نماز نیکی را ستود و بر شر غلبه کرد و آن را نادیده گرفتبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین را تسلیت گفت. متن این پیام بدین شرح است: «به نام خدا

دوستان! بحث قیمت چرخ را بشناسید
دوستت خیلی فرق داره
(هلالی یاگتای)

دعای من برای مرحوم حجه الاسلام والمسلمین تمام فضایلی است که اندیشمندان و اندیشمندان و دوستان آن عزیز در پیام های خود به آن اشاره کرده اند: ارادت به امام و رهبری، اعتقاد راسخ به جمهوری اسلامی، عشق، وفاداری. ، اخلاص ، صداقت ، تواضع ، پاکی. ، ساده سازی و …

با تأسف و تاسف از درگذشت آن دوست عزیز که در شانزده سال اخیر با ایشان گفتگوهای صمیمانه و صادقانه فراوانی داشته‌ام، می‌خواهم به برخی از ویژگی‌های اخلاقی آن مرحوم اشاره کنم.

ابتدا همدردی و پیگیری برای رفع مشکلات و گرفتاری های افرادی که با آنها رابطه شخصی، اداری و سیاسی نداشتند اما به محض اطلاع از مشکل آنها یا مراجعه به او برای چاره جویی اقدام کرد. تلاش های بزرگ برای یافتن راهی برای حل مشکل.مشکل آنها را پیدا کنید.

دیگر اینکه علیرغم کینه های فراوانی که از افراد و جریان های مختلف در دوران انقلاب اسلامی دیده بود، زبانش بر غیبت و تهمت زدن به آنها باز نبود.
و دیگر اینکه اگر کسی را در هر مسئولیتی و در هر دوره و حکومتی به عنوان کار خیر یا کار خیر می بینید، از انعکاس آن به دیگران، حتی کسانی که در نقطه مقابل شخص مورد نظر بوده اند، ابایی ندارد. . نیکو را می ستود و ستایش می کرد و بد را می بخشید.

من هم مانند بسیاری از دوستان، همکاران و آشنایان از دور و نزدیک، خاطرات بسیار خوبی از آن عزیز دارم که در ذهن و قلبم باقی مانده و همواره از خداوند متعال برای آن مرحوم طلب مغفرت و برای آن مرحوم غفران الهی مسئلت دارم.

و از جانب خداوند توفیق است
علیرضا مختارپور
۱۶/۰۳/۱۴۰۱