نوشتن در مورد مبارزه با تروریسم یک حرکت استراتژیک استخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)هشتم شهریور روز مبارزه با تروریسم نامگذاری شده است. در سال ۱۳۶۰ دو یار دیرین انقلاب و بنیانگذار علم و تقوا شهید «محمدعلی رجایی» رئیس جمهور وقت و «محمد جواد بنار» نخست وزیر وقت کشورمان و چند تن از یارانشان. . کشته شدند. فاجعه انفجار در دفتر نخست وزیری ۲ ماه پس از فاجعه انفجار مقر حزب جمهوری اسلامی ایران و ترور نافرجام مقام معظم رهبری در ۱۵ تیر ۱۳۶۰ رخ داد. ترورهای زنجیره ای منافقین از جمله شهدای محراب تا مردم در کوچه و بازار ادامه یافت و منافقین ۱۷ هزار مظلوم و بی پناه را کشتند و به شهادت رساندند.

عباس گودرزی نماینده بروجرد در شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگار کتاب از ایران (ایبنا) وی در لرستان با بیان اینکه یاد و خاطره ملت ایران به روشنی و به درستی شهادت می دهد که ایران قربانی تروریسم است، افزود: در مبارزه با تروریسم هزینه های هنگفتی دادیم، عزیزانمان را فدا کردیم، بزرگانمان را گرفتیم. حاج قاسم سلیمانی (جبهه مقاومت سیدالشهدا) نیز در مبارزه با تروریسم جهانی به شهادت رسید.

وی افزود: جمهوری اسلامی نه با گفتار و ادعا، بلکه با عمل و عمل، مدافع حقوق بشر به معنای واقعی کلمه است. دشمنی مردم ایران با صهیونیست ها و مقابله با آمریکا نیز در دفاع از حقوق مردم و نقض حقوق بشر است.

وی در معرفی بروذر با بیان اینکه حقوق بشر ابزاری برای خونخواران جهان شده است، افزود: دستشان به خون مردم بیگناه آلوده است و به حقوق بشر اهمیت نمی دهند. حقوق بشر آمریکا چیزی جز قتل عام نیست. چیزی جز ظلم به حقوق ملت ها، چیزی جز جنایت.» تضییع حقوق ملت ها چیز دیگری نخواهد بود و هرگز چیز دیگری نبوده است.

وی با اشاره به ثبت روز ملی تروریسم در تقویم جمهوری اسلامی گفت: ثبت این روز در تقویم کشورمان و رعایت آن به این دلیل است که دنیا می داند جمهوری اسلامی قربانی تروریسم است و مبارزه با تروریسم در خط مقدم نظام مقدس جمهوری اسلامی است. حقیقت ادعای جمهوری اسلامی ایران هزینه ای است که ما در این راه پرداخته ایم.

این نماینده مجلس افزود: اقدامات ایران در مبارزه با تروریسم با نمایندگی شهدای ترور، شهدای جبهه مقاومت، شهدای عرصه های مختلف، نه تنها در کشور و منطقه، بلکه در جهان نیز آثاری داشته است.

گودرزی گفت: اگر مقاومت، پایداری، صلابت، رشادت، رشادت و فداکاری جوانان این کشور نبود، امروز تروریسم خون ملت را مانند زالو تخلیه کرده بود و هیچ ملتی از دست آنها در امان نبود. اما می بینیم که تروریسم عملاً از صحنه عمومی و نیات پلیدی که می خواستند کشور را بگشایند و نفوذ آن را در جهان توسعه دهند، محو شدند و در عمل منزوی شدند و جمهوری اسلامی از این طریق پیروز شد.


نماینده بروجرد با اشاره به نقش نویسندگان و اهل قلم در مبارزه با تروریسم گفت: نویسندگان فداکار و انقلابی باید قلم خود را در راه اهمیت مبارزه با تروریسم به کار گیرند و مظلومیت ملت ایران را بیان کنند. که قربانی تروریسم است، برای بیان ظلم و جنایات رژیم، آمریکای خبیث که رهبر اصلی و کارگردان صحنه اصلی تروریسم در جهان است، در راس آنها قرار دارد.

گدرزی با بیان اهمیت نقش نویسندگان در ثبت وقایع تلخ و شیرین جامعه گفت: نویسندگان می توانند حوادث و حوادث تلخ، مظلومیت ملت ایران، ظلم و جنایات آمریکا را ثبت کنند و نسل آینده را بسازند. آگاه به تاریخ مبارزه با تروریسم و ​​قربانیانی که در دوران تروریسم جان باختند، باید با آگاهی و شناخت کامل از گذشته بدانند که در واقع اگر در این مسیر کوتاهی کنند، با تهدیدات ناشناخته ای مواجه خواهند شد.

نماینده بروگرد نوشتن در عرصه مبارزه با تروریسم را اقدامی راهبردی دانست و افزود: با این نگارش راه توسعه تروریسم در جهان بسته می شود، با آگاهی نسل های بعدی می توانند ظلم را از بین ببرند. همه کشورها برای همیشه

وی گفت: نویسندگان نقش تعیین کننده و راهبردی دارند که به دلیل آگاهی می توانند آینده جهان را برای تروریست ها تیره و تار کنند.