چرا آب سرد برای شما مضر است؟ || چرا آب سرد برای شما مضر است؟


توصیه می شود روزانه 2 تا 3 لیتر آب برای سلامت کلی بنوشید. اما اگر آب سرد باشد چه؟ چرا آب سرد برای شما مضر است؟ نوشیدن آب می تواند خطرات و مزایای خاص خود را داشته باشد ، و ما در اینجا به تفصیل در مورد آنها صحبت کرده ایم. همچنین خواهیم دید که علم در این زمینه چه توصیه هایی می کند.

بسیاری معتقدند مضرات آب سرد بیشتر از مزایای آن است. آب سرد می تواند معده شما را سخت کرده و هضم غذا را مشکل کند. برخی از افراد همچنین معتقدند که اگر بدن آنها آب را در دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر بنوشد ، باید برای حفظ دمای داخلی مطلوب (37 درجه سانتی گراد) بیشتر تلاش کند.

نوشیدن آب سرد مخاط بینی را ضخیم کرده و عبور از مجاری تنفسی را مشکل می کند. از طرف دیگر ، نوشیدن آب گرم (یا نوشیدنی های گرم ، مانند سوپ مرغ) می تواند به سهولت تنفس کمک کند. آب سرد نیز باعث ازدحام در بین مردم می شود سرد یا آنفولانزا

هم اکنون به صورت آنلاین با مشاوران پزشک خود مشورت کنید

نوشیدن آب سرد باعث ایجاد میگرن در افرادی می شود که سابقه این بیماری را دارند. نوشیدن آب سرد نیز می تواند باعث درد شود اشلاژیک (شرایطی که عبور غذا را از مری مشکل می کند).

اعتقاد بر این است که نوشیدن آب سرد همراه غذا عدم تعادل را در بدن ایجاد می کند. بنابراین ، در بسیاری از فرهنگ های دیگر غذا با آب گرم سرو می شود. یک باور رایج دیگر این است که نوشیدن آب سرد در یک روز گرم تابستان لزوما بدن شما را خنک نمی کند. با این حال ، شواهد علمی کافی در این زمینه وجود ندارد. اگرچه آب سرد مضرتر به نظر می رسد ، اما مزایایی نیز دارد.

فواید نوشیدن آب سرد چیست؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

آب سرد بعد از ورزش دمای بدن را متعادل نگه می دارد. نوشیدن آب سرد بعد از یک تمرین سخت می تواند از گرم شدن بیش از حد بدن شما جلوگیری کند. نوشیدن آب سرد دمای بدن شما را پایین نگه می دارد.

آب سرد همچنین می تواند انرژی بیشتری در طول روز به بدن شما بدهد. با این حال ، تحقیقات خاصی در این زمینه انجام نشده است.

مصرف آب سرد باعث افزایش انرژی در کودکان دارای اضافه وزن می شود. همه می دانند که نوشیدن آب به هضم غذا کمک می کند. همچنین می تواند به حفظ وزن کمک کند. نشان داده شده است که نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در زمان استراحت در کودکان دارای اضافه وزن می شود.

نوشیدن آب سرد به تنهایی نمی تواند به کاهش وزن کمک کند. با این حال ، این روند می تواند زود شروع شود.

آیا آب گرم بهتر از آب سرد است؟

نوشیدن آب گرم مزایا و معایب خود را دارد. آب گرم می تواند به هضم غذا کمک کند ، گردش خون را بهبود بخشد و به بدن شما در دفع سریع سموم کمک کند. اما نوشیدن آب گرم تشنگی را کاهش می دهد. احساس تشنگی کمتر در دماهای گرم می تواند مشکل ساز باشد زیرا بدن شما به دلیل تعریق آب بیشتری از دست می دهد.

به طور کلی ، آب سرد می تواند شما را هیدراته نگه دارد. با این حال ، آب سرد ممکن است در دوران سرماخوردگی یا آنفولانزا ایده خوبی نباشد زیرا می تواند بهبود را کند کند. آب سرد همچنین می تواند هضم غذا را در بزرگسالان آسان کند. بعد از ورزش شدید می توانید مقداری آب سرد بنوشید. اما بعد از یک وعده غذایی سنگین (یا هنگام ابتلا به آنفولانزا) ، آب گرم ممکن است بهترین گزینه شما باشد.

مصرف آب سرد یا گرم کاملاً به وضعیت سلامتی فرد و وضعیت او بستگی دارد. آب سرد برای افرادی که میگرن یا آشالازی دارند مناسب نیست. به نظر می رسد آب گرم برای اکثر مردم بی خطر است.

اگرچه آب سرد مضر نیست ، اما می تواند برای برخی افراد مشکل ساز باشد. بنابراین ، سلامت خود و زمان روز یا فصل را بررسی کنید تا تصمیم بگیرید که برای شما مناسب است.

آیا نوشیدن آب در دمای اتاق بهتر است؟

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

آب در دمای اتاق ممکن است در بیشتر موارد بهترین کار را انجام دهد. اما اگر در حال ورزش هستید ، نوشیدن کمی آب سرد می تواند به شما کمک کند. در عین حال ، آب گرم می تواند در فصل آنفولانزا به شما کمک کند.

در حالی که نوشیدن آب سرد تأثیر قابل توجهی در کاهش وزن نخواهد داشت ، می تواند مصرف انرژی را در زمان استراحت افزایش دهد. مصرف انرژی به کاهش سریع وزن کمک می کند.

نوشیدن آب سرد در یک روز گرم می تواند مضر باشد. این می تواند منجر به اسپاسم مری و گرفتگی شکم شود. همچنین می تواند ضربان قلب و دمای خون را کاهش دهد.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث تحریک داخلی شود. مصرف بیش از حد غذای داغ ، از جمله آب داغ ، می تواند حنجره را تحریک کند. وقتی مایعات داغ مانند آب داغ با پوست تماس پیدا می کنند ، سلول ها در اثر حرارت آسیب می بینند. گرمای بیش از حد نیز می تواند باعث آسیب شدید بافت شود.

آب گرم ممکن است آلاینده تر باشدمن

تحقیقات بسیار کمی در این زمینه انجام شده است. اما آب لوله کشی داغ می تواند حاوی آلاینده ها باشد. سیستم های آب گرم مانند دیگهای بخار یا مخازن دارای قطعات فلزی هستند. آنها می توانند آب موجود در آنها را بخورند و آلوده کنند. آب گرم می تواند این آلودگی ها را سریعتر از آب سرد حل کند.

اگرچه استفاده از آب گرم از فیلتر آب می تواند گزینه ایمن تری باشد ، اما خطرات زیادی را به همراه دارد. آب گرم مواد داخلی را بسیار سریعتر از آب سرد حل می کند. این می تواند در دراز مدت مشکلاتی را ایجاد کند.

نوشیدن آب گرم می تواند صدمات غیرمنتظره ای ایجاد کند. اگر به نوشیدن آب گرم عادت دارید ، باید از آن به درستی مراقبت کنید.

بخار داغ می تواند باعث سوختگی شود. برای محافظت بیشتر ، کتری را با یک حوله ضخیم در جای خود نگه دارید. به یاد داشته باشید که شیشه را بیش از حد پر نکنید. ممکن است آب سرریز شود می سوزد به وقوع پیوستن. صبر کنید تا آب کمی خنک شود تا بتوانید آن را بنوشید.

آب گرم می تواند آرامش بخش باشد. در حالی که هنوز مشخص نیست که چقدر می تواند مفید باشد ، اما به نظر نمی رسد که هیچ معایبی داشته باشد. تنها چیزی که نیاز دارید مراقبت مناسب است.

فواید نوشیدن آب با معده خالی

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

حدود 70 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و فواید آن برای سلامتی غیر قابل انکار است. آب برای بدن ما ضروری است و برای عملکرد طبیعی همه اندام ها ضروری است. آب بهترین نوشیدنی است که می تواند تشنگی شما را برطرف کند و نوشیدن آن با معده خالی می تواند تقریباً تمام مشکلات بدن شما را درمان کند. مزایای آب آشامیدنی شامل موارد زیر است:

متابولیسم را تسریع می کند.

اگر رژیم دارید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند رژیم غذایی شما را تقویت کند ، زیرا می تواند متابولیسم شما را تا 25 درصد افزایش دهد. متابولیسم سریعتر به هضم سریع غذا کمک می کند و به شما در کاهش وزن در طولانی مدت کمک می کند. همیشه بهتر است حداقل چهار لیتر آب در روز بنوشید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند.

ما از این واقعیت آگاه هستیم که آب برای سلامتی و رفاه ما ضروری است. باید بدانیم که آب برای حفظ تعادل مایعات در بدن ضروری است. نوشیدن مرتب آب با معده خالی می تواند یک عادت باشد. سیستم ایمنی مفید واقع شود نوشیدن آب می تواند به مبارزه با عفونت کمک کند.

به دفع سموم از بدن کمک می کند.

نوشیدن آب با معده خالی قابل تنظیم است دستگاه گوارش کمک. ورزش روزانه می تواند به حرکات منظم روده کمک کند و همچنین در حرکات منظم روده نیز مفید است. هر بار که ادرار می کنید ، سموم را به صورت مایع دفع می کنید. هرچه آب بیشتری بنوشید ، بیشتر به دستشویی می روید. به این ترتیب بدن شما خالص می شود و شروع شما انجام دهید همچنین از التهاب جلوگیری می کند.

از حملات میگرنی جلوگیری می کند.

یکی از دلایلی که افراد از سردردهای مکرر و حملات میگرنی رنج می برند ، کم آبی بدن است. کم آبی بدن عامل اصلی سردرد است و نوشیدن آب در فواصل مکرر ، به ویژه با معده خالی ، می تواند به طور طبیعی به تسکین سردرد کمک کند. نه تنها این ، با کمک نوشیدن آب ، می توانید از مشکلات دهان یا دندان نیز جلوگیری کنید.

به کاهش وزن کمک می کند.

چرا آب سرد برای شما مضر است؟ | دکتر

نوشیدن آب بیشتر در رژیم غذایی می تواند به کاهش سریع وزن شما کمک کند زیرا آب حاوی کالری نیست و نوشیدن آن در فواصل منظم شما را سیر نگه می دارد. همچنین ، پیامدهای منفی ندارد. زیرا نوشیدن مقدار زیادی آب متابولیسم را افزایش می دهد.

همانطور که نوشیدن آب به طور منظم به پاکسازی روده ها کمک می کند ، همچنین باعث می شود صبح احساس گرسنگی کنید تا بتوانید صبحانه خود را به موقع بخورید.

اگر احساس خواب آلودگی یا خستگی می کنید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به شما انرژی دهد. نوشیدن آب گلبول های قرمز را برای تکثیر سریعتر تحریک می کند و اکسیژن و انرژی بیشتری را تأمین می کند.

روده بزرگ را پاک می کند.

نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به از بین بردن لجن انباشته شده و جذب سریعتر مواد مغذی کمک کند. به همین دلیل ، سلامت روده بزرگ و بدن خوب است.

ژاپنی ها اولین کسانی بودند که آب درمانی را به جهان معرفی کردند و آن را از نظر مذهبی دنبال کردند. آنها بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب آب می نوشند و این درمان با مطالعات مختلف تأیید شده است. در اینجا یک آموزش خوب در مورد نحوه پیروی از آب درمانی وجود دارد.

 • تا دو ساعت بعد از یک وعده غذایی معمولی چیزی نخورید. بعد از این کار دوباره یک لیتر آب بنوشید.
 • به محض بیدار شدن ، قبل از مسواک زدن یک لیتر آب بنوشید. اگر تازه کار هستید ، می توانید با مقدار کمی شروع کنید.
 • بعد از نوشیدن آب می توانید دندان های خود را مسواک زده و مسواک بزنید. حدود 45 دقیقه از خوردن یا نوشیدن هر چیزی خودداری کنید. پس از آن می توانید از صبحانه خود لذت ببرید.

نوشیدن آب به شما در جلوگیری از بسیاری از بیماری ها کمک می کند و فقط در چند روز می توانید انرژی و طراوت جدیدی را احساس کنید. اب این می تواند فشار خون بالا ، گاستریت ، یبوست و دیابت را بدون هیچ گونه عوارض جانبی درمان کند. همچنین می توانید آب لیمو را در آب ولرم مخلوط کرده و با معده خالی بنوشید. آب لیمو و آب به سم زدایی بدن شما کمک می کند.

اگر مشکلی یا سوالی در مورد رژیم غذایی خود دارید ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید رژیم تغذیه و درمان در تماس بودن. اصلاح رژیم غذایی با مشاوره آنلاین یکی از خدمات دکتر می توان فوراً و تلفنی با متخصصان تغذیه و حتی سایر متخصصان پزشکی مانند. می توان با متخصص ارتباطاتمن متخصص ریهمن اورولوژی حتی بیشتر مادرم و زایمان تماس بگیرید و مشکل خود را به اشتراک بگذارید.

منابع:

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-drinking-water-on-ant-empty-stomach

https://www.stylecraze.com/articles/unusual-side-effects-of-drinking-hot-water

دیدگاهتان را بنویسید