پوستر دومین کنگره سراسری ۲۴ هزار شهید استان خوزستان رونمایی شدگزارش کردن خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ابن) در خوزستان مراسم رونمایی از پوستر دومین کنگره ۲۴ هزار شهید استان خوزستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین رضا کلاه کای مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان سرهنگ محسن خدری مسئول حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (عج) خوزستان برگزار شد.


خجت الاسلام والمسلمین کلاه قای در این مراسم گفت: مسئولیت کمیته تدوین، تدوین و انتشار این کنگره توسط این اداره کل، افتخاری برای مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و گرامی باد. و نام شهدا مبارک باد.


وی با بیان اینکه خوزستان معدن خاطرات دفاع مقدس است، گفت: با وجود برگزاری کنگره ها و یادواره های شهدای بسیاری در کشور، هیچ استانی ظرفیت استان خوزستان را در دل خود ندارد و تنها عامل ثابت مهم در یادمان ها نامه شهداست.

وی با اشاره به محورهای این کنگره گفت: در این کنگره تولیداتی با موضوع دفاع مقدس، جهاد و شهادت مرتبط با خوزستان در حوزه خانواده، همسران، مادران شهدا، ایثارگران و رزمندگان، ایثارگران، آزادگان به نمایش درآمد. مردم، جهادگران جانبازان و شهدای امنیت، مرزبانان، جهادگران، مبارزه با مواد مخدر، مدافعان حرم سلامت در حال تفحص هستند.

حجت الاسلام والمسلمین کلاه کی ادامه داد: دومین کنگره سراسری شهدای خوزستان که در سال ۱۴۰۲ برگزار می شود، مشتمل بر بخش های متعددی از جمله آثار ترجمه شده، خاطرات زندگی نامه، فیلمنامه، نمایشنامه، طرح های علمی و پژوهشی، ترانه است. . ، ترانه ها و سرودها، خاطرات، داستان ها، زندگی نامه ها، تاریخ شفاهی ویژه کودکان و نوجوانان است.

وی افزود: یکی از اولویت های سردار سلیمانی تجلیل از خانواده شهدا بود و در هر سفری با دیدار با خانواده شهدا یادگاری برای خود به یادگار گذاشت و امروز پرچمدار جهان اسلام است. او به برکت خون شهیدش و نقش آفرینی این شهید، می تواند در برابر بحران هایی مانند سیل خوزستان مقاومت کند.

سرهنگ خدری در این مراسم گفت: مقدمات برگزاری کنگره ملی شهدای خوزستان از دو سال گذشته پیش بینی شده بود، اما به دلیل محدودیت های کرونا، این کنگره در سال ۱۴۰۲ برگزار می شود.

سرهنگ خدری افزود: در بین کمیته های کنگره، کمیته تدوین و تدوین می تواند نقش تاثیرگذار و ارزنده ای در انتقال فرهنگ جهاد و شهادت به نوجوانان و جوانان در طول سالیان متمادی داشته باشد.


وی با بیان اینکه دبیرخانه این کنگره در بهشت ​​هویزه که ستاد حمایت از فعالیت های زنان در دوران دفاع مقدس بود، تشکیل شد، گفت: بهشت ​​هیزه به دبیرخانه و ستاد کنگره ملی شهدای خوزستان تبدیل شد و در این راستا همه اقشار مختلف مردم به ویژه اصحاب رسانه با همدلی، همگرایی و همفکری می توانند در جهت ترویج فرهنگ دفاع مقدس تلاش کنند.