وحشت چیست؟ درمان تپش قلب


گاهی اوقات همپوشانی علائم و نشانه های چندین بیماری تشخیص را برای شما دشوار می کند ، بنابراین بهتر است به پزشک و متخصص مراجعه کنید. حمله تروریست ها ، حمله قلبی و حمله عصبی بیماری هایی نیز وجود دارند که می توانند باعث شوند در مواجهه با تجربه شخصی خود شک کنید. در این مقاله ، هدف ما این است که با بررسی این بیماری ها به شما در تشخیص آنها کمک کنیم ، اما به خاطر داشته باشید که تنها راه تشخیص 100٪ مراجعه به متخصصان و پزشکان واجد شرایط است. در صورت ابتلا به این بیماری ها می توانید به آن مراجعه کنید کلینیک قلب و عروق آمریت برای تشخیص و درمان قطعی:

وحشت یا حمله عصبی

وحشت چیست؟

علائم حمله پانیک و حمله قلبی می توانند بسیار شبیه به هم باشند و تشخیص تفاوت آنها دشوار است. حمله قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شده باشد ، باید فوراً به دنبال کمک پزشکی باشد.

علائم عصبی بودن یا شکست عصبی

علائم حمله پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • عرق کردن

 • تکان دادن

حملات پانیک می تواند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهد. هر سال ، حدود 2-3 درصد از مردم در ایالات متحده دچار اختلال هراس می شوند و اکثر افراد بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد رابطه بین حملات پانیک و اختلال هراس ، مقاله مهم ما را در اینجا ببینید.

 • درد در قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • تهوع گرفتن
 • استفراغ
 • عرق کردن

در حالی که علائم این دو بیماری ، حمله هراس و حمله قلبی ، با هم تداخل دارند ، دانستن نحوه تشخیص می تواند نجات دهنده زندگی باشد.

علائم جسمی در هنگام حمله وحشت

علائم حمله پانیک شدید است: ناگهان ترس شدید شما را فرا می گیرد. ممکن است از هر جایی باشد ، یا می تواند ناشی از چیزی باشد که شما را مضطرب کرده است. ضربان قلب شما می تواند بسیار سریع شود و باعث سرگیجه و حتی اسهال شود. احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن آزاد شده و آزاد می شوند. در هنگام مبارزه با درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنگی نفس و تپش قلب را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان می تواند متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند – دردی که هم شدید و هم غیرقابل انکار است. یا ممکن است “در ناحیه گردن ، فک ، دندان ، شانه و بازوی چپ پایین احساس درد کنید”. همچنین ممکن است عرق کنید و احساس سرگیجه کنید ، به ویژه اگر زن هستید – زنان اغلب حالت تهوع و استفراغ و تنگی نفس دارند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه که باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حمله قلبی ادامه دارد (و بدتر می شود)

حمله قلبی عموماً از یک قوس متمایز پیروی می کند. “این علائم اغلب 15 تا 45 دقیقه طول می کشد ، با گذشت زمان بدتر می شود و اغلب ملموس تر از علائم گیج کننده حمله پانیک است.” به عبارت دیگر ، درد قفسه سینه ممکن است به حدی افزایش یابد که احساس کنید فیل روی دنده های خود نشسته است ، تنفس دشوارتر می شود ، حالت تهوع و سرگیجه بدتر می شود و – در صورت عدم درمان – همچنین می توانید هوشیاری خود را از دست دهید.

حملات پانیک در مردان و زنان متفاوت است

با توجه به ADAA ، علائم حمله پانیک در مردان و زنان متفاوت است. مردان اغلب یک ضربان قلب سریع و تپنده – که به آن تپش قلب می گویند – را تجربه می کنند و احساس می کنند از کنترل خارج شده اند. حملات پانیک در زنان معمولاً به دلیل تزریق بیش از حد-هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید-ایجاد می شود ، علاوه بر احساس گرسنگی. تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر مردان دچار حملات پانیک می شوند ، شاید به این دلیل که واکنش ترس آنها سریعتر فعال می شود.

آزمایش تروپونین را برای تشخیص حمله عصبی انجام دهید

آزمایش است تشخیص دهید که حمله قلبی است یا حمله پانیک

سلول های قلب در حین حمله قلبی آسیب می بینند. این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای تشخیص سطوح بالای تروپونین انجام می دهند ، و اگر آنها را پیدا کنند ، به شما کمک می کند تا ثابت کنید که درد قفسه سینه شما ناشی از حمله قلبی است. آنها نیز یکی هستند نوار قلب (EKG) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ریتم های غیرطبیعی قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند دشوار باشد ، به خصوص اگر کسی قبلاً علائم آن را تجربه نکرده باشد. یک فرد می تواند با اندازه گیری چندین عامل ، بین این دو حالت تفاوت قائل شود ، از جمله:

علائم درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حمله پانیک و هم در حمله قلبی شایع است ، علائم درد اغلب متفاوت است. درد قفسه سینه در هنگام حمله پانیک معمولاً شدید یا چاقو است و درد در وسط قفسه سینه است. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند شبیه احساس فشار یا فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی نیز ممکن است از وسط قفسه سینه شروع شود ، اما ممکن است در سراسر قفسه سینه تا بازو ، فک یا تیغه شانه ادامه یابد.

شروع

علائم همچنین می تواند به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک شده یا حمله قلبی دارد. اگرچه هر دو حالت می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار رخ دهند ، اما برخی از حملات قلبی ناشی از فعالیت بدنی هستند ، مانند بالا رفتن از پله.

دوره زمانی

مدت زمان علائم نیز می تواند به تمایز بین حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. بیشتر حملات پانیک در عرض چند دقیقه به پایان می رسند ، اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد.

در طول حمله قلبی ، علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه ممکن است در ابتدای حمله قلبی خفیف باشد اما پس از چند دقیقه تشدید شود.

حمله پانیک و ارتباط آن با حمله قلبی

آیا حمله پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

حمله پانیک یا حمله وحشت باعث حمله قلبی نمی شود. انسداد در یک یا چند رگ خونی قلب ، که مانع جریان خون حیاتی می شود ، باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حمله پانیک منجر به حمله قلبی نمی شود ، اما استرس و اضطراب می تواند به بیماری عروق کرونر قلب کمک کند. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی به دلیل تنوع پایین ضربان قلب (HRV) ممکن است در معرض خطر بیماری قلبی باشند. HRV زمان بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب با توجه به فعالیت ها و احساسات فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد بسته به کاری که انجام می دهد در طول روز به طور چشمگیری تغییر می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب افراد به طور م geثر دنده ها را تغییر نمی دهد. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط کرده اند. تجزیه و تحلیل محققان از مطالعات HRV در افرادی که از انواع اختلالات اضطرابی ، از جمله اختلال هراس رنج می برند ، نشان داد که شرکت کنندگان HRV پایین تری نسبت به افرادی که دارای اختلالات اضطرابی بودند ، داشتند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک لزوماً به معنی حمله قلبی نیست. فرد مبتلا به اختلال هراس ممکن است حملات پانیک مکرر را تجربه کند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک مراجعه کنید حمله هراس

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

از آنجایی که علائم حمله پانیک و حمله قلبی مشابه هستند ، همیشه بهتر است در صورت شک به دنبال مراقبت فوری پزشکی باشید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • بیش از 2 یا 3 دقیقه روی سینه فشار دهید
 • درد قفسه سینه که در بازو یا فک منتشر می شود.

روشهای درمانی

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شده باشد ، چشم انداز متفاوت خواهد بود. اگرچه حمله پانیک می تواند بسیار ناخوشایند باشد ، اما تهدید کننده زندگی نیست. مردم هنوز باید درمان مناسب برای حملات پانیک را پیدا کنند که می تواند کیفیت زندگی آنها را بدتر کند. پزشک شما می تواند با انواع روش ها ، از جمله تغییر شیوه زندگی ، دارو و مشاوره ، به درمان اضطراب و وحشت کمک کند. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. به دنبال حمله قلبیفرد همچنین باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری زمینه ای قلبی انجام دهد.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید