من هیچ احساس متفاوتی ندارم


کریستین اریکسن که از دید هم تیمی های گریان خود پنهان شده بود، در حالی که میلیون ها بیننده یورو ۲۰۲۰ با نگاهی مبهوت به نظر می رسید، «به مدت پنج دقیقه درگذشت».

امروز، کمتر از هشت ماه پس از ایست قلبی در زمین هنگام بازی برای دانمارک، او در حالی که تمرینات خود را با تیم جدیدش آغاز می کند، برای بازگشت به لیگ برتر آماده می شود.

بلافاصله پس از سقوط وحشتناک، اریکسن به مادر دختر یک ساله و پسرش آلفرد سه ساله گفت که

۷

بلافاصله پس از سقوط وحشتناک، اریکسن به مادر دختر یک ساله و پسرش آلفرد سه ساله گفت که “هیچ راهی” برای بازگشت به فوتبال وجود ندارد.اعتبار: اینستاگرام @chriseriksen8
در حالی که جمعیت به طرز وحشتناکی در سکوت فرو رفته بودند، یک مربی روی اریکسن آسیب دیده فشار قفسه سینه انجام داد.

۷

در حالی که جمعیت به طرز وحشتناکی در سکوت فرو رفته بودند، یک مربی روی اریکسن آسیب دیده فشار قفسه سینه انجام داد.اعتبار: EPA
ما تصور می کنیم که اریکسون در لباس برنتفورد خود چگونه خواهد بود

۷

ما تصور می کنیم که اریکسون در لباس برنتفورد خود چگونه خواهد بود

و دوست دختر وفادار سابرینا کویست جنسن از بازگشت افسانه ای خود در باشگاه برنتفورد غرب لندن حمایت می کند – که امیدوار است اولین گام در تحقق رویای او برای بازی در جام جهانی امسال باشد.

اریکسن، هافبک ۲۹ ساله، که ۶ سال و نیم را در تاتنهام سپری کرد، گفت: “اگر سابرینا می گفت، “من نمی خواهم تو دیگر بازی کنی”، وضعیت بسیار متفاوت بود.

“البته، ما از ۱۲ ژوئن یک آسیب دیدگی داریم، اما از آن زمان به بعد ما شرایط خود را پیدا کردیم تا سابرینا با من مشکلی نداشته باشد که برای چند ساعت به باشگاه و به زمین تمرین بروم.

“او اعتماد دارد که وقتی من می روم، همیشه برمی گردم.”

بلافاصله پس از سقوط وحشتناک، اریکسن به مادر دختر یک ساله و پسرش آلفرد سه ساله گفت، “هیچ راهی” برای بازگشت به فوتبال وجود ندارد.

وقتی در ورزشگاه پارکن کپنهاگ سقوط کرد، آرایشگر مضطرب از موانع عبور کرد تا در کنار او باشد.

به دروازه‌بان افسانه‌ای دانمارک پیتر اشمایکل – که پسرش کاسپر در آن روز دروازه‌بان آنها بود – سابرینا که اکنون ۲۷ سال دارد، ابتدا تصور می‌کرد که شریک زندگی‌اش مرده است.

پیتر ستاره سابق منچستریونایتد گفت: “از واکنش کسپر که به سمت او دوید و گفت کریستین نفس می کشد، می توانید متوجه شوید، او در واقع معتقد بود که او فرار کرده است.”

قرارداد جدید زنبورها با دستگاهی از نوع ضربان ساز به نام دفیبریلاتور قلبی قابل کاشت (ICD) بازی خواهد کرد – و او تنها بازیکن شناخته شده لیگ برتری است که این ابزار را دارد که می تواند قلبش را دوباره راه اندازی کند.

او فاش کرد: بدترین حالت، اگر دوباره تکرار شود، این اتفاق فورا به من کمک می کند. این بسیار اطمینان بخش است.»

اما او به یک بازگشت ساده به فوتبال درجه یک بریتانیا راضی نیست.

اریکسن فاش کرد: هدف من بازی در جام جهانی قطر است. این طرز فکر من در تمام مدت بوده است.

