کایلین اسکات می گوید: ۱۷۱ اتاق فرار از شما می خواهند که ذهن خود را باز کنید و آگاه باشید


۱۲ دسامبر ۲۰۱۶

کایلین اسکات متخصص در اتاق های فرار است. او در اتاق‌های فرار کار می‌کند، اتاق‌های فرار می‌سازد، او یک هنرمند است و از توانایی هنری خود برای ایجاد تصاویر و پازل‌های اتاق فرار استفاده می‌کند. او همیشه از طرفداران پر و پا قرص بازی های ویدیویی بوده و با سریالی به نام فرار صفر مواجه شده است. این یک سری اتاق فرار است که دارای پازل های زیادی است. او واقعاً آن را دوست داشت و فکر می‌کرد که آیا این فقط در بازی‌های ویدیویی اتفاق می‌افتد یا چیزی است که می‌توان آن را در زندگی واقعی پیدا کرد. دوست پسر او که اهل چین است به او گفت که در آسیا اتاق های فرار محبوبیت دارند.

تاثیرگذارترین فرد

دوست پسر من. او من را با اتاق های فرار آشنا کرد.

رونوشت

س: بنابراین کایلین، اگر امروز کسی است که گوش می دهد و کمی گم شده یا مطمئن نیست که در مورد چه چیزی صحبت می کنیم وقتی می گوییم اتاق های فرار، می توانید ما را پر کنید و کمی بیشتر توضیح دهید؟
A: اتاق های فرار اتاق های پازلی هستند که در آن قفل شده اید و هدفی به شما داده می شود. دو نوع وجود دارد: یکی که هدف صرفاً فرار است و دیگری که اهداف می تواند تقریباً هر چیزی باشد، از پیدا کردن داروی شخصی گرفته تا حل آخرالزمان زامبی ها و حتی تلاش برای مبارزه با آتش.

س: تصور می‌کنم اتاق‌های فرار یک تجربه ذهنی هستند، زیرا وقتی وارد آنجا می‌شوید، واقعاً باید به هیچ چیز دیگری فکر کنید، جز بیرون رفتن یا حل معما. آیا این درست است؟
پاسخ. وقتی وارد آنجا می‌شوید، فقط می‌توانید روی پازل‌ها تمرکز کنید، زیرا با محدودیت زمانی در آنجا هستید، به طوری که حتی نمی‌دانید ساعت چند است. پنج دقیقه دیگر باید اعلامیه دریافت کنید [before the end]، یا گاهی در حدود سی دقیقه [before the end]. شما معمولاً با یک تیم دو تا شش نفره در آنجا هستید. این کار تیمی زیادی است، بنابراین با هم فکر می کنیم.

س: آیا معمولاً با افراد تصادفی که هرگز ندیده اید در آنجا هستید یا معمولاً با دوستان به آنجا می روید؟
A: می تواند به روش های مختلف کار کند. گروه‌هایی در فیس‌بوک وجود دارند که می‌توانید با افراد تصادفی ملاقات کنید و با آنها فرار کنید. اغلب اوقات این کار را با دوستان خود برنامه ریزی می کنید. گاهی اوقات اتاق های فرار وجود دارد که شما را با افراد غریبه تصادفی برای انجام اتاق آماده می کند.

س: آیا این بدان معنی است که شما می توانید از اتاق فرار کنید و هیچ کس دیگری این کار را نخواهد کرد؟
A: واقعاً به فرار اتاق بستگی دارد. برخی از آن‌ها شما را در تیم‌هایی قرار می‌دهند که در آن‌ها با یکدیگر مبارزه می‌کنید تا ببینید چه کسی اول بیرون می‌آید. دیگران از شما انتظار دارند که به طور کامل به عنوان یک تیم کار کنید تا همه بتوانند فرار کنند.

س: آیا باید واقعاً در حل معماها مهارت داشته باشید تا از اتاق خارج شوید؟
پاسخ: نه لزوما. تا زمانی که می‌توانید ذهن خود را حول منطق پازل‌ها بپیچید یا حداقل بتوانید ایده‌های خود را از دیگران منصرف کنید، باید بتوانید راه خود را از طریق آن فکر کنید.

