چرا شما سزاوار بدن امروز هستید


زمان خواندن: 4 دقیقه

میدونی چی اذیتم میکنه؟ این ایده که شخص باید بدن خود را تغییر دهد تا بتواند با آرمان های شخص دیگری برخورد کند. این “کسی” می تواند یک همسر/شریک ، یک دوست ، یک غریبه یا کل جامعه باشد. سانی رنی تیلور ، یا به طور خاص ، عنوان کتاب فوق العاده او ، “بدن شما بخشش نیست”.

من به چندین گروه حرفه ای فیس بوک تعلق دارم که مربوط به خوردن بصری و سلامتی در هر اندازه® (HAES) است. من به وضوح پستی را از یکی از همکاران رژیم درمانی که با یک مشتری کار می کرد که با اختلال در خوردن غذا و مشکلات مربوط به تصویر بدنی کار می کرد به خاطر می آورم. مشتری به وزنی رسیده بود که از نظر شخصی از نظر سلامتی بسیار پایین بود ، هرچند که وزن “قابل قبول فرهنگی” بود. مشتری از این که دیگران در این وزن با او خیلی خوب رفتار کردند ، گلایه کرد. به عبارت دیگر ، آنها دیگر با انگ و تبعیض وزنی روبرو نبودند.

این احساسی است که من از بسیاری از مشتریان خود شنیده ام. عادات غذایی نامنظم و نارضایتی از بدن می تواند در هر شکل و اندازه ای رخ دهد. با این حال ، هرچه بیشتر از ایده آل های زیبایی شناختی جامعه یا برداشت های آن از “سالم” به نظر رسیدن ، بیشتر نه تنها با انگ وزن داخلی ، بلکه با انگ بیرونی وزن نیز برخورد کنید.

این یک چیز است که با بدن خود در تناقض باشید ، اما وقتی در نشستن در هواپیما یا صندلی تئاتر مشکل دارید یا نگران این هستید که صندلی رستورانی بد بو شما را بگیرد ، این احساس وزن بیشتری می گیرد. کلمه غم انگیز در نظر گرفته شده است.

مخرب بودن انگ وزن

انگ وزن ، یک مسئله بسیار واقعی است و بر سلامت افراد تأثیر می گذارد. آن مشکلات سلامتی مزمن که با وزن بالای بدن “مرتبط” است؟ تعصب ، انگ و تبعیض علیه افراد دارای اضافه وزن حداقل بخشی از این موارد را تشکیل می دهند. به خصوص اگر مردم آن انگ را درونی کنند. (وقتی انگ وزن را درونی می کنید ، اعتقاد دارید که دارای صلاحیت کمتری هستید زیرا “بیش از حد” وزن دارید.

متأسفانه ، ننگ وزن بسیاری از مردم را به اقدامات شدید برای کاهش وزن بدن سوق می دهد. در تلاش برای پیروی از ایده آل نازک. این شامل همه چیز از رژیم غذایی بسیار محدود کننده تا برداشتن قسمتی از معده و/یا روده آنها می شود. متأسفانه جراحی کاهش وزن می تواند عوارض جدی داشته باشد. در مورد رژیم گرفتن؟ تلاش برای رعایت رژیم غذایی زیر حد مجاز بدن دستورالعمل افزایش وزن است. در حقیقت ، بسیاری از افرادی که رژیم می گیرند در صورتی که هرگز رژیم نگرفته بودند دچار اضافه وزن می شوند. (برای اطلاعات بیشتر در این مورد ، من مصاحبه پادکست رژیم غذایی ربکا اسریچفیلد با ساندرا آمودت ، نویسنده “چرا رژیم ها ما را چاق می کند” را توصیه می کنم)

سازمان بهداشت جهانی نیاز به تغییر؟

همه مواردی که تا اینجا ذکر کردم بسیار نگران کننده است این که من بارها در مورد ننگ وزن برای نشریات مختلف نوشته ام – نه فقط برای این وبلاگ. یکی از اینها مقاله ای طولانی در مورد انگ وزن است متخصص تغذیه امروز مجله اخیراً ، من در مورد انگ مرطوب نوشتم سیاتل تایمز و برای واشنگتن پست اینجا و اینجا اما چیزی که واقعاً زنبور عسل را در کاپوت من قرار می دهد ، مقایسه ای نگران کننده است که مدتی قبل در سرم ظاهر شد:

کسی که وزن یا ظاهر بدن خود را تغییر می دهد تا مورد قبول واقع شود و از انگ و تبعیض اجتناب کند مانند یک همسر بدسرپرست است که به دنبال تغییر رفتار خود برای کاهش میزان سوء استفاده خود است.

چه در مورد انگ یا سوء استفاده صحبت کنیم ، مسئولیت تغییر هرگز نباید بر عهده قربانی باشدبه این مقصر است (اعم از فرد ، فرهنگ یا جامعه) که باید تغییر کند.

هر یک از ما ذاتاً ارزشمند هستیم و مستحق احترامی هستیم که می توان برای هر انسان دیگری قائل شد. تمرکز بر وزن و سلامت ما (بخوانید: سلامتی یک فضیلت اخلاقی است ، و اگر “بیش از حد” وزن داشته باشید احتمالاً نمی توانید سالم باشید) جامعه ما را شاد و سالم نمی کند. این باعث می شود ما کمتر سالم و ناراضی باشیم. باید متوقف شود.

کمی بیشتر از جعبه صابون من

من هر روز وظیفه خود را با مشتریان 1 به 1 خود انجام می دهم تا به آنها در ایجاد ارتباط متعادل با غذا و بدن کمک کنم. در حالی که سلامت را به شیوه های معنی دار و پایدار بهبود می بخشد. سلامتی در هر اندازه (HAES) و خوردن بصری چارچوبی هستند که من از آنها استفاده می کنم ، زیرا آنها مقابله ای منطقی برای دفع جنون هستند. اینها موضوعاتی است که من به طور گسترده در مورد آنها نوشته ام ، از جمله:

و البته ، شما همچنان پست هایی را در مورد موضوعات مرتبط مانند HAES ، انگ و تبعیض وزن ، خوردن بصری و تصویر بدن و پذیرش بدن خواهید دید.

این پست شامل پیوندهای وابسته آمازون است. من به عنوان وابسته به آمازون از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم.


این پست را چاپ کنید این پست را چاپ کنید

دیدگاهتان را بنویسید