“من مطمئن هستم که می توانم برگردم زیرا احساس دیگری ندارم. از نظر بدنی، من به بهترین فرم بازگشته ام.”

فرد دیگری که از پیشرفت اریکسن خوشحال خواهد شد، هم تیمی سابق او در اسپرز، هری کین است. کاپیتان تیم ملی انگلیس پس از سقوط وحشتناک دانمارکی در مسابقات یورو، “از شوک بی حس شد”.

مهاجم سه شیرها در حالی که اریکسن در بیمارستان دراز کشیده بود، آرزوهای خوبی را برای او به ارمغان آورد. همسرش کتی ۲۹ ساله نیز با سابرینا تماس گرفت تا از او حمایت کند.

این دو زوج پس از امضای قرارداد اریکسن با اسپرز در سال ۲۰۱۳، به عنوان چهار نفر بیرون می‌روند. آنها با هم در رستوران سوشی زوما در نایتزبریج و کنسرت برونو مارس در O2 Arena دیده شدند.

دیدار چند روزه یورو ۲۰۲۰ بین دانمارک و فنلاند، زمانی که اریکسن سقوط کرد، در ذهن همه کسانی که شاهد آن هستند، ماندگار خواهد بود.

در دقیقه ۴۲ اریکسن – در انتظار دریافت یک پرتاب – زمین خورد و به جلو افتاد.

بازیکنان دانمارکی – برخی گریه می‌کردند و برخی دیگر با دست‌های به هم چسبیده در نماز – دور ابرستاره سقوط کرده جمع شدند تا از دید او محافظت کنند.

در حالی که جمعیت به طرز وحشتناکی در سکوت فرو رفته بودند، یک مربی روی اریکسن آسیب دیده فشار قفسه سینه انجام داد.

نزدیک به ۲۰ دقیقه بود که بازیکن به برانکارد منتقل شد و از زمین خارج شد.

طرفداران در سراسر جهان با دیدن اریکسن هوشیار که دستش را روی پیشانی او گذاشته بود، خوشحال شدند.

او ماه گذشته با یادآوری مراحل ساخت بازی، به ایستگاه تلویزیونی دانمارکی DR1 گفت: «احساس می‌کردم عادی هستم. پرتاب ماله (یوآکیم) را به یاد می آورم. یادم می آید که با توپ ضربه خوردم و با استفاده از ساق پا توپ را به عقب پاس دادم.

من یک گرفتگی کوچک در ساق پام احساس کردم و سپس سیاه شدم.

“وقتی از CPR بیدار شدم مثل بیدار شدن از رویا بود.

«من چیزی از زمانی که از هوش رفتم به یاد ندارم. وقتی از خواب بیدار می شوم به پشت هستم. احساس می کنم آنها به من فشار می آورند. به سختی نفس کشیدم – و سپس صداهای ضعیف و صحبت پزشکان را شنیدم.

“من فکر می کنم، “این نمی تواند من باشد که اینجا دراز بکشم، من سالم هستم.” اولین فکرم این است که کمرم شکست. آیا می توانم پاهایم را حرکت دهم؟ من می توانم اسباب بازی هایم را جابجا کنم. . . “”

طلسم تیم دانمارکی به وضوح به یاد می آورد که هواداران نام او را در حالی که او را به سمت آمبولانس دراز می کردند، می خواندند.

او فاش کرد: “من کتانی سفید اطرافم را به خاطر می آورم تا از من محافظت کند.

من به بالا نگاه می کنم و می بینم که طرفداران آواز می خوانند. من را به آمبولانس می برند.

“تا زمانی که در آمبولانس هستم متوجه نمی شوم که مرده ام.

“من فکر می کنم، “چکمه هایم را نگه دار، من دیگر بازی نخواهم کرد”.

من به نامزدم سابرینا هم همین را می گویم – “من دیگر قرار نیست بازی کنم، به هیچ وجه.”

اینترمیلان آن زمان اضافه کرد: «در بیمارستان مدام می گفتند که گل های بیشتری دریافت کرده ام. انتظار نداشتم مردم گل بفرستند چون پنج دقیقه مرده بودم.