س: برخی از خلاقانه ترین انواع پازل هایی که در اتاق های فرار دیده اید کدامند؟
پاسخ: یکی از پازل های مورد علاقه من تا کنون، پازلی بوده که کاملا به خط بریل بود. معمولاً، اگر بخواهند شما را وادار کنند زبان دیگری را یاد بگیرید، نوعی راهنمایی را در اطراف به جا می گذارند. در این مورد، آن یک دیوار کامل از دایره المعارف ها بود. باید به این نگاه کنید و ببینید که خط بریل است و یکی از آنها متوجه شده اید که می توانید تمام کتاب ها را مرور کنید تا بفهمید چه اتفاقی در حال رخ دادن است و سپس در واقع از خط بریل برای حل پازل و باز کردن قفل استفاده کنید. .

س: می‌دانم اتاق‌های فرار وجود دارند که به‌طور ناگهانی برای چند هفته یا چند ماه ظاهر شدند. در مورد آنها به ما بگویید؟
پاسخ: این اتاق‌های پاپ‌آپ هستند. آنها هر چند وقت یک بار ظاهر می شوند و معمولاً در اطراف یک موضوع خاص قرار دارند. بازی ویدیویی به نام Zero Escape یک پاپ آپ دارد که در حال حاضر در ایالات متحده در حال انجام است و باید در مقطعی به کانادا بیاید. موارد دیگری مانند کتابخانه دراکولا، کازا لوما (تورنتو انتاریو کانادا) و موارد دیگری وجود دارند که ظاهر می‌شوند اما سپس خانه‌های دائمی در شهرهای بزرگی مانند تورنتو ایجاد کرده‌اند.

س: آیا می توانید توضیح دهید که واقعاً در نقش خود در ایجاد اتاق های فرار چه می کنید؟
ج: در آن نقش، من یک هنرمند هستم. من برای کمک به زنده شدن پازل ها آورده شده ام. کسی پازل ها را روی کاغذ می نویسد. آنها پازل ها را برای من توضیح می دهند و سپس من سعی می کنم آن پازل را انجام دهم. خواه ایجاد یک نقاشی، ساخت صندوقچه ای که دارای دکل مکانیکی است یا حتی بیرون رفتن و برداشتن قفل ها. گرفتن این ایده از کاغذ و تبدیل آن به واقعیت است.

س: وقتی مردم برای شرکت در اتاق فرار می آیند، آیا راهی وجود دارد که بتوانید به آنها کمک کنید تا آرام شوند و در شرایطی که قبلا هرگز این کار را انجام نداده اند، آنها را به حال و هوای کاری که قرار است بکنند، برسانید؟
پاسخ: قبل از آن، کسی قصد دارد تمام قفل هایی را که ممکن است در اتاق با آنها برخورد کنید توضیح دهد زیرا همه قفل جهت یا صفحه کلید را ندیده اند و ممکن است ندانند که چیست. معمولاً داستانی برای ادامه دادن در پشت اتاق وجود دارد: چیزی که شما را در حال و هوای اتاق قرار می دهد. چه بخواهید نفرین مقبره مومیایی ها را حل کنید یا فقط در محل عمه ادنا پیر دیوانه خود سعی کنید داروی او را پیدا کنید، همیشه داستانی در پشت اتاق وجود دارد. چیزهای دیگری که به شما می گویند این است که زیاد به آن فکر نکنید زیرا اگر بیش از حد به آن فکر کنید احتمالاً اوقات خوبی نخواهید داشت. سخت اندیشی فقط به هیچ راه فراری منجر نمی شود.

س: اینجا در ConBravo Kaitlen، شما دیروز در مورد اتاق های فرار سخنرانی می کردید و داستانی را برای ما تعریف کردید که توضیح می داد چرا سن محدودیت ندارد. شما درباره چند زن به ما گفتید که به اتاق فرار که در آن کار می کنید آمده اند. حالا می‌توانید آن داستان را برای ما تعریف کنید؟
ج: قطعا. ما گروهی داشتیم به نام ساندی فاندی و قسم می خورم که آنها شبیه دختران طلایی بودند. شاید حتی از دختران طلایی هم بزرگتر باشد. آنها وارد شدند، قبلاً هرگز اتاق فرار انجام نداده بودند، اما آنها محلی هستند و برای انجام این کار بسیار هیجان زده بودند. داخل شدند؛ آنها اوقات فوق العاده ای داشتند آنها در واقع آن را بسیار دور کردند. منطق و فرآیندهای فکری آنها هنگام انجام این کار کاملاً شگفت انگیز بود. من برای آنها به بازی مستر رسیدم و آنها اوقات فوق العاده ای داشتند. آنها واقعاً فرار نکردند، اما با احساس بسیار باهوش‌تر از زمانی که وارد شدند، آنجا را ترک کردند.

س: آیا تا به حال افرادی آمده اند که فرار نکرده اند و می خواستند بارها و بارها برگردند تا زمانی که متوجه شوند؟
A: این اغلب اتفاق می افتد. بسیاری از اتاق‌های فرار تخفیف تایمر دوم خواهند داشت، زیرا شما قبلاً رفته‌اید و شاید ۲۵ درصد اتاق را تکمیل کرده‌اید و می‌خواهید بقیه آن را تکمیل کنید. این تخفیف اغلب تا ۵۰ درصد از بازدید شما را برای رفتن و انجام مجدد این اتاق فرار می گیرد و فقط به انجام آن ادامه دهید و آن را تا زمانی که آن را دریافت کنید انجام دهید.

س: من انتظار دارم مردم این کار را برای جشن گرفتن رویدادها یا مهمانی ها انجام دهند. آیا برخی از رویدادهایی را که مردم به عنوان دلیلی برای آمدن به اتاق های فرار از آن استفاده می کنند، توضیح می دهید؟
پاسخ: من شخصاً برای تولدم، تولد دوست پسرم، تولد دوستانم به طور منظم در اتاق های فرار شرکت می کنم. ما افراد زیادی داریم که با تیم های فوتبال خود می آیند تا پیروزی ها را جشن بگیرند. حتی در اینجا در ConBravo، کارکنان رفتند و اتاق فرار را در شهر انجام دادند فقط برای جشن گرفتن این واقعیت که Con شروع شده است.

س: آیا می تواند به افرادی که به اتاق می آیند کمک کند، زیرا شما واقعاً به عنوان یک تیم کار می کنید؟
ج: خیلی زیاد. ما مادری داشتیم که دخترش و دوست پسرش را که در آن زمان با او دعوا می کرد رزرو کرد تا با هم به اتاق بروند. او گفت، احتمالاً برخی فریادها را خواهید دید، اما در پایان آن رابطه واقعاً قوی شد. آنها بسیار خوشحال بیرون آمدند و اختلافات خود را حل کردند زیرا باید با هم کار می کردند.

س: در مورد چند اتاق فرار طنز یا چند اتاق فرار با طنز توضیح می دهید؟
پاسخ: یکی از موارد مورد علاقه من که با آن برخورد کرده ام یک ترازو است. بسیاری از مردم از پا گذاشتن روی ترازو می ترسند، بنابراین مردم فقط از ترازو اجتناب می کنند، اما شما در واقع باید روی ترازو قدم بگذارید و هر بار وزنه اشتباه خوانده می شود. برای همه کسانی که روی آن قدم می گذارند به همین صورت خوانده می شود. افرادی که وارد آنجا می شوند واکنش های بسیار متفاوتی نسبت به آن دارند. افرادی هستند که می گویند، این ترازو بسیار تعریفی است و افراد دیگری هستند که می گویند، ترازو می گوید، من چاق هستم. بسیاری از مردم به طور کلی از ترازو اجتناب می کنند. تماشای آن به نوعی خنده دار است. راستش را بخواهید، اگر در اتاق فرار هستید، نکته این است که همه چیز را بررسی کنید.

س: می دانم که احتمالاً باید در مورد برخی از ترفندهایی که در اتاق های فرار وجود دارد محتاط باشید، اما آیا می توانید برخی از پیچیده ترین انواع چیزهایی را که مردم در اتاق فرار با آنها مواجه می شوند به ما بگویید؟
پاسخ: نقشه ها بدترین دشمن شما هستند. بسیاری از اتاق های فرار از نقشه های قدیمی استفاده می کنند و شما باید مختصات را محاسبه کنید. اگر واقعاً در نقشه خوانی مهارت دارید، عالی است. من و دوستانم اینطور نیستیم که با آن ها به مشکل برسیم. گاهی اوقات اتاق‌ها شما را وادار می‌کنند تا الگوریتم‌هایی را برای ریاضی انجام دهید، اما آن اتاق‌ها معمولاً برای شما کاغذ یادداشت می‌گذارند تا بتوانید در حین رفتن ایده‌های خود را یادداشت کنید و مجبور نباشید آن را در ذهن خود انجام دهید.

