نقش استرس در شیوع و ترویج بیشتر بیماری عروق کرونر قلب


بیماری عروق کرونر قلب

بیماری کرونر قلب از سال 1960 به عنوان یک عامل بیماری زای انسان شناخته شده است. ویروس کرونا انسان و بسیاری از مهره داران را مبتلا می کند. در انسان ، این بیماری عمدتا با عفونت های تنفسی یا گوارشی همراه است ، اما علائم از سرماخوردگی معمولی تا عفونت های شدید تنفسی تحتانی مانند ذات الریه را شامل می شود.

طیف گسترده ای از ویروس های کرونا در خفاش ها یافت می شود که توالی ویروس آلفا ممکن است نقش مهمی در تکامل ویروس داشته باشد. با این حال ، گونه های دیگر حیوانات نیز می توانند به عنوان میزبان عمل کنند.

استرس

همه افراد به طرق مختلف استرس را احساس می کنند و به طرق مختلف به آن واکنش نشان می دهند. چقدر استرس را تجربه می کنید و چگونه به آن واکنش نشان می دهید می تواند منجر به انواع مشکلات سلامتی شود ، به همین دلیل است که وقتی تحت استرس هستید ، این کار را انجام می دهید. این می تواند بسیار مهم باشد.

بیماری عروق کرونر قلب یک بیماری ناشناخته است که در هیچ کجای دنیا کنترل آن پیدا نشده است و نوعی ترس را در بین مردم سراسر جهان ایجاد می کند.

علم پزشکی هنوز درمان مناسبی برای این بیماری پیدا نکرده است. رسانه ها و پزشکان دائماً تأکید می کنند که باید از حضور در مجامع عمومی پرهیز کنیم ، مراقب باشیم ، بهداشت شخصی را رعایت کنیم و در خانه بمانیم. همه اینها ترس بیشتری ایجاد می کند.

برای مقابله با این بیماری نیاز به وحدت اجتماعی برای آرامش روحی و درونی است ، اما متأسفانه در کشور ما ایران این همبستگی بین خود مردم و بین مردم و دولت وجود ندارد. برخی از آنها گران هستند ، مردم نمی توانند از داروخانه ها ماسک و ضدعفونی کننده تهیه کنند و این باعث ایجاد استرس در افراد می شود و سیستم ایمنی بدن به شدت کاهش می یابد و ایمنی پایین باعث بیماری می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن با تغذیه در برابر کرونا

قرنطینه

مردم از شیوع این ویروس در سراسر جهان نمی ترسند ، بلکه از این که از ناشناخته ها می ترسند.

بیماران مبتلا به آنفولانزا معمولاً حدود یک روز قبل از شروع علائم آلوده می شوند و ظرف پنج روز آلوده می شوند ، اما مشخص نیست که چه زمانی و چه زمانی بیماران مبتلا به کروناویروس آلوده می شوند.

دولتها سعی کرده اند از ازدحام جمعیت برای کنترل ویروس جلوگیری کنند. قرنطینه در تمام شهرها اعلام شد قرنطینه کردن شهرهای بزرگ برای بسیاری چشم انداز ترسناکی است و حقیقت این است که در دنیای امروز امکان پذیر نیست.

چینی ها بیمارستان های بزرگی را برای قرنطینه افرادی که مشکوک به عفونت یا در معرض ویروس هستند ، ساخته اند و این نگرانی را در مورد این بیماری افزایش داده است.

واقعیت این است که کروناویروس بسیار مسری نیست و فقط نقاط ضعیف یا ایمنی سیستم ایمنی بدن را مانند سایر ویروس های عفونی مورد هدف قرار می دهد.

وزارت بهداشت عمومی کالیفرنیا در بیانیه ای اعلام کرد که در حالی که میزان انتقال COVID-19 بالا است ، میزان مرگ و میر پایین است.

حدود 80 درصد از افرادی که در سراسر جهان مبتلا به COVID-19 مثبت بودند ، علائمی را نشان ندادند که نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشتند. به عبارت دیگر ، نیازی به وحشت نیست.

