چه چیزی سوزش سر دل را خوب می کند؟ (6 درمان خانگی)


احساس سوزش سر دل واقعاً ناخوشایند است و اگر شما هم مانند بسیاری دیگر این مشکل را داشته باشید ، ما شما را درک می کنیم. این می تواند لذت بردن از غذای مورد علاقه و عصبانی شدن را برای شما غیرممکن کند! خوب ، خوشبختانه غذاهای سالم وجود دارد که می توانید برای کاهش سوزش سر دل در رژیم غذایی خود بگنجانید.

در این مقاله ، ما به طور دقیق به درمان های خانگی برای سوزش سر دل می پردازیم و امیدواریم بتوانیم به شما در حل مشکل تا حدی کمک کنیم.

سوزش سر دل: چرا این اتفاق می افتد؟

سوزش سر دل به دلایل مختلفی از جمله GERD ، استرس ، چاقی ، بارداری و موارد دیگر رخ می دهد. وقتی اسید معده در جهت مخالف حرکت می کند و وارد مری می شود ، صفرا را وارد دهان شما می کند و احساس سوزش سر دل می کنید.

غذایی که می خوریم در معده ما اسید تولید می کند. بنابراین رژیم غذایی مناسب و منظم نه تنها از سوزش معده جلوگیری می کند بلکه سلامت ما را نیز افزایش می دهد.

علائم و علل اسید معده و 5 درمان طبیعی

داروهای خانگی برای از بین بردن سوزش سر دل

حالا بیایید نگاهی به غذاهایی که سوزش سر دل را تسکین می دهند بیاندازیم.

1- موز

یکی از بهترین راه حل ها برای حل مشکل اسید معده در مری خوردن موز است. موز می تواند احساس سوزش در معده را کاهش دهد. موز سرشار از فیبر و آنتی اسید است و از اسیدیته و نفخ معده جلوگیری می کند و در نتیجه سوزش سر دل را کاهش می دهد.

2- آب لیمو

نوشیدن یک لیوان آب ولرم مخلوط با آب لیمو علائم GERD را پس از پرخوری کاهش می دهد و همچنین سوزش سر دل و درد شکم را کاهش می دهد.

3- سرکه سیب

اگر از نفخ ، اسیدیته یا سوزش سر دل رنج می برید ، سه قاشق چای خوری سرکه سیب را به یک لیوان آب ولرم اضافه کرده و میل کنید. برای رفع سوزش سر دل و مشکلات معده مرتبط با رفلاکس اسید مفید است.

سرکه سیب

4- ژل آلوئه ورا

خوردن ژل آلوئه ورا قبل از غذا سوزش سر دل و همچنین علائم سوزش سر دل را کاهش می دهد. آلوئه ورا به دلیل داشتن آنتراکینون ها دارای خاصیت ملین است و برای روده ها بسیار مفید است. همچنین ، آلوئه ورا محتوای آب را در معده و روده افزایش می دهد ، که باعث می شود آب بدن را راحت تر کرده و اجابت مزاج را آسان تر کند.

ژل آلوئه ورا

5- چای سبز

برای درمان سوزش سر دل ، می توانید کمی عسل را در یک فنجان چای سبز مخلوط کنید. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است و فواید زیادی برای بدن دارد. علاوه بر این ، چای سبز دارای خواص ضد التهابی است و از این رو علائم رفلاکس معده را کاهش می دهد.

9 بهترین داروی گیاهی برای درد معده

6- ماست

خوردن کشک هر گونه ناراحتی را در داخل و اطراف مخاط معده تسکین می دهد. ماست پروبیوتیک طبیعی با افزایش باکتری های خوب در روده ، ایمنی و سلامت روده شما را تضمین می کند. همچنین ، کشک سرشار از پروتئین است که توانایی بدن شما را در هضم غذا افزایش می دهد.

برای جلوگیری از سوزش سر دل این موارد را در نظر داشته باشید

حالا که می دانید کدام غذاها برای سوزش سر دل مفید هستند ، بیایید نگاهی به غذاهای مضر و عادات غذایی که باید از آنها اجتناب کنید ، بیندازیم.

در صورت داشتن هرگونه حساسیت غذایی یا رفلاکس معده (GERD) یا اسیدیته مزمن معده ، باید از غذاهای آلرژیک زیر اجتناب کنید:

  • شیر و محصولات لبنی
  • غذاهای فاقد گلوتن
  • مشروب
  • غذاهای سرخ شده
  • کافئین
  • شکلات
  • میوه های خانواده مرکبات

جدا از اجتناب از این غذاها ، باید سعی کنید استرس و اضطراب خود را کاهش دهید و شب ها دیر غذا نخورید. در عوض ، ورزش کنید ، وزن خود را در محدوده سالم نگه دارید ، وعده های غذایی به موقع و سبک بخورید و در صورت سیگار کشیدن ترک کنید.

منبع 1 منبع 2

فیلم درمان سریع سوزش سر دل

دیدگاهتان را بنویسید