کانون پرورش فکری بهترین کتاب های کودک و نوجوان را اهدا می کندگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)دبیرخانه این جایزه از تمامی ناشران، نویسندگان، شاعران و مترجمان دعوت کرد تا آثار خود را برای ارزیابی در این رویداد ارسال کنند.

بر این اساس تنها کتاب هایی که برای اولین بار در سال ۱۴۰۰ یا ۱۴۰۱ منتشر شده و در جایزه Margec شرکت کرده اند در این محاکمه قابل داوری هستند.

صاحبان این آثار تا ۲۴ آذر ۱۴۰۱ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند تا برندگان جوایز زمستان امسال معرفی شوند.

«فهرست کتاب های مناسب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» شامل فهرست تمامی کتاب های منتشر شده در حوزه کودک و نوجوان است که از میان کتاب های دریافتی از ناشران کودک و نوجوان در طول یک سال انتخاب و منتشر می شود. . . این فهرست شامل اطلاعات کامل کتاب، چکیده ای از موضوع کتاب و امتیازی است که کمیته داوری و انتخاب کتاب دریافت کرده است. این فهرست یکی از معتبرترین لیست های کتاب های کودک و نوجوان است که سال هاست توسط موسسات، انجمن ها، افراد و خانواده ها با اعتماد به انتخاب کانون مورد استفاده قرار می گیرد.

«جایزه مرغک» همچنین شامل کتاب های برگزیده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می شود که توسط کارشناسان شوراهای مختلف در کمیته داوری و انتخاب کتاب بررسی و انتخاب می شود و به عنوان کتاب های برگزیده در چرخه داوری اهدا می شود.
این جایزه شامل خوانش‌هایی در زمینه‌های داستان و شعر (آهنگسازی، ترجمه، ادبیات نمایشی، بازآفرینی و بازنویسی داستان‌های شاعرانه) می‌شود.

انتخاب و انتخاب مناسب ترین آثار از حوزه کودک و نوجوان برای ورود به فرهنگسراهای هنری کانون، پاسخگویی به یکی از نیازهای اصلی خانواده ها برای خرید، جهت دادن به بازار نشر و ارتقای کیفیت نشر کتاب. . حفظ جایگاه کانون به عنوان نهادی مورد اعتماد برای خانواده ها، والدین، آموزش و پرورش و همه اهالی فرهنگ و کمک به توسعه و تجهیز منابع مطالعاتی مراکز فرهنگی هنری به منظور جذب و تثبیت اعضا از اهداف اصلی حفظ این کانون است. پاداش مرکزی

این جایزه شامل نشان افتخار، لوح تقدیر، جایزه نقدی و امتیاز خرید کتاب برای کتابخانه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

هیأت نقد و انتخاب کتاب با سابقه ۴۳ ساله یکی از مهم ترین بخش های ترویج کتاب های مناسب کودک و نوجوان است که در اداره کل امور فرهنگی کانون مستقر است و از متخصصان این حوزه بهره می برد. ادبیات و هنر کودک و نوجوان، کتاب‌های غیر ضروری را در همه دسته‌ها انتخاب می‌کند، موضوع، بررسی و فهرست آن‌ها را تحت عنوان «فهرست کتاب‌های مناسب کانون» برای همگان ارسال می‌کند.

لذا علاقه مندان به شرکت در این رویداد می توانند آثار خود را تا ۲۴ آذر ۱۴۰۱ به نشانی تهران، خ. دکتر فاطمی، خیابان حجاب، ورودی هتل لاله، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساختمان معاونت فرهنگی، طبقه دوم، دبیرخانه هیئت داوری و انتخاب کتاب کد پستی ۱۴۱۵۶۱۳۱۴۴ را ارسال کند.

شماره تلفن ۸۸۹۷۸۷۸۵-۰۲۱ جهت ارتباط با دبیرخانه و آدرس ایمیل [email protected] نیز برای ارسال آثار از ستون فرصت طلایی در نظر گرفته شده است.

یادآور می شود فراخوان کامل این رویداد در پایگاه خبری کانون به نشانی www.kanoonnews.ir در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.