چهل و پنجمین شماره مجله «سرو» منتشر شد.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، چهل و پنجمین شماره ماهنامه فرهنگی هنری «سیپاریس» با عنوان «مردی با آرزوهای دور» توسط موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس منتشر شد. «راویان»، «ناظر»، «هدیه»، «پرسش»، «مترجم» شکل می گیرد که هر بخش شامل موضوعات مختلفی است.

در این شماره از ماهنامه سارو، سرمقاله سردار محمدقاسم ناظر با عنوان «ضرورت قصه گویی صحیح» منتشر شده است. (مدظله العالی) در دیدار با مدافعان و فرماندهان دفاع مقدس آنها را با عنوان تهدیدی که فرصت شد خواندیم و سپس گزارش رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این ملاقات.

یامان سارو در ادامه گزارشی با عنوان «از ترکبه تا حقانی» به سخنان رئیس شورای اسلامی و نفر اول بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در به مناسبت سالروز دفاع مقدس و انتصاب سردار محمد قاسم ناظر به عنوان مدیرعامل جدید. موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در فصل راویان این شماره از مجله سارو در گفت و گو با حسین الله کرم با عنوان «ایرانی ها در سرشان چه رویاهایی داشتند» به بررسی پیامدهای تسخیر لانه جاسوسی آمریکا پرداخته است. وی در این قسمت در گفتگو با امیر سرتیپ لطفعلی خرسندی به نقش مهندسی رزمی و پدافند غیرعامل در نیروی هوایی و فعالیت های سرلشکر شهید احمد شجاعی در این سازمان می پردازد.

وی در بخش «بیننده» در گفتگو با سیروس کهوری نژاد بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون به بررسی آثار ساخته شده در حوزه دفاع مقدس و کاستی های این قسمت از سینمای ایران پرداخت. دهبان در ادامه به نقد و بررسی فیلم های ساخته شده در حوزه دفاع مقدس با محوریت یا نقش رزمندگان دانش آموز می پردازد.در ادامه این نشریه ستون های دیتمان سارو، پارسمان سارو، رهجان سارو و ترجان سارو به موضوعاتی چون پژوهش پرداخته اند. ماهیت استکبار و استکبارستیزی انقلاب اسلامی و استکبارستیزی، شریعت و انقلاب، رشد و توسعه قدرت موشکی ایران در سه دهه اخیر، آزادی در اندیشه اسلامی از دیدگاه امام خمینی (ره)، دیدگاهی از پروژه جنگ داخلی برای تغییر حکومت در سوریه، روایتی از پشت پرده از افزایش قیمت دلار و نبرد اقتصادی روسیه و آمریکا نیز تحلیل شده است.

لازم به ذکر است مجله سارو در ۱۲۰ صفحه به سردبیری مصطفی عمانیان توسط موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس چاپ و منتشر می شود.