مکمل های غذایی کامل چگونه به نجات جان سگ نجات من کمک کرد


من Snuggles ، ترکیب Redtick Coonhound-Labrador را از پناهگاهی که توسط انجمن حیوانات Palm Valley در ادینبورگ ، تگزاس اداره می شود ، پذیرفتم. وقتی او را به عنوان ولگرد آوردند ، تنها 50 کیلوگرم وزن کم داشت و با مشکلات زیر روبرو بود:

1. یک پنجه جلو راست به شدت مجروح و آلوده شده است. پد دارای قطعه ای مورب بود که تا عمق کامل ادامه داشت. عمیق و بسیار طولانی.
2. واکنش شدید سیستم ایمنی بدن در برابر عفونت که باعث فروپاشی فیزیکی وی می شود.
3. از دست دادن حس عصبی در پنجه جلویی راست وی ، که به این معنی است که هیچ محافظی وجود ندارد ، و بنابراین هیچ تصفیه ای از آسیب وجود ندارد.
4- او عقیم شد (جراحی نسبتاً جزئی).
5. به دلیل عفونت کم خونی داشت.
6. همانطور که گفته شد ، وزنش کم بود.

در پناهگاه ، یک دوره سه هفته ای آنتی بیوتیک ها و استروئیدهای با دوز بالا به او داده شد تا پاسخ های ایمنی را که باعث عود مکرر او می شد کاهش دهد.

از خانه ، مکمل های غذایی کامل زیر به عنوان یک روش استاندارد به آنها داده شد:
• روغن ماهی امگا 3 (4 بار در روز ، تقسیم دوز)
• Congaplex (2 دوز تقسیم شده روزانه)
• ایمپلکس (دو دوز روزانه ، تقسیم شده)
• حمایت کامل بدن سگ (از نظر وزن)
• مجتمع کلروفیل (دو دوز روزانه ، تقسیم شده)
• مجتمع Mediherb Boswellia (دو دوز روزانه ، تقسیم شده)
• Mediherb Turmeric Forte (2 دوز روزانه ، تقسیم شده)

یک دامپزشک در سن آنتونیو زخم را بست ، اما در عرض هفت روز بدتر شد. دوباره بازگشایی شده بود و ظرف دو روز دیگر او مبتلا به بیماری گانگرن شد. اسنگلز تحت آب درمانی قرار گرفت و بیش از یک ماه در دامپزشک نگهداری شد که خوشبختانه او را از قطع عضو نجات داد. خوشبختانه ، در همین حین ، دامپزشک موافقت کرد که مکملهایی را که به او می دادم در حالی که در بیمارستان بودم به Snuggles ادامه دهد.

در زمان مرخص شدن از بیمارستان ، پنجه او تا حدود نیمی از طول و نیمی از عمق زخم اولیه بهبود یافته بود. او را روی استراحت صندوق گذاشتند و یک چکمه پوشید تا زخم خشک بماند و از آلودگی جلوگیری شود.

همانطور که مکمل را ادامه می دادیم ، کمپلکس بوسولیا و کلروفیل را به چهار در روز افزایش می دادیم ، در حالی که مکمل های دیگر را در دوز یکسان نگه می داشتیم. اگرچه پد وی به اندازه یک چهارم زخم اولیه بهبود یافت ، اما دیگر بهبود نمی یابد.

کشت زخم نشان داد که عفونت MRSA همراه با عفونت باکتریایی جدی تری وجود دارد که احتمالاً باعث می شود بستن پای او در بیمارستان غیرممکن باشد.

به او دو هفته دوره آنتی بیوتیک قوی برای MRSA و سایر عوامل عفونی داده شد. در همین حال ، او همچنان به مصرف مکمل ها ادامه داد.

با گربه خود ، هاکلبری ، چنگ می زند.

همانطور که Snuggles به تدریج در اندام پای خود احساس می کرد ، آزمایش توسط دامپزشک نشان داد که او هنوز به طور کامل بهبود نیافته است. در طول این مدت ، وزن او نیز افزایش یافته بود (کمی بیشتر ، زیرا مدت طولانی در استراحت در صندوق بود).

پس از شش هفته آنتی بیوتیک ، سرانجام پای او بهبود یافت و رگ عملکرد کامل خود را بدست آورد ، در بهترین حالت ممکن!

چرا بهبود او اینقدر مهم است؟ زیرا در ابتدا حداقل دو هفته پس از رسیدن به پناهگاه ، این سال مطرح می شد که آیا تمام پای او نیاز به قطع عضو دارد – نه تنها در نتیجه عفونت بلکه به دلیل از دست دادن حس در پنجه ، که باعث شد بیشتر – امکان آسیب و عفونت مکرر.

با این حال ، مکمل ها پاسخ التهابی او را پایین نگه داشته و همراه با دارویی که به او داده شده بود کار می کرد. حمایت تغذیه ای نیز از اسهال و سایر عوارض جلوگیری می کند. این ترکیب درمان و تغذیه سرانجام به مبارزه با عفونت ، بهبود زخم پنجه و کمک به ترمیم عملکرد عصب کمک کرد.

محصولات فرآیند استاندارد بهتر از سایر محصولات هستند. به نظر می رسد که چنگ زدن نیز کمک می کند. او بدون تردید کپسول های تلخ بوزولیا پیچیده و چسبناک را مصرف کرد و حتی وقتی قرص ها در حال خوردن بودند ، همچنان در حال آبریزش بود. ما پودر حمایتی کل بدن سگ را روی مکمل ها یا غذای او می پاشیم ، و او از این مهم نیست.

به نظر می رسد که او به طور غریزی می داند که به آنها نیاز دارد و برای چه مدت. حدود شش هفته پس از بهبود کامل پا ، او شروع به لیس زدن دستی مجتمع Boswellia و Turmeric Forte کرد ، اما در روز دوم از پنج ، هر دو را به عقب تف کرد. این بدان معناست که او فقط آن دو مکمل را دو تا سه روز در هفته مصرف می کرد ، در حالی که هنوز با خوشحالی بقیه را مصرف می کرد. Snuggles می تواند به وضوح درک کند که این مکمل ها باعث می شود احساس بهتری داشته باشید.

ویدیوی زیر را تماشا کنید یا با خیال راحت فیلم ویدئوی غول غول پیکر ما را بارگیری کنید ، که مکمل غذاهایی است که او فکر می کند …

تصویر اصلی از iStock/Yakobchuk. سوزان شانتی تصویر را منتشر کرد.

سوزان شانتی ، RD ، LC

سوزان صلح دارای مدرک کارشناسی ارشد در زمینه تغذیه و علوم با 30 سال مشاور تغذیه و شیردهی است. او همچنین عاشق حیوانات است و در هفت سال گذشته از آنها مراقبت می کند.دیدگاهتان را بنویسید