س: چه نوع پازل هایی برای یک فرد هنرمند واقعاً خوب کار می کنند؟
پاسخ: توانایی داشتن یک حس فضایی از جایی که می روید و آنچه دیده اید. خاطره ای از آنچه بر روی دیوارها دیده اید یا حتی فقط انتخاب جزئیات ریز. اگر به این جزئیات دقیق توجه داشته باشید، می توانید چیزهایی را بیابید که سایر افراد دارای تفکر واقعی تر از قلم افتاده اند.

س: از آنجایی که هنری هستید، برخی از سرگرم کننده ترین و هنرمندانه ترین چیزهایی که برای اتاق های فرار ساخته اید چیست؟
پاسخ: ادعای شهرت من، کاندوی عمه ادنا در همیلتون انتاریو کانادا در The Crux است. در آن اتاق حدود بیست تابلو در جایی در اتاق در جاهای مختلف پنهان شده است. من تک تک آنها را در طول سه روز با چیزی جز نشانگرها ایجاد کردم.

س: آیا گاهی اوقات دوستان خود را در ایجاد برخی از این پازل ها درگیر می کنید؟
پاسخ: در این مرحله همیشه همکاران من بوده اند. من در یک تیم استخدام شدم. دوستان من گاهی می آیند و اتاق ها را آزمایش می کنند.

س: گاهی اوقات مردم چنین چیزی را در خانه خود برای یک مهمانی شخصی برپا می کنند؟
پاسخ: بله. آنها در حال ساختن کیت هایی هستند که افراد بتوانند این کار را در خانه و حتی در کلاس های درس انجام دهند، بنابراین مردم آن را به مدارس نیز خواهند برد. اسمش اتاق فرار در جعبه است. در حال حاضر یک KickStarter در راه است. این همه چیزی است که برای داشتن یک اتاق فرار کوچک در خانه خود نیاز دارید.

س: آیا می توانید افراد واقعاً بامزه دیگری را که برای حل این معماها وارد شده اند فکر کنید؟
ج: گروهی از تگزاس وارد شدیم و آنها خود را تگزاس بازآرنجرز نامیدند. آنها در همیلتون به دیدار خانواده می رفتند. آنها متشکل از یک دختر ۱۴ ساله، برادر ۹ ساله او، مادر، پدر و خاله بودند. آنها به اتاق رفتند و دختر تصمیم گرفت که یک ملکه درام کامل شود و خودش را روی زمین ماهیگیری کند و فریاد بزند: “ما هرگز از اینجا بیرون نمی رویم.” برادر یکی از وسایل داخل اتاق را گرفت و تصمیم گرفت برای ایجاد حمایت اخلاقی برقصد. بنابراین بدیهی است که تماشای آنها در دوربین بسیار سرگرم کننده بود.

س: آیا برایتان پیش آمده است که افرادی وارد اتاق شوند که خیلی جدی بوده اند و نتوانسته اند با آن آرامش داشته باشند؟
ج: قطعا. همه از ورود به اتاق احساس راحتی نمی کنند. از قبل سوالات زیادی دریافت خواهید کرد. برخی از افراد آنقدر جدی وارد آنجا می شوند و آنقدر روی تلاش برای حل این مشکل متمرکز می شوند که به نوعی خود را در گوشه ای قرار می دهند. شما باید بتوانید فکر کنید، آنچه را که در اطرافتان است مشاهده کنید. شما نمی توانید فقط روی یک چیز بیش از حد تمرکز کنید. شما نیاز دارید که ذهنتان باز باشد و باید آگاه باشید. باید به هم تیمی های خود تکیه کنید. شما در این شرایط ارتش یک نفره نیستید.

س: آیا چیز منفی در مورد اتاق های فرار وجود دارد که شنیده اید؟
پاسخ: چند نفر بوده اند که نقدهای بدی به اتاق های فرار داده اند. ما افرادی را داشته ایم که از آنها لذت نمی برند. آنها پازل ها را خیلی سخت می یابند، یا خیلی ناامید هستند زیرا نتوانسته اند آن را حل کنند. مردم معمولاً وقتی می‌بازند ناراحت می‌شوند، بنابراین بازنده‌های دردناکی دارید که می‌گویند دیگر برنمی‌گردند و دیگر هرگز چنین کاری را انجام نمی‌دهند. این تا حدی غم انگیز است زیرا دوست دارید مردم دوباره آن را امتحان کنند، شاید اتاق های فرار دیگر را امتحان کنند، زیرا هر یک کمی متفاوت است.