کتاب «شب چهلم» به چاپ چهارم رسیدبه گزارش خبرنگار آژانس کتاب ایران (ابنا) همیشه شنیده‌ایم که «او» در میان ماست، در کوچه‌ها و بازارهای ما راه می‌رود، به جمع‌هایمان می‌آید، وقتی به مشکل می‌خوریم از ما مراقبت می‌کند و در جایی نزدیک، روی این زمین زندگی می‌کند. برخی افراد «او» را در افکارشان دور، نامرئی و غایب می پندارند. اما فراموش کردند که امام صادق (علیه السلام) می فرماید: «مهدی (عج) در میان مردم رفت و آمد می کند، در بازارشان راه می رود، فرش هایشان را پا می گذارد. “اما مردم او را نمی شناسند.”

کتاب «شب چهلم» مجموعه ای از برخوردهای روشنگرانه مردم با امام زمان را بازگو می کند. شب چهلم ما را وادار می کند که به سخنان مردمی که امام (علیه السلام) را دیدند گوش دهیم و بگوییم: او به ما نزدیک است، در کنار ماست، بین شهرها رفت و آمد می کند، در مجالس شیعیان حضور دارد، فقرا را دستگیر می کند. با عدالت خواهان صحبت می کند، او بسیار نزدیک و آشناست…»

در بخشی از متن کتاب می خوانیم:
او جلو می ایستد و من پشت سر او می ایستم و او شروع به خواندن می کند. اما صدای او من را غمگین می کند، زیبایی و شیرینی تلاوت او را هرگز جایی نشنیده ام. به آرامی سرم را بلند می کنم، شگفت انگیز است. او در هاله ای از نور غوطه ور است و نور سبز آن را احاطه کرده است و با شیفتگی کامل دعا می کند و مرا نادیده می گیرد. تمام روحم می لرزد. امشب چهلمین شب است. آیا او نباید ارباب من باشد؟ چانه ام می لرزد و اشک ها بند نمی آیند، صدایش در سرم می پیچد: سینه هایت! او بهبود یافته است و به زودی آن همسر را خواهی داشت، اما فقر تو تا زمانی که بمیری باقی خواهد ماند.