کاروان «تئاترهای متحرک» در سراسر کشور در حال گردش است


گزارش کردن آژانس کتاب ایران(ابنابه گزارش اداره کل روابط عمومی و روابط بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در این ایام سفر، استان های شمالی، شمال شرقی، غربی و شمال غرب کشور که دارای آب و هوای مناسب هستند، انجام شده است. در نظر گرفته شده است. و شرایط آب و هوایی برای حضور کودکان و نوجوانان در کنار خانواده و استفاده از برنامه های تئاتر سیار مجاز است.

پس از چندین سال محدودیت ناشی از شیوع کرونا، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نظر دارد تابستانی فراموش نشدنی را برای کودکان و نوجوانان همراه با بزرگسالان در گوشه و کنار مناطق مختلف کشور از جمله فضاهای تفریحی، مرز صفر برگزار کند. و مناطق فاقد سینما، ساختمان، مناطق تاریخی، فرهنگی، هنری، ساحلی و غیره را فراهم می کند.

این سفرها علاوه بر جنبه های تفریحی، مسئولیت آموزشی را نیز بر عهده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار داد تا کانون بتواند با تولید محتوای فرهنگی- هنری در قالب های مختلف از جمله فیلم گام های موثر و ماندگاری بردارد. و تولیدات تئاتر، کتاب، موسیقی و غیره پرورش استعدادها و خلاقیت های نسل حاضر و آینده و تلاش برای تربیت نسلی فداکار و متدین با آموزش غیرمستقیم و معرفی شخصیت های ماندگار در جامعه در بخش های مختلف.

همچنین برای پرکردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در سراسر کشور در کنار وجود مراکز ثابت و سیار شهری و روستایی باید با تئاتر سیار به دل محله ها رفت تا ساعات خوشی را برای آنان به ارمغان آورد.

ارائه رایگان بخشی از محصولات تولیدی کانون به جامعه هدف یکی دیگر از این اهداف است که در راستای ایجاد عدالت فرهنگی انجام می شود و کودکان و نوجوانان مناطق مختلف کشور نیز از همین محصول بهره مند می شوند. با همین کیفیت در پایتخت عرضه می شود.

از این رو برنامه های متنوعی با این اهداف در قالب قصه گویی، معرفی کتاب، اجرای نمایش، پخش فیلم و انیمیشن، مسابقه و سرگرمی در پنج سالن سیار به مدت ۱۰ روز از عید قربان تا عید نوروز اجرا می شود. الغدیر از حدود ۱۹ تا ۲۷ تیر ۱۴۰۱ با همکاری و حمایت نهادهای مختلف در استان های کشور که دغدغه های مشترکی در زمینه آموزش دارند، برنامه ریزی شده است.