مقایسه قیمت سفرهای خارجی پرطرفدار


آژانس کتاب ایران (ایبنا)؛ این روزها بازار سفرهای تابستانی داغ است و مردم به دنبال بهترین تور تابستانی هستند، در این میان مالدیو و استانبول اولین انتخاب ایرانی ها برای تعطیلات هستند. کسانی که می خواهند از شلوغی شهر فرار کنند، در سواحل مالدیو آفتاب گرفتن را انتخاب می کنند، تازه عروس و تازه عروس نیز به ماه عسل در این بهشت ​​گرمسیری می روند. اما افرادی که به دنبال جاذبه های تاریخی و خرید در کنار آرامش ساحل هستند به استانبول می روند.

اما اگر هنوز نمی دانید به مالدیو بروید یا استانبول، این مقاله را از دست ندهید، در اینجا علاوه بر معرفی کلی این دو مقصد گردشگری، قیمت تور مالدیو و قیمت تور مالدیو را با هم مقایسه می کنیم. تور استانبول.

هزینه سفر به استانبول چقدر است؟
ایرانیان برای سفر به استانبول نیازی به ویزا ندارند و قیمت بلیط تهران – استانبول به دلیل فاصله کم دو کشور ارزان است به همین دلیل افرادی که به دنبال تعطیلات تابستانی با دیدن جاذبه های تاریخی و استراحت هستند. در ساحل استانبول را انتخاب کنید آنها برای سفر انتخاب می کنند.
تورهای زیادی برای سفر به استانبول وجود دارد، اگر تور زمینی استانبول را انتخاب کنید باید بین ۳۵ تا ۴۰ ساعت در راه باشید اما اگر تور هوایی استانبول را انتخاب کنید تنها ۳ ساعت در راه خواهید بود. . و ۴۵ دقیقه
قیمت هتل هم برای تورهای هوایی و هم زمینی یکسان است و تاثیری در قیمت ندارد، سفر به استانبول در فصل بهار و تابستان کمی گرانتر است، زیرا با فرا رسیدن تعطیلات تابستانی در ایران و اروپا، استانبول میزبان گردشگران زیادی خواهد بود.اگر به دنبال تور ارزان استانبول هستید، می توانید با جستجوی علی بابا، تورهای لحظه آخری را با قیمت مناسب خریداری کنید. در تابستان ۱۴۰۱ می توانید با ۱۰ میلیون دلار به استانبول بروید و در بهترین هتل ها اقامت کنید.

قیمت هتل های استانبول


هتل ۲ ستاره: ۵۰ تا ۳۰۰ لیر
هتل ۳ ستاره: ۷۰ تا ۶۰۰ لیر
هتل ۴ ستاره: ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ لیر
هتل ۵ ستاره: از ۱۴۰ لیر به بالا

قیمت رستوران های استانبول
قیمت ها در تهران و استانبول تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند اما قیمت رستوران های استانبول ۲۰ درصد ارزان تر از تهران است.
رستوران های ارزان: حدود ۳۰ لیر
میانگین رستوران ها: حدود ۱۴۰ لیر (برای دو نفر)
رستوران های لوکس: حدود ۳۰۰ لیر
زنجیره های فست فود: حدود ۲۵ پوند

قیمت بلیط مراکز تفریحی-گردشگری
مسجد ایاصوفیه: رایگان
مسجد کبود (سلطان احمد): رایگان
کاخ توپکاپی: ۴۰ لیر بلیط موزه + ۴۵ لیر برای بازدید از سایر نقاط
مخزن آب بازیلیکا: ۱۵ لیر برای مسافران خارجی
کاخ دلمه باغچه: ۹۰ لیر برای بازدید از تمام نقاط
پارک آبی آکوامارین: ۳۰ تا ۴۵ لیر
پارک آبی دلفین: ۳۰ تا ۴۰ لیر
دلفیناریوم: ۶۰ تا ۴۵ لیر
آکواریوم استانبول: ۵۳ تا ۳۵ لیر
آکواریوم Torqua Zoo: 130 پوند
حمام ترکی: از ۱۵ لیر
تورهای کروز بسفر استانبول: ۱۲۰ تا ۲۴۰ لیراکنون که از قیمت تور استانبول و هزینه های متفاوت آن مطلع شدید، می توانید برنامه ریزی دقیق تری برای سفر تابستانی استانبول خود داشته باشید. اما اگر انتخاب تابستانی شما برای سفر به سواحل مالدیو است، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

هزینه سفر به مالدیو چقدر است؟
مالدیو از دیرباز انتخاب اول زوج های جوان برای گذراندن ماه عسل بوده است و بسیاری از خانواده های ایرانی مشتاق هستند تعطیلات تابستانی خود را با آفتاب گرفتن در سواحل شنی مالدیو و مشرف به جنگل های استوایی بگذرانند.
قبل از سفر به مالدیو نیازی به دریافت ویزا ندارید و می توانید ویزای فرودگاهی بگیرید و ۳۰ روز از رویاهای خود را در مالدیو سپری کنید اما بهترین راه برای سفر به مالدیو خرید تور از سایت ها و آژانس های مسافرتی معتبر است. .
این مطلب را نیز بخوانید: میزان بار مجاز در پروازهای داخلیقیمت تور مالدیو
تور مالدیو یکی از تورهای لوکس است و قیمت آن به عواملی مانند مدت اقامت، هتل، محل اقامت و … بستگی دارد. تور مالدیو شامل بازدید از چندین جزیره است، بنابراین خیلی گران نیست.
با جستجوی تور مالدیو در علی بابا و انتخاب بازه زمانی سفر خود می توانید انواع تورهای مالدیو را مشاهده کنید به طور کلی تور مالدیو از ۴۰ میلیون شروع می شود و گاهی به بیش از ۱۰۰ میلیون دلار می رسد.
برای تخمین هزینه تور مالدیو و هزینه سفر به این کشور، تعطیلات یک هفته ای را در نظر بگیرید، ۸ روز و ۷ شب را در مالدیو و ۲ شب را در هتل های معروف روی آب مالدیو سپری می کنیم. در این صورت قیمت های تقریبی برای هر نفر به شرح زیر است:
بلیط رفت و برگشت: ۱۰۰۰ دلار
هزینه اقامت: ۳۹۰۰ دلار
حمل و نقل: ۲۰۰ دلار
جاذبه های گردشگری: ۳۰۰ دلار
غذا و نوشیدنی: ۲۰۰ دلار

بهتر است حدود ۲۰۰ دلار برای هزینه های غیرمنتظره در هزینه های سفر مالدیو در نظر گرفته شود، در این صورت هزینه سفر یک هفته ای به مالدیو برای هر نفر ۵۸۰۰ دلار است.
البته این قیمت برای یک سفر لوکس است، شما نمی توانید در هتل های روی آب اقامت کنید و هتل اقامتی ارزان تری را برای اقامت خود انتخاب کنید. راه دیگر برای کاهش هزینه ها این است که ورزش های آبی را بر اساس علاقه خود انتخاب کنید و اگر غواصی را دوست ندارید، از آن صرف نظر کنید و غواصی را امتحان کنید. هزینه غواصی در مالدیو کمی گران است.

شاید فکر کنید که قیمت تور مالدیو گران است اما نمی توانید با برنامه ریزی شخصی این قیمت را کاهش دهید بلکه می توانید با سفر در روزهای خاص یا خرید تور در لحظه آخر هزینه سفر خود را کاهش دهید.