نشست مدیرعامل صندوق اعتبارات هنر با اساتید شعر و ادبیات برگزار شدگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)به گزارش روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، پس از دیدار صمیمانه رئیس جمهور با شاعران در شب غدیر هم با تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشست جمعی از اساتید شعر برگزار شد. و ادبیات با حضور مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در روز سه شنبه (۱۴ مرداد) در محل صندوق اعتباری هنر برگزار شد.

در این نشست شاعرانی چون علی منشی، اسماعیل امینی، علی محمد مودب، علیرضا قزوه، امید مهدی نژاد، فریبی یوسفی، لیلا کردبچه، ابراهیم اسماعیلی ارضهی، غلامرضا تاریکی و علی رمضانی مدیر اجرایی خانه کتاب و ادبیات ایران حضور داشتند. حاضر.


پوراحمدی با اشاره به نقش شاعران و شاعران در حفظ زبان فارسی گفت: هویت ایرانی و میراث فرهنگی ما به همت نویسندگان، شاعران و معلمان زبان فارسی حفظ شده است. ادبیات و شعر یکی از ابزارهای مهم بیان اندیشه و تأمل است و شاعران در حفظ بضاعت فرهنگ ایرانی اسلامی و انتقال مفاهیم متعالی به نسل های آینده نقش بسزایی دارند.

مدیرعامل صندوق اعتباری در ادامه افزود: شعر همواره بستری برای انعکاس حالات روحی و روانی فراهم می کند. شاعران ایرانی با استفاده از مضامین ناب اسلام، قرآن و سیره اهل بیت (علیهم السلام) به رسالت خود در بیداری عواطف ناب انسانی و ترویج خیر در جامعه عمل کردند.

وی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی شاهد درخشش شعر هستیم و در این زمینه آثار ماندگاری توسط شاعران کشور خلق شده است.

پوراحمدی با اشاره به نقش صندوق در حمایت از همه اهالی فرهنگ و هنر کشور گفت: جایگاه ما در دولت مردمی بهره مندی از نظرات کارشناسان و فعالان این حوزه است تا با مشورت و نظر این عزیزان می‌توانیم برنامه‌ها و اقدامات خود را برای حمایت از هنرمندان کشور برنامه‌ریزی و اجرا کنیم.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات این صندوق گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰ هزار نفر از فعالان عرصه فرهنگ، هنر، رسانه و قرآنی در صندوق اعتباری هنر عضویت دارند. در سیاست های جدید همواره به فعالیت های کلان و پایدار اقتصاد فرهنگ و هنر و توانمندسازی هنرمندان توجه ویژه ای داریم.


وی افزود: یکی از رویکردهای ما در این راستا ارتباط مستمر با مجامع فرهنگی و هنری است. بسیاری از اعضای ما در تامین نیازهای ضروری خود به ویژه با شیوع و تداوم ویروس کرونا دچار مشکل هستند، اما ما تمام تلاش خود را می کنیم تا خدمات صندوق اعتباری هنر را تا حد امکان از نظر کمی و کیفی افزایش دهیم.

وی در پایان گفت: حمایت اقشار مختلف فرهنگ و هنر، توزیع عادلانه منابع و توجه به توانمندسازی از مواردی است که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر آن تاکید کرد که در صندوق اعتباری هنر با جدیت اجرا می شود. .

شاعران حاضر در این نشست نیز به بیان مشکلات اصلی خود در حوزه های مختلف پرداختند که سید مجید پوراحمدی برای رفع آنها متعهد شد.