کتابخانه مرکزی خرم آباد بدون تشریفات وقت گیر تکمیل شود


گزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستان دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال جاری به سرپرستی بهرام ستاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و با حضور فرشته طهماسبی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان محمدبکر احمدی برگزار شد. ، معاون سیاسی امنیتی استانداری خرم آباد منصور احمدی مدیرکل فرهنگی و ارشاد اسلام لرستان، میتم زندیه معاون کتابخانه های عمومی استان، محسن سفوند معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، امین رسولی معاون آموزش و پرورش و سایر اعضا استانداری و سایر اعضا در سالن جلسات معاونت سیاسی امنیتی استاندار لرستان برگزار شد.

ستاری یکی از نیازهای مهم استان را با توجه به کمبود فضاهای کتابخانه ای، توسعه فیزیکی کتابخانه ها در تمامی شهرستان های استان برشمرد و افزود: بضاعت فرهنگی جامعه ارتباط مستقیمی با بضاعت کتابخانه های عمومی دارد.


معاون سیاسی امنیتی استاندار با تاکید بر اینکه همه نهادهای موثر در توسعه کتابخانه های عمومی باید هماهنگ باشند افزود: این هماهنگی باعث تسریع روند کار و رسیدن به نتیجه مطلوب می شود.

ستاری با اشاره به پروژه کتابخانه مرکزی خرم آباد ادامه داد: افتتاح این کتابخانه خدمت قابل توجهی به شهروندان خواهد بود. زیرا قسمت های متنوع و متنوعی دارد و انتظار می رود مقام اجرایی بدون وقت گیر و تشریفات غیر ضروری و بدون اتلاف وقت این پروژه را به اتمام برساند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گفت: با توجه به آغاز فصل تابستان در اولین فرصت در تمامی شهرستان های استان و ادارات فرهنگی استان به عضویت این ستاد درآمده و برنامه ریزی های لازم برای استفاده بهینه از دانش آموزان و دانشجویان این کار را در اوقات فراغت خود انجام می دهند.


طهماسبی در بخشی دیگر از این جلسه گفت: برنامه های مناسب فصل تابستان در تمامی کتابخانه های عمومی استان پیش بینی شده است که بر اساس تقویم اجرایی منتشر شده اجرا می شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان درباره برنامه های کتابخانه های عمومی استان در فصل تابستان افزود: به لحاظ فراهم آوردن زمینه برای استفاده بهینه از اوقات فراغت و در راستای ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه. در بین کودکان و نوجوانان و آشنایی آنها با کتاب و کتابخوانی و همچنین تقویت انگیزه به ویژه برای برنامه کتابخانه متل اتل در تابستان هر سه شنبه در بخش کودک کلیه کتابخانه های عمومی استان به صورت همزمان برگزار می شود. .

وی در خصوص پروژه احداث کتابخانه مرکزی گفت: با توجه به جمعیت مرکز استان و تعداد کتابخانه های عمومی شهر خرم آباد همانطور که پیش از این نیز بارها عنوان شده است، افتتاح کتابخانه مرکزی پاسخگوی اکثر نیازهای شهروندان خواهد بود. برای خدمات کتابخانه

همکاری دستگاه های اجرایی در برگزاری برنامه های فرهنگی تابستانی با کتابخانه های عمومی استان، تعیین تکلیف ساختمان قدیمی کتابخانه عمومی شهرستان گنبد و تسریع در تکمیل کتابخانه مرکزی از مهمترین مصوبات این شورا بود. این ملاقات.


به گزارش ابنا؛ در پایان این جلسه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با همراهی فرشته طهماسابی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، منصور احمدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و جمعی دیگر از اعضای انجمن در مرکز حضور یافتند. کتابخانه و بازدید از بخشهای مختلف این کتابخانه، از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه تنظیم و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.