پیشروی‌های روسیه از «مقاومت قوی» کاهش می‌یابد زیرا شهروندان به ساخت کوکتل‌های مولوتف کمک می‌کنند


لیز تراس: در حال آماده کردن لیستی از الیگارش های روسی

لیز تراس گفته است که وزارت امور خارجه در حال تهیه فهرستی از الیگارش های روسیه است که در ماه های آینده هدف تحریم ها قرار خواهند گرفت.

وزیر امور خارجه گفت «هیچ جایی برای پنهان شدن» برای متحدان فوق ثروتمند کرملین ولادیمیر پوتین باقی نخواهد ماند.

این هشدار پس از آن منتشر شد که هفته گذشته بوریس جانسون از ۸ روس دارای دارایی خالص نام برد که با ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی ها همراه با ۱۰۰ فرد، نهاد و شرکت تابعه تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

خانم تراس در مصاحبه ای با ساندی تایمز گفت که هر چند هفته یکبار اسامی جدیدی به لیست اضافه می شود زیرا وزیران در پی تشدید فشار بر پوتین پس از حمله وی به اوکراین هستند.

او گفت: «ما قبلاً نامه‌هایی از سوی وکلا به وزارت خارجه دریافت کرده‌ایم که ما را تهدید می‌کنند، بنابراین باید مطمئن شویم که پرونده‌ها به درستی آماده شده‌اند و قبل از تحریم این افراد، شواهد درستی در اختیار داریم».

«به همین دلیل است که ما آن را گام به گام پیش می‌بریم، اما در حال کار بر روی آن فهرست موفق هستیم و هر چند هفته یک‌بار به تحریم الیگارشی‌های جدید ادامه خواهیم داد.

ما باید این موضوع را برای الیگارشی‌هایی که از رژیم پوتین حمایت می‌کنند بسیار دردناک کنیم. بیش از صد میلیاردر روسی وجود دارد.

“هیچ چیز از نظر اینکه چه کسی یا چه چیزی را هدف قرار می دهیم خارج از میز نیست. ما در این مورد کاملاً واضح هستیم – ما برای انجام آنچه لازم است بسیار آماده هستیم.