پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از درگذشت خجت‌الاسلام محمدرضا شهیدی پورگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام محمدمهدی اسماعیلی آمده است:

«خبر درگذشت استاد برجسته حفظ و قرائت قرآن کریم مرحوم خجت‌الاسلام محمدرضا شهیدی پور موجب تأسف و تأثر شد. مرحوم سعید که در زمان حیات خود با تعالیم عالیه کتاب مقدس دین مبین اسلام قرابت عمیقی داشت، بدون اغراق از رهبران جامعه قرآنی بود که از توفیق حفظ کل قرآن کریم بهره برد. یک

ضایعه درگذشت این معلم گرانقدر قرآنی را که به حق از پایه گذاران سنت های آموزشی و تبلیغی در حوزه قرآنی بود به جامعه دینی و قرآنی کشور، دانش آموزان، علاقه مندان، بازماندگان و خانواده محترم تسلیت می گویم. حافظ و قرائت قرآن و کسانی که در ترویج فرهنگ قرآنی کشور نقش بسزایی داشتند به آن مرحوم صمیمانه تسلیت عرض نموده و از درگاه حضرت بریتالی علو درجات و علو درجات و رحمت واسعه الهی برای آن مرحوم مسئلت دارم. .

لازم به ذکر است که خجت الاسلام محمدرضا شهیدی پور ظهر یکشنبه ۲ مرداد ماه مصادف با ۱۶ محرم ۱۴۴۳ تسلیم شد.

وی در سال ۱۳۳۷ در شهر مقدس قم به دنیا آمد و از سال ۱۳۵۲ حفظ قرآن را آغاز کرد و در مدت چهار سال موفق به فراگیری کل قرآن شد. دانشگاه عالمیه و بسیاری مسابقات قابل توجه دیگر، آموزش تخصصی قرآن به قاریان بین المللی و ممتاز و تألیف چندین اثر در حوزه قرآن کریم از خدمات این فرد در حوزه قرآن کریم بود.