کتابخانه پارک شهر با حضور شاعران میزبان ۴۰ شب شعر دفاعیگزارش کردن آژانس کتاب ایران (ایبنا) «مشاور نظامی نظامی» دبیر حلقه های ادبی کتابخانه عمومی کشور از مشارکت این نهاد در بیست و چهارمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس خبر داد و گفت: بر اساس توافق صورت گرفته، کتابخانه های عمومی نهاد. کشور شب محافل شعر دفاع مقدس را در هفته دفاع مقدس امسال که در استان های سراسر کشور برگزار می شود، برگزار می کند.

وی درباره جزئیات این رویداد شاخص ادبی تصریح کرد: نشست های ادبی و شب شعر دفاع مقدس با حضور دبیران استانی کنگره شعر دفاع مقدس و دبیران حلقه های کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود. کشور. .

دبیر حلقه های ادبی نهاد کتابخانه های ملی کشور از حضور شاعران برجسته استانی در محافل شب شعر دفاع مقدس خبر داد و تاکید کرد: برگزیدگان دوره های گذشته کنگره شعر دفاع مقدس. در این مراسم، داستان نویسان و رزمندگان و شخصیت های ادبی از استان های کشور حضور خواهند داشت.

مستشار نظامی خاطرنشان کرد: شب شعر دفاع مقدس چهارشنبه ۱۵ مهرماه در استان های البرز و کردستان و شنبه ۱۸ مهرماه در استان تهران و در سایر استان ها نیز برگزار می شود. برنامه های یکشنبه ها . .

وی درباره جزئیات این مراسم گفت: علاوه بر دعوت از شاعران جوان و پیشکسوت برای شرکت در کنگره، میزبان شعرخوانی این عزیزان و بیان سرگذشت رزمندگان دفاع مقدس و معرفی و کشف کتب این عزیزان خواهیم بود. دفاع مقدس. .

دبیر حلقه‌های ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور درباره تعداد شب‌های شعر در این مراسم گفت: برخی از استان‌های ما مانند استان اصفهان در همه شهرستان‌های خود این مراسم را خواهند داشت، به همین دلیل شب شعر در سال جاری برگزار می‌شود. هر استان مربوط به ظرفیت های آن استان و حداقل یک در هر استان است، برنامه شب شعر برگزار می شود و در نهایت پیش بینی می کنیم در این هفته حدود ۴۰ شب شعر دفاع مقدس را در کشور برگزار کنیم.

مشاور نظامی برنامه محوری این رویداد در تهران گفت: شب شعر محوری این مراسم روز شنبه ۱۸ مهرماه به دبیری عبدالرحیم صیدیراد در کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار می شود و در این مراسم برگزار می شود. بحث در مورد روایت و خاطره گویی توسط سربازان و شاعران.