کتاب «غدیر در قرآن از دیدگاه تفاسیر اهل سنت» