پیری بارور و راههای رسیدن به آن


سالمندی یکی از دوران های طلایی زندگی است که باید با انجام اقدامات مناسب به بهترین و پربارترین شیوه سپری شود.

دوران پربار پیری

در 100 سال گذشته ، امید به زندگی بیش از 30 سال افزایش یافته است. این بدان معناست که افراد مسن بیشتر از گذشته زندگی می کنند.

افزایش امید به زندگی این واقعیت را نشان نمی دهد که کیفیت مراقبت از سالمندان نیز بهبود یافته است ، اما در بسیاری از موارد کیفیت زندگی سالمندان خوب نیست.

در جوامع مدرن ، وقتی یک فرد مسن بازنشسته می شود و فرزندان و نوه های آنها بزرگ می شوند ، اهمیت زندگی آنها کمتر می شود.

توجه به افراد مسن نشان می دهد که چقدر برای آنها ارزش قائل هستید و آنها را درک می کنید. مراقبت و مراقبت از سالمندان برای حفظ سلامت عاطفی و جسمانی آنها بسیار حیاتی است.

تحقیقات نشان می دهد افراد مسنی که هدف خاصی در زندگی دارند کمتر دچار سکته مغزی ، حمله قلبی و اختلال شناختی می شوند.

این بدان معناست که مراقبت از سالمندان به احتمال زیاد به آنها کمک می کند تا عمر بیشتری داشته باشند. مراقبت ویژه از سالمندان آنها را از نظر جسمی فعال نگه می دارد. سالمندان باید همراه با توصیه های تخصصی ، نحوه کاهش استرس و مراقبت بهتر از خود را بیاموزند.

ذهن آگاهی همچنین می تواند معلولیت های جسمی را معکوس کند. با معنا بخشیدن به زندگی سالمندان می توان از بسیاری از مشکلات روحی و جسمی سالمندان جلوگیری کرد. با اجرای برنامه مراقبت از سالمندان و وارد آوردن انرژی مثبت به زندگی آنها ، می توان کیفیت و طول عمر سالمندان را افزایش داد.

چگونه در دوران سالمندی زندگی مولد داشته باشیم؟

شماره 1 به سالمندان حس هدف دهید

برنامه های تخصصی مراقبت های بهداشتی برای سالمندان متناسب با سن افراد مسن و اهداف متناسب با آنها است. همه قطعا می خواهند احساس ارزش و تعلق داشته باشند. بسیاری از سازمان ها و شرکت ها فقط افراد مسن را اخراج می کنند زیرا مردم به اشتباه تصور می کنند که این افراد دیگر توانایی پیش بینی توانایی های خود را ندارند.

به دلیل این تصور غلط در جامعه ، بزرگان نیز این باور را پذیرفته اند. در حالی که خرد ، خلاقیت ، همدلی و محبت که بزرگان می توانند به جامعه خود بیاورند ، جوانی کلید شادی است.
در مقابل این خدمات ارزشمند به جامعه ، بزرگان فقط احترام قابل توجهی را از نسل جوان می طلبند.

افسردگی در سنین بالا

شماره 2 با علائم اولیه افسردگی مقابله کنید

افسردگی یکی از ناتوان کننده ترین اختلالات است که به عنوان بخشی طبیعی از روند پیری رخ می دهد.
هنگام برنامه ریزی برای مراقبت از سالمندان ، باید آنها را تشویق کنید تا به طور فعال با علائم افسردگی مقابله کنند ، که برخی از آنها شامل موارد زیر است.

تحریک پذیری
از دست دادن علاقه
خستگی
مشکل در خوابیدن
اندوه دائمی
احساس ناامیدی
درد جسمی بی دلیل

سالمندانی که افسرده هستند و این مشکل درمان نمی شود بسیار آسیب پذیرتر از افراد مسن هستند.
این احساسات منفی می تواند منجر به وخامت سریع سلامت جسمی و روانی سالمندان شود.

شماره 3 یک هدف روزانه برای سالمندان پیدا کنید

گام بعدی برای دستیابی به یک نتیجه موفق این است که به سالمندان هدفی بدهیم. گاهی اوقات یک فرد مسن ، پس از گذراندن یک عمر پر از مشارکت و دستاوردهای شغلی ، ممکن است هدف خود را در دوران بازنشستگی از دست بدهد و این شرایط می تواند بر یک فرد مسن تأثیر مخرب داشته باشد.

هدف قرار دادن یک فرد مسن به این معنا نیست که ما می خواهیم او را در یک کار سازمانی جدی و پیچیده مشارکت دهیم. کافی است که افراد مسن به مسائل متداول مانند خرید ، خشکشویی ، باغبانی ، مراقبت از حیوانات خانگی ، مراقبت از کودکان و حتی آشپزی و انجام هر کاری که می توانند توجه کنند.

چگونه در دوران سالمندی زندگی مولد داشته باشیم؟

پیرسالان شماره 4 را با افراد مثبت احاطه کنید

یکی از سخت ترین جنبه های پیری ، به ویژه برای افراد بالای 65 سال ، احساس تنهایی است. تحقیقات نشان داده است که 1/3 بزرگسالان بالای 50 سال احساس تنهایی می کنند.

در حقیقت ، گاهی بزرگتر هیچ ارتباط واقعی با اعضای خانواده و افرادی که با او زندگی می کنند ندارد و در حالی که ظاهراً با افراد کمی زندگی می کند ، عملاً تنها می ماند.

اگر تنهایی در دوران سالمندی به عادت او تبدیل شود ، می تواند به سرعت منجر به انزوای کامل او شود. بنابراین ضروری است که فرد سالمند تشویق شود تا علایق خود را دنبال کند و تا آنجا که ممکن است به گروه های مختلف اجتماعی بپیوندد.

شماره 5 سالمندان را تشویق کنید تا به فعالیت های بدنی بپردازند

بین وضع جسمی و عاطفی ارتباط روشنی وجود دارد. حتی ورزش های سبک روزانه به حفظ و تقویت توانایی های بدنی و همچنین افزایش حس استقلال ، اعتماد به نفس و غرور کمک می کند.

مراقبت از سالمندان

شماره 6 ذهن افراد مسن را فعال نگه دارید

یکی از مهمترین بخشهای برنامه مراقبت از سالمندان این است که دوستان و خانواده سالمند از نظر ذهنی در فعال نگه داشتن آنها مثر هستند. این را می توان به روش های مختلفی انجام داد ، به عنوان مثال یادگیری سرگرمی های جدید یا بازی های فکری گروهی یکی از بهترین ها است.

برای سالمندان ضروری است که علایق و اهداف خود را دنبال کنند. هر فرد سالمند منبع بزرگی از دانش و تجربه است و برای نسل جوان ضروری است که از تجربه و خرد بزرگان در طول زندگی خود استفاده کنند.

با تشویق افراد مسن برای به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیات خود ، ما نه تنها با دانش و دیدگاه های منحصر به فرد آنها آشنا می شویم ، بلکه به فعال نگه داشتن ذهن آنها نیز کمک می کنیم.

اولین مرکز پرستاری سلامت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره با در نظر داشتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت عزیزان خود را در اولویت اصلی خود قرار داده اند.

برای آگاهی بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید