کتاب «بهتر از زندگی» به زبان عربی در لبنان توزیع شدبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، ترجمه عربی کتاب «از جان بهتر» نوشته نرگس نصیف یاسم نصیری در لبنان منتشر شد. «بهتر از زندگی» عنوان کتابی است که روایتگر خاطرات شهید ابوالفضل راه چمنی است که توسط همسرش به نویسندگی کبری کدابش دهگی از انتشارات بعثت منتشر شده است.

شهید ابوالفضل راه چمنی دوم اسفند ماه سال ۱۳۶۴ در پاکدست به دنیا آمد و می خواست در سپاه خدمت کند.

او از فرماندهان ایرانی لشکر زینبیون بود که سه روز قبل از شهادت با همسرش تماس گرفت و گفت: خانم شما در هر قدمی که برمی دارم شریک من هستید.

وی به عنوان یکی از فرماندهان لشکر زینب (س) در چندین عملیات با رزمندگان پاکستانی شرکت کرد تا اینکه در فروردین ۱۳۹۵ بر اثر اصابت گلوله خمپاره در العیساء در جنوب غربی حلب به شهادت رسید.

در مقدمه این اثر آمده است: «نویسنده از ابتدای کتاب به سخنان همسر شهید گوش می دهد و قدم به قدم به عشقی که روز به روز عمیق تر می شود گوش می دهد. از روستای ابویسان در استان خراسان رضوی تا پاکدشت و بالاخره روزهای جنگ در سوریه، از وعده ازدواج و احتمال شهادت و در نهایت اتفاقی که افتاد، از همه احترامی که از آقا ابوالفضل داشت. همیشه آقای ابوالفضل..»

در بخشی از این کتاب می خوانیم: «۳۰ خرداد ۱۳۹۰ در دادگاهی در پاکدست با آقای ابوالفضل راه چمنی ازدواج کردم. او یک چتر سفید با گل های کوچک و بزرگ رنگی به سر داشت. آقای. من روی زمین نبودم. من فقط می ترسیدم همیشه بخوابم وقتی برای همیشه ازدواج کردیم. راستی بهترین روز زندگیم آخرین روز خرداد بود که تو تالار عقد نشستیم. ساکت بود من همیشه در کنارش آرام بودم. وقتی با او بودم نمی خواستم لحظاتم را با هیچ چیز خراب کنم.

انتهای پیام/