این موضوع بر بسیاری از مردم تأثیر داشت و آنها احساس کردند که باید به من و خانواده ام اطلاع دهند. این من رو خیلی خوشحال میکنه.”

این فوتبالیست به ICD مجهز شده و به سلامت کامل بازگشته است.

او علاوه بر اینکه یک سوپراستار است، بسیار زمینی است.

دکتر مالکوم فینلی، مشاور قلب و عروق در بیمارستان بریج لندن، یک ICD را به عنوان یک “چتر نجات” توصیف می کند.

او گفت: “به ضربان قلب گوش می دهد و اگر قلب با ریتم دیوانه کننده ای سریع حرکت کند، کامپیوتر یک شوک الکتریکی به قلب وارد می کند.”

همانطور که دانمارک از طریق مسابقات به رویارویی نیمه نهایی با انگلیس در ومبلی پیش رفت، اریکسن اعتراف کرد که هوس حضور در زمین را داشته است. او توضیح داد: خوشحال بودم که آنها تا اینجای کار پیش رفتند، اما می‌خواستم آنجا باشم.

در تنها ۲۹ سالگی، با گذشت ماهها، جذابیت فوتبال درجه یک برای این رقیب برتر همچنان قوی بود. مردی ثروتمند که پس از یک دوران درخشان در آژاکس، تاتنهام و اینتر، هنوز احساس می‌کرد که باید خارش فوتبالی داشته باشد.

برای بازیابی آمادگی کامل، او با یک مربی شخصی در باشگاه سوئیسی FC Chiasso، یک ساعت رانندگی از آپارتمانش در میلان، کار کرد.

با این حال او نتوانست با اینتر ادامه دهد زیرا قوانین ایتالیا بازیکنان را از رقابت با دستگاه های نظارت بر قلب منع می کند.

در روز مهلت نقل و انتقالات هفته گذشته، برنتفورد اعلام کرد که بازیکن خود را با قراردادی ۶ ماهه بسته است – بهترین بازیکن تاریخ باشگاه.

توماس فرانک، سرمربی دانمارکی برنتفورد، ۴۸ ساله، گفت: «علاوه بر اینکه یک بازیکن برتر و فوق ستاره است، او بسیار متواضع و زمینی است. این یک کیفیت بزرگ است. به دلیل اتفاقی که افتاد، برخی از باشگاه های بزرگتر علاقه ای به استفاده از این فرصت نداشتند.

ورود اریکسن باعث شده است که برنتفورد ۳۰ برابر نرخ معمول به فروش برسد، زیرا طرفدارانی از کره جنوبی، ایالات متحده، استرالیا و گرینلند پیراهن های قرمز و سفید را خریداری می کنند.

برنتفورد گفت به دلایل محرمانه بودن جزئیات آزمایشات پزشکی سختگیرانه اریکسن را منتشر نخواهد کرد.

اما فرانک گفت: “متخصصانی که او را دیده اند می دانند که همه چیز عالی است.”

پروفسور آنیل مالهوترا، متخصص قلب و عروق در باشگاه‌هایی از جمله منچستریونایتد، منچسترسیتی و لیدز، بازگشت اریکسن را «پیش‌گامانه» خواند.

اما فابریس موامبا، ستاره سابق بولتون واندررز، که پس از ایست قلبی در زمین بازی از فوتبال حرفه ای بازنشسته شد، گفت که درباره بازگشت اریکسن “نگران” است. موامبا ۳۳ ساله که دارای ICD نیز هست، در سال ۲۰۱۲ در زمین تاتنهام سقوط کرد و پس از ۷۸ دقیقه دوباره احیا شد.

او در کانال یوتیوب خود فاش کرد: “من نمی گویم که دوباره این اتفاق خواهد افتاد، اما کادر پزشکی همیشه به شما خواهند گفت که ممکن است این اتفاق بیفتد.”

با این حال، اریکسن می گوید که او «کوچکترین» نگران سقوط مجدد نیست.

