«مولنی تروپی» در بیست و یکمین دوره خود منتشر شدبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رمان «گردان کترچی ها» نوشته داوود امیریان به تازگی در چاپ بیست و یکم توسط انتشارات کتابخانه منتشر شده است. این کتاب داستان گروهی از رزمندگان است که در دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس وظیفه تهیه و تحویل مهمات و تدارکات را در جاده های صعب العبور و کوهستانی بر عهده دارند.

امیریان طنزنویس کودک و نوجوان توانست با بیانی تازه در کتاب هایش روایت دفاع مقدس را به مخاطبان نوجوان خود منتقل کند. این کتاب یکی دیگر از مجموعه های داستانی این نویسنده است که چندین بار تجدید چاپ شده است.

قسمت اول کتاب با معرفی سیاوش، بامزه ترین، شلوغ ترین و آزاردهنده ترین مرد قاطرها آغاز می شود و برای شناخت بیشتر او، داستان مورچه های آتشی را روایت می کند که سیاوش در عرقچین کربلاج غفور فرو می رود. ، که در غیبت حاج اها پذیرفت.

«جنگجویان شنگول» بخشی دیگر از این رمان است که به معرفی شخصیت یوسف فرد، یکی دیگر از اعضای گردان کاترچی می پردازد. یوسف که در یکی از عملیات ها به شدت مجروح شده بود به طرز معجزه آسایی بهبود می یابد و پس از هجده ماه به عنوان یک فرار موفقیت آمیز خانه خود را در جبهه ترک می کند و پادگان دوکوه را در پنج کیلومتری اندیمشک ترک می کند و پس از چند روز از سوی او فراخوان می شود. فرمانده ارتش .

ادبیات طنز این رمان، مخاطب را با اشتیاق دنبال می کند و با شخصیت های آن به خوبی همذات پنداری می کند.

چاپ بیست و یکم این رمان با ۲۷۲ صفحه و قیمت ۱۰۵ هزار تومان منتشر شده است.