پوستر هفته ملی کودک ۱۴۰۱ منتشر شدگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)این پوستر بر اساس شعار این هفته که سال گذشته به مناسبت هفته ملی کودک انتخاب شده بود طراحی شده است.

محسن میرزایی طراح و گرافیست این پوستر گفت: در طراحی پوستر هفته ملی کودک سعی کردم به این موضوع بپردازم که شادی و بازی حق هر کودکی در هر مالی، جسمی و … است. شرایط، و کودکان حق دارند در هر شرایطی بازی کنند و شاد باشند

میرزایی در ادامه افزود: با توجه به شعار هفته ملی کودک امسال سعی کردم از رنگ های شاد و پرانرژی در طراحی استفاده کنم و از عناصری مانند پرنده، پروانه، گل، خرگوش و … استفاده کنم. احساس شادی و امید به آینده را برانگیزد.

طراح پوستر هفته ملی کودک گفت: ایده اصلی پوستر این است که همه کودکان چه با نیازهای خاص، چه فقیر، چه کودکان کار و همه حق طبیعی شاد بودن و شاد بودن را داشته باشند. با هم بازی کنید و برای ما بزرگترها این مثالی است که در آن بچه ها بدون توجه به اینکه دوست می شوند و در هر موقعیتی بازی می کنند.

در نهایت اشاره کرد که سعی کردم در طراحی پوستر شادی و انرژی را نشان دهم و این شادی در زندگی بزرگترها، والدین و خانواده ها قابل انتقال و مسری است.

برنامه های ملی هفته کودک سال ۱۴۰۱ به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان ها و نهادهای مختلف از ساعت ۱۶ تا ۲۲ مهرماه در تهران و سراسر کشور برگزار می شود.