وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از راننده تاکسی اماندار تقدیر کردگزارش کردن آژانس کتاب ایران (ایبنا) به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفتصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سعیدیمجد امامی دبیر کل فرهنگی کشور در تاریخ ۱۳ مردادماه برگزار شد. شورای کشور و نمایندگانی از نهادهای مختلف در سالن اجتماعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور یافتند.

در حاشیه این دیدار وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی با تجلیل از غلامحسین بوزرجمهری راننده تاکسی تهرانی به اهداف این اقدام اشاره کرد و گفت: تکریم این راننده فداکار بیش از تکریم یک شهروند محترم و مسئولیت پذیر است. احترام به روح است و تلاش برای نمادسازی، فرهنگ سازی، تعهد اخلاقی و مسئولیت پذیری در جامعه محسوب می شود.

وی افزود: در شورای فرهنگ عمومی سعی داریم مواردی مانند گذشت، ایثار، ایثار و عشق به همسایه را در فرهنگ کشور ریشه کنیم.

اسماعیلی با اشاره به اقدام اخلاقی این راننده تاکسی برای بازگرداندن مبالغ هنگفت و ارزی به صاحب آن، گفت: بوزرجمهری شهروند نجیب جامعه نجیب ایران است که با روحیه بالا و عزت نفس برای کسب روزی حلال تلاش می کند. ما به چنین شهروندانی احترام ویژه ای می دانیم، زیرا این افراد با این ویژگی های خاص، نعمت ما هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی این اقدام راننده تاکسی ایثارگر را نشان از فطرت پاک جامعه اصیل ایرانی دانست و گفت: باید از طریق مجاری فرهنگی و رسانه ای شرایطی فراهم شود تا این گونه افراد باشند. به عنوان الگوهای رفتاری و اخلاقی جوانان ایرانی ارائه شود.

وزیر فرهنگ در پایان این دیدار سفر کربلای معلی را به این راننده معتمد تاکسی اهدا کرد و خاطرنشان کرد: غلامحسین بذرجمهری افتخار می کند که خادم اهل بیت (ع) برای بسیاری است. سال‌ها و در گفت‌وگوی تلویزیونی خود از تمایل خود برای سفر به کربلای معلی به همراه همسر کُردش یاد کرد و ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا به وظیفه‌مان تلاش کردیم تا به خواسته‌ی او عمل کنیم.

هفتصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور برای تصویب نهایی اولویت های یازدهمین دوره شورای فرهنگ عمومی کشور در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. کشور و دستور جلسه پیوست فرهنگی بازی های جام جهانی قطر و بحث و بررسی ساماندهی سواحل کشور.