او گفت: “من پاکسازی شده و تحت نظارت و آزمایش قرار گرفته ام.

نگران بودم که در آنجا (زمین) بترسم اما اینطور نیست. بنابراین مردم می توانند دیگر نگران نباشند.»

پس از اولین جلسه تمرین امروز خود با زنبورها، سرمربی فرانک ارزیابی خواهد کرد که چه زمانی می تواند اولین بازی خود را شروع کند.

سرمربی این باشگاه گفت: روزی باورنکردنی خواهد بود که او وارد زمین می شود.

این یک معجزه کوچک است که او می خواهد دوباره فوتبال بازی کند.

۷

بازیکنانی که وقت اضافه گرفتند

کریستین اریکسن تنها فوتبالیستی نیست که با ICD بازی می کند.

دانیل انگلبرشت آلمانی ۲۲ ساله بود که در سال ۲۰۱۳ در زمین بازی برای اشتوتگارتر کیکرز دسته سوم ایست قلبی کرد.

این مهاجم سابق گفت: عشق به فوتبال بزرگتر از ترس از مردن بود. این دلیلی بود که دوباره بازی کردم.»

ICD سه بار – در بیمارستان، در یک مسابقه و در تمرین – قبل از آویزان کردن کفش‌هایش در سال ۲۰۱۸ به کمک او آمد.

او به تلگراف گفت: «من می‌خواستم ۱۰۰ درصد فوتبال بازی کنم و فقط ۶۰ یا ۷۰ درصد داشتم.

نکته دوم این بود که هر روز که به تمرین می رفتم می ترسیدم بمیرم.

نکته سوم این بود که خانواده ام به من گفتند که بزرگترین ترسشان این است که بعد از تمرین یا بازی با من تماس بگیرند و جوابی نگیرند.
آنتونی ون لو، مدافع ۳۳ ساله بلژیکی، در سال ۲۰۰۸ با بیماری قلبی تشخیص داده شد، اما پس از دریافت ICD، بازی کرد.

فیلم یوتیوب از سال ۲۰۰۹ نشان می‌دهد که او در حین مسابقه در حال سقوط است، قبل از اینکه تکان‌های ICD باعث اسپاسم شدن و نشستن او شود.

او یک بار دیگر در یک بازی در سال ۲۰۱۸ سقوط کرد و با وجود بهبودی، برای همیشه از فوتبال خداحافظی کرد.

در سال ۲۰۱۹، دیلی بلیند، مدافع سابق منچستریونایتد پس از احساس سرگیجه هنگام بازی برای آژاکس، به ICD مجهز شد. تشخیص داده شد که او دچار التهاب عضله قلب معروف به کاردیومیوپاتی است.

سال بعد ICD او در یک مسابقه تدارکاتی پیش فصل از کار افتاد. او نشست اما توانست از زمین خارج شود.

بلیند ۳۱ ساله به بازی خود ادامه داده و فصل گذشته ۲۷ بازی برای آژاکس انجام داده است.

دوست دختر وفادار سابرینا کویست جنسن از بازگشت افسانه ای خود در باشگاه برنتفورد غرب لندن حمایت می کند.

۷

دوست دختر وفادار سابرینا کویست جنسن از بازگشت افسانه ای خود در باشگاه برنتفورد غرب لندن حمایت می کند.اعتبار: chriseriksen8/Instagram
آرایشگر مضطرب هنگام سقوط در ورزشگاه پارکن کپنهاگ از روی موانع پرید تا در کنارش باشد.

۷

آرایشگر مضطرب هنگام سقوط در ورزشگاه پارکن کپنهاگ از روی موانع پرید تا در کنارش باشد.اعتبار: AFP
کریستین نمی توانست با اینتر به عنوان قوانینی در ایتالیا برای پیشنهاد بازیکنان از رقابت با دستگاه های نظارت بر قلب ادامه دهد

۷

کریستین نمی توانست با اینتر به عنوان قوانینی در ایتالیا برای پیشنهاد بازیکنان از رقابت با دستگاه های نظارت بر قلب ادامه دهداعتبار: AFPرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر