نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲ مجازی و حضوری برگزار خواهد شدمحمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشبه سی‌‌‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، درباره نحوه برگزاری نمایشگاه کتاب سی‌و‌چهارم  اظهار کرد: برگزاری همزمان نمایشگاه مجازی و حضوری، تجربه خوب و نویی است که در این دوره سی‌‌چهارم اتفاق افتاد و از این پس این تجربه در همه نمایشگاه‌های کتاب تکرار می‌شود. سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز به‌صورت مجازی و حضوری برگزار خواهد شد.


 


وی با تاکید بر لزوم ایجاد تغییر و تحول در زمینه برگزاری نمایشگاه کتاب، پس ۳۳ سال عنوان کرد: این تغییر و تحول را آغاز کرده‌ایم و امسال پس از دو سال سکوت، نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به دو شیوه مجازی و حضوری برگزار شد.


 


 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: اولویت بعدی، ایجاد فضای دسترسی آسان به کتاب، برای همه ایرانیان است؛ بنابراین این تجربه در نمایشگاه‌های ادواری استانی و دیگر نمایشگاه‌های کتاب تکرار خواهد شد؛ البته برگزاری نمایشگاه‌های موضوعی نیز از دیگر و مواردی است که می‌توان به‌صورت جدی درباره آن فکر و برنامه‌ریزی کرد. 

سی‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) ادامه دارد.