ جاودانه هستند.

وی افزود: اکنون نیز چهره های شاخصی در این مرز و بوم رشد کرده اند که از جمله آنها می توان به استاد یدلا کابلی اشاره کرد که از فرهیختگان و چهره های ماندگار عرصه هنر ایرانی-اسلامی و احیای خط شکسته مدرن است.

مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به دیگر اهداف این برنامه گفت: در تلاش هستیم شهرهایی را انتخاب کنیم که به هنر خاص خود معروف هستند. شهر حنصار نیز یکی از پایه های اصلی خوشنویسی و خوشنویسی است. این شهر از نظر تاریخی در زمینه نشر و نام نویسی شناخته شده است و یکی از مراکز اصلی خوشنویسی کشور است. بر این اساس بسیاری از خانواده های مشهور این شهر دارای نام و نام خانوادگی مرتبط با خط و خط هستند که در این زمینه می توان به خاندان اشرف الکتاب، ناشر الاحکام، حمه های، کتبی، افسرالشعراء و کتابچی اشاره کرد. . . این نشان می دهد که این شهر از نظر تاریخی اساس و خاستگاه خط و خط و خوشنویسی است.

وی گفت: هنسار نیز شهری زیبا با طبیعتی دلپذیر است و به عنوان یکی از باغ های شهرهای زیبای ایران، شهر چشمه ها و درختان بلند شناخته می شود.

پوراحمدی به حضور چهره های برجسته خوشنویسی و سایر هنرها در سفر «هفت دریای هنر» اشاره کرد و افزود: حضور این دسته از هنرمندان که بیش از چهره های خوشنویسی معاصر هستند، همایش فرهنگی و تاریخی بی نظیری دارد. در حنصار برای همه دوستداران خوشنویسی و خوشنویسی این منطقه از ایران است.

مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: این صندوق این فرصت را به هنردوستان و هنرمندان جوان داده است تا از نزدیک با هنرمندان و مفاخر برجسته کشور دیدار کنند و این نشست زمینه را برای انتقال تجربه، دانش و انگیزه فراهم می کند. .

بنابراین گزارش، سفر «هفت دریای هنر» به همت صندوق اعتباری هنر از ۱۹ تا ۲۲ خردادماه با مراسم بزرگداشت استاد «جدوله کابلی» در شهرستان هنصار برگزار می شود.