نان تست بیکن ، تخم مرغ و آووکادو


دستور تهیه توسط جردانا هارت ihartnutrition.com | استایل و عکاسی توسط زیتون و انبه

این دستور غذا برای نان تست آووکادو که حاوی پروتئین ، چربی های سالم ، کربوهیدراتهای انرژی زا و سبزیجات سبز است ، برای یک صبحانه سریع و یا دفعه بعد که صبحانه میزبانی کنید بسیار مناسب است. اگر چنین است ، مهمانان خود را شگفت زده کنید. این قطعه کوچک از بهشت ​​که توسط Jordana Hart در ihartnutrition.com ایجاد شده است ، به شما انگیزه می دهد تا روز خود را آغاز کرده و برخیزید و آنها را انجام دهید.

1 تکه نان سبوس دار جوانه زده یا خمیر ترش مورد علاقه شما
آووکادو ، خرد شده
1 تخم مرغ آب پز نرم
2-3 برش بیکن بوقلمون

1 برای تهیه پیاز قرمز ترشی ، پیازهای خرد شده را در یک شیشه ماسون قرار دهید و روی آن سرکه ، آب داغ ، شکر نارگیل و 1/2 قاشق چایخوری نمک دریا بگذارید. با استفاده از چنگال پیاز را در آب فرو کنید تا با مخلوط پوشانده شود. برای لغو. نکته: پیاز قرمز ترشی زمانی بهتر است که حداقل 30 دقیقه ترشی شود ، بنابراین در نظر داشته باشید که آن را شب قبل تهیه کرده و یک شب در یخچال نگهداری کنید.

2 تخم مرغ ها را در قابلمه ای با آب قرار دهید و آب را به جوش بیاورید. پس از جوشاندن ، حرارت را خاموش کنید ، اما قابلمه را به مدت 6 دقیقه روی عنصر قرار دهید. پس از اتمام زمان ، بلافاصله آب را تخلیه کرده و تخم مرغ ها را در حمام یخ (کاسه کوچک آب سرد پر از تکه های یخ) قرار دهید. اجازه دهید تخم مرغ ها به مدت 5 دقیقه خنک شوند و سپس آنها را جدا کنید. نکته: اگر تخم مرغ های پخته نرم را ترجیح می دهید ، به جای آن 5 دقیقه بپزید.

3 در همین حین ، چند تکه بیکن بوقلمون را روی حرارت متوسط ​​زیاد سرخ کنید تا از هر دو طرف قهوه ای یا ترد شود.

4 نصف آووکادو را در کاسه ای بردارید و با چنگال بشکنید.

5 نان برشته شده و روی آن آووکادو خرد شده است. نمک دریا را کمی له کنید. مواد باقی مانده را به ترتیب زیر لایه بندی کنید: پیاز ترشی ، بیکن بوقلمون ، تخم مرغ آب پز نرم (نصف شده).

6 برای طعم دادن ، روگولا ، تکه های چیلی و نمک و فلفل را روی آن بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید