وزارت فرهنگ از طرح های مردمی ارزشمند برای توسعه فضاهای فرهنگی حمایت می کندگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ که از پنجشنبه گذشته در چارچوب سفر استانی رئیس جمهور به استان کرمان سفر کرده بود، عصر امروز جمعه با حضور در استان کرمان یکی از فرهنگسراهای روستای ده کهن از توابع شهرستان کهنوی از هنر فاطمیون و کتابخانه این مرکز بازدید کرد.

اسماعیلی در این بازدید به تاریخچه کتابخانه فاطمه ها اشاره کرد و گفت: حدود ۱۲ سال پیش سه دختر نوجوان به نام فاطمه ها با راه اندازی کتابخانه کوچک فاطمه ها در روستای دهکهان شهرستان کهنوی خبرساز شدند. و خوشبختانه در این سالها این تلاش فاطمیه به جنبشی مردمی برای افتتاح کتابخانه در برخی مناطق کمتر برخوردار کشور تبدیل شده است.

وی در ادامه گفت: بی شک وزارت فرهنگ در دوره جدید همواره حامی ابتکارات ارزشمند مردم در زمینه توسعه فضاهای فرهنگی و هنری خواهد بود و برای تجهیز و توسعه این گونه اقدامات از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد. “

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تجهیز کتابخانه فاطمه ها را برجسته کرد و گفت: تجهیزات سخت افزاری (رایانه، دستگاه تهویه و نرم افزار ثبت نام اعضا و عنوان کتاب) به زودی در اختیار متولیان این کتابخانه قرار می گیرد.

وی همچنین از فعالیت جهادی موسسان و متولیان این کتابخانه قدردانی کرد و گفت: احداث کتابخانه فاطمیه در منطقه جنوب کرمان یک اقدام فرهنگی ارزشمند محسوب می شود و ۳ دختر نوجوان به نام «فاطمه» توانستند فرهنگی خوبی ارائه دهند. شبکه ای برای مردم روستایشان او بخشنده پتانسیل بالای نسل جوان در نقاط مختلف ایران است.

رئیس حوزه هنری کشور تاکید کرد: فرهنگسرای هنری «فاطمه» امروز دارای ۶۶۰ عضو فعال است که از این تعداد ۱۲۰ عضو «فاطمه» نام دارند، «فاطمه» نام مبارک و زیبایی است و امیدواریم به برکت صاحب این نام همچنان شاهد موفقیت های کانون فرهنگی هنری “فاطمه” باشیم.

لازم به ذکر است، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ که از پنجشنبه گذشته در سی و یکمین سفر استانی رئیس جمهور به کرمان سفر کرده بود، حضور خود در شهرستان کهنوج پایانی بر برنامه های نماینده تام الاختیار رئیس جمهور بود. رئیس جمهور در سفر به جنوب کرمان.