کتابخانه سیار «پیک دانش ۸» باز است.گزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی محسن داوری معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد نیز در این مراسم هفته کتاب را محدود به یک دوره زمانی نمی داند و افزود: باید هر روز را روز کتاب بدانیم چرا که امروز برخلاف گذشته، قدرت در دست دولت هاست که می توانند علم و دانش تولید کنند و نسلی آگاه و آگاه تربیت کنند. امروز قدرت تنها داشتن ابزار نظامی نیست، بلکه در علم و آگاهی خلاصه می شود، به همین دلیل با پدیده جنگ نرم مواجه شده ایم.


هیئت داوران تصریح کرد: امروز رسانه ای قوی تر، قوی تر و موثرتر از کتاب وجود ندارد. کتاب نه تنها یک رسانه، بلکه جزء تولید محتوا برای رسانه های دیگر مانند تلویزیون، رادیو و غیره است.وی ضمن خطاب به کتابداران و فعالان کتابخوانی که از خود راضی نباشند، افزود: باید شیوه کار خود را تغییر دهیم.محسن داوری مشکل دسترسی به کتاب را برشمرد و گفت: وجود کتابخانه سیار موهبتی است که در مناطق کم برخوردار و غیرکتابخانه ای خدمات کتابخانه ای ارائه می کند. به عبارت دیگر، تغییر وضعیت یک کتابخانه راکد به سیار می تواند حرکت در راستای ترویج فرهنگ ادبی و کتابخوانی را تسریع بخشد.وی درباره ساخت کتابخانه در مناطق مختلف گفت: نباید درخواست اهدا یا خرید زمین کرد، بلکه می توان با استفاده از امکانات احتمالی مدارس و مساجد، کتابخانه جدیدی ساخت.مشهد از نظر کتابخانه سیار جایگاه بالایی دارد
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با تبریک روز یکشنبه بسیج گفت: کتابخانه های سیار با بازدید از حداقل ۵ روستا، عملاً کار ۵ کتابخانه تاسیس شده را انجام می دهند. امروزه خراسان رضوی و به ویژه شهر مشهد از جایگاه بالایی در بین کلان شهرهای کشور در این زمینه برخوردار است.وی از افتتاح ۲ کتابخانه سیار در شهر مشهد و ۳ کتابخانه سیار در سایر شهرستان های استان خبر داد. امروز یک نابسامانی فرهنگی در جامعه ایجاد شده است که با برگزاری برنامه های فرهنگی از جمله معرفی کتاب به ویژه کتاب های تاریخی رفع می شود.مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد با افتتاح این کتابخانه آگاهی و دانش در رضوی افزایش یابد.محمدرضا بدیع زادگان رئیس اداره کتابخانه های عمومی مشهد نیز با ارائه گزارشی از وضعیت پراکندگی کتابخانه های عمومی مشهد ابراز امیدواری کرد که گسترش کتابخانه های سیار گامی موثر در راستای اجرای عدالت اجتماعی و فرهنگی باشد. به منظور ارائه خدمات کتابخانه ای در جامعه.گزارش کردن ابنا; کتابخانه سیار قله ۸ دانش، چهارمین کتابخانه سیار در سطح شهر مشهد است که به روستاهای شهرستان رضویه از جمله سالار آباد، تپه سلام، جیم آباد، تنگشور و ابروان خدمات کتابخانه ای ارائه می کند. این کتابخانه بیش از ۲۰۰۰ جلد کتاب دارد.