نویسندگان ادبیات پایدار باید از مهارت های طنز نویسی استفاده کنندسید شمس‌الدین موسوی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه هنری. خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) وی در زنجان گفت: یکی از سیاست های این اداره کل حمایت از کتاب به ویژه کتاب در حوزه دفاع مقدس است.

وی با اشاره به اینکه طی سال های گذشته به ویژه همزمان با برگزاری کنگره شهدا اقدامات قابل توجهی در خصوص چاپ کتاب صورت گرفته است، افزود: در سال گذشته بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در حوزه چاپ کتاب نوشته شده است. همزمان با کنگره شهدا . آمارها نشان می دهد که جدی ترین کتاب دفاع مقدس در دهه اخیر نوشته شده است. برخلاف چهره سخت و بی رحمانه جنگ، ما معتقدیم که این خاطرات و تجربیات باید به مردم منتقل شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان زنیان با بیان اینکه باید از ظرفیت طنز برای آشتی دادن جوانان با مطالعه استفاده کرد، افزود: طنز قالبی است که می تواند مردم را به آن علاقه مند کند. خواندن

وی با اشاره به اینکه تنها کتاب طنز استان در حوزه دفاع مقدس کتاب (جنگ با لبخند) خاطرات رزمنده احمد محمدی نوشته سیده اله موسوی است، گفت: انتظار داریم نویسندگان زجانی بیشتری وارد شوند. . رشته طنز

موسوی اضافه کرد: اگر تنها مادرانی را که در قید حیات هستند در نظر بگیریم و در سال تنها از یک درصد آنها برای تالیف کتاب استفاده کنیم، در پایان سال ۱۰۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس خواهیم داشت.