میزبانان مسابقات منطقه ای بیست و چهارمین جشنواره قصه گویی کنون معرفی شدند.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ابنا) مرحله منطقه ای این جشنواره از ۳۱ آبان ماه ۱۴۰۱ در استان اصفهان آغاز می شود و سپس استان های خراسان رضوی، خوزستان، تهران و آذربایجان شرقی تا سوم آذرماه میزبان این مسابقات خواهند بود.

بر اساس این گزارش، در جشنواره منطقه ۲ که به میزبانی اصفهان برگزار می شود، داستان نویسانی از استان های قم، مرکزی، همدان، کردستان، کرمانشاه و ایلام علاوه بر قصه گوهای این استان از ۳۱ تا ۵ آبان به مصاف یکدیگر خواهند رفت. .

پس از آن، از پنجم تا هفتم آبان ماه، مشهد میزبان قصه‌گویان از ۴ کشور از جمله استان‌های هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد است.

شهر اهواز نیز از ۷ تا ۹ آبان ماه میزبان قصه گویان از ۳ منطقه کشور از جمله بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و فارس خواهد بود.

مرحله بعدی جشنواره‌های منطقه‌ای قصه‌گویی کانون از ۷ تا ۳۰ آبان ماه در تهران برگزار می‌شود، بنابراین قصه‌گویان از منطقه ۵ کشور متشکل از استان‌های تهران، البرز، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، سمنان و گیلان به رقابت خواهند پرداخت. برای شرکت در جشنواره بین المللی

در جشنواره پایانی این مرحله، تبریز از اول آذرماه تا پایان این مرحله در ۱۲ آذر ۱۴۰۱ میزبان قصه‌گویی‌های منطقه یک کشور شامل استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و قزوین خواهد بود.

مرحله پایانی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به دبیری محمد گودرزی دهریزی همزمان با شب یلدا برگزار می شود.