کتابخانه تخصصی مرکز اقیانوس شناسی بوشهر فرصتی برای کاوش در خلیج فارس استمریم خامی رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس بوشهر در گفت و گو با خبرتگر خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) وی در بوشهر درباره کتابخانه این مرکز گفت: با توجه به اینکه سال های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰ از سوی سازمان ملل به عنوان «دهه علوم اقیانوسی برای توسعه پایدار» نامگذاری شده است، این کتابخانه فرصت بسیار خوبی برای افزایش دانش و اطلاعات دریایی ساکنان ساحلی است. و بهتر است بیشتر از دریا و ظرفیت های وسیع آن برای حفظ این منبع خدادادی به اشتراک گذاشته شود.

وی ادامه داد: این کتابخانه در زمینی به مساحت ۱۱۰ متر مربع به منظور ارتقای دانش تخصصی علاقمندان و پژوهشگران حوزه دریایی و آشنایی آنان با آخرین فعالیت های پژوهشی راه اندازی شده است. اعضای هیئت علمی، مقالات فارسی و لاتین شامل.

رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس بوشهر اهداف راه اندازی این کتابخانه تخصصی را تسهیل در دسترسی پژوهشگران دریایی و علاقمندان به اطلاعات علمی و دانش تخصصی دریایی، تقویت و گسترش دانش دریایی کارکنان، دانشجویان، پژوهشگران و پژوهشگران این مرکز عنوان کرد. هیئت علمی . اعضای دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در جنوب کشور افزایش منابع مکتوب در حوزه های علمی پژوهشی مرتبط با دریا، تخصص در موضوعات مرتبط با دریا و … از مهمترین اهداف تأسیس این کتابخانه

درباره شرایط عضویت در کتابخانه تخصصی مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس بوشهر تصریح کرد: دانشجویان، اعضای هیات علمی دانشگاه ها، پژوهشگران و علاقمندان به حوزه دریایی می توانند با تکمیل عضویت به عضویت این کتابخانه درآیند. فرم.

قائمی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از منابع موجود به حوزه خلیج فارس می پردازد، ادامه داد: حدود ۲۰۰ عنوان کتاب و طرح پژوهشی در کتابخانه وجود دارد که با موضوع خلیج فارس نوشته شده و عمدتاً به بحث در مورد موضوع می پردازد. زیست و اکوسیستم خلیج فارس، آلاینده های خلیج فارس، جغرافیای خلیج فارس، اسناد خلیج فارس، اطلاعات فیزیکی و زمین شناسی و شیمی خلیج فارس.

وی درباره موضوع دیگر منابع این کتابخانه تخصصی گفت: فیزیک دریا، شیمی دریا، آلودگی دریا، زیست شناسی دریا، زمین شناسی دریا، مهندسی دریا، حقوق دریا، مباحث تاریخ دریا، اقلیم شناسی، اطلس ها و دایره المعارف های دریایی و …. .

رئیس مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس بوشهر تصریح کرد: طبقه بندی منابع این کتابخانه بر اساس روش کنگره و با تلاش کارشناسان متخصص در حوزه دریایی پژوهشگاه ملی تحقیقات اقیانوس شناسی و علوم جوی انجام شده است.

گزارش کردن ابنا; کتابخانه تخصصی مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس بوشهر روز یکشنبه ۲۶ مهرماه در مراسمی با حضور مسئولان استانی افتتاح شد.