ویژه برنامه و پروژکتور بازی های جام جهانی ایران از سالن سورهبه گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ علی فروزانفر، معاون هنری حوزه هنری در گفتگو با ابنا درباره برگزاری نمایشگاه کاریکاتور و کاریکاتور قهرمانی جهان می گوید: در ابتدای تابستان امسال فراخوان جشنواره جهانی کاریکاتور و کاریکاتور ایران ۱۴۰۱ اعلام شد. این جشنواره آثاری از ۷۲ کشور جهان ارسال شد و مجموع آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره حدود ۱۷۳۰ اثر است.

وی افزود: اتفاق مهم و مهم این جشنواره اهدای جوایز به نفرات برتر این دوره خواهد بود.

فروزانفر همچنین اظهار کرد: تلاش می کنیم اختتامیه این جشنواره را بعد از پایان نمایشگاه یعنی بعد از آخرین بازی ایران در جام جهانی برگزار کنیم. به خصوص اگر صعود تیم ملی در مرحله دوم حول محور قدرت الهی شکل بگیرد; تلاش ما این خواهد بود که مراسم اختتامیه در مرحله بعد همزمان با جشن اعتلای کشور عزیزمان باشد.

وی افزود: حوزه هنری در حال بررسی دعوت از برگزیدگان جشنواره به مراسم اختتامیه است.

معاون هنری حوزه هنری در حوزه ویژه برنامه حوزه هنری به مناسبت جام جهانی و برای شادی عمومی کشور بیان کرد: حوزه هنری در نظر دارد یک رویداد خانوادگی مهیج برای اعضای گروه برگزار کند. کمیته هنری و سایر هنرمندان مطابق با برنامه های ویژه جام جهانی. این مراسم در قالب پخش فوتبال ایران در جام جهانی و برنامه های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان خانواده های مطرح برگزار می شود.

وی افزود: یک ساعت مانده به شروع مسابقه، برنامه هنری آغاز می شود و در برنامه مسابقه بازی ها و سرگرمی های قابل انجام در سالن سینما «سوره» وجود دارد. برگزار خواهد شد. امیدواریم پس از پایان مسابقات فوتبال بحثی تخصصی در مورد فوتبال با هنردوستان داشته باشیم.

فروزانفر تصریح کرد: به دلیل برگزاری مسابقات جام جهانی به دنبال افزایش فضای نشاط و شادی در جامعه هستیم و نگاه فنی و تخصصی به رویداد جام جهانی نداریم.