زیرا به دیدن ویروس کرونا در زمینه بیماری های دیگر کمک می کند. در حال حاضر میزان مرگ و میر کرونا در جهان 2 درصد است. هنوز مشخص نیست که این ویروس چقدر مسری است ، اما تخمین زده می شود که علائم CDC2 تا 14 روز پس از تماس ظاهر می شود و عمدتا از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود.

علائم این ویروس شامل تب ، سرفه و تنگی نفس است. مانند بسیاری از بیماری های دیگر ، افراد مسن و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بیشتر مستعد ابتلا به آن هستند.

پیامدهای روانی

صحبت با 5 نفر در مورد این بیماری پاسخ های گوناگونی را ارائه می دهد ، برخی در حال سفارش ماسک صورت و جمع آوری آب هستند ، برخی در فکر مهاجرت به جایی هستند و برخی هنوز در مورد ویروس چیزی نشنیده اند.

جدا از این موارد ، بخشی از مشکل این است که انسانها در ارزیابی خطر چندان موفق نیستند. به گفته پل اسلوویچ ، مردم از احساسات خود برای ارزیابی خطرات استفاده می کنند نه تجزیه و تحلیل و استدلال.

کنترل تنش

برای اینکه مردم کمی نگران شوند ، بهتر است از منابع معتبر اطلاعات کسب کرده و به حقایق فکر کنید. دست ها باید قبل از غذا خوردن و بعد از لمس بینی ، سرفه یا عطسه با دستمال یا دستمال ، حداقل 20 ثانیه با آب و صابون یا با ضد عفونی کننده دست یا الکل حاوی حداقل 60 درصد الکل شسته شوند. داخل آرنج.

از تماس چشم ، بینی و دهان خودداری کنید زیرا ویروس از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود. اگر شخصی در خانه بماند ، ممکن است این فرد ویروس نداشته باشد ، اما مقامات توصیه می کنند که چنین افرادی در خانه بمانند و در صورت مشکوک بودن به ویروس کرونا ، سطوح را تمیز نگه دارند. با کلینیک محلی تماس بگیرید.

از اسپری ها یا دستمال های ضدعفونی کننده بر روی سطوح لمسی مانند کلیدهای چراغ ، میز کار ، تلفن و غیره استفاده کنید و از افراد بیمار دوری کنید.

خطرات استرس در بیماری عروق کرونر قلب

محققان دریافتند برخی از افراد ممکن است برای اولین بار در طول یک بیماری گسترده مشکلات روانی را تجربه کنند و ممکن است در کنترل افسردگی و اضطراب دچار مشکل شوند.

برخی از شرایط بهداشت روانی موجود ممکن است بدتر شود. تحقیقات نشان می دهد افرادی که به ویژه در معرض استرس و اضطراب هستند بیشتر در معرض خطر هستند. اضطراب شدید همچنین می تواند سوء مصرف مواد را تشدید کند. با افزایش سطح استرس ، افرادی که بهبود می یابند بیشتر احتمال دارد دوباره به این بیماری مبتلا شوند.

ورزش ، خواب کافی و رژیم غذایی

این همیشه توصیه خوبی است و در موارد عدم قطعیت ارزش تأکید دارد. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد ورزش روزانه می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. به عنوان مثال ، یک مطالعه علمی نشان می دهد که فعالیت بدنی و تحرک علائم اضطراب را مهار می کند.

تحقیقات نشان می دهد که پیاده روی به تنهایی خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد. همچنین استفاده از رژیم غذایی سبک می تواند استرس افراد را کاهش دهد.

تحقیقات نشان داده است که رژیم غذایی سبک غنی از میوه ها و سبزیجات ، غلات کامل و پروتئین های بدون چربی به کنترل بیماری های مرتبط با استرس کمک می کند. همچنین افرادی که خوب استراحت می کنند در مبارزه با ویروس ها و خلاص شدن از آنها موفق تر هستند.

غذاهای مناسب دوران کرونا

دیدگاهتان را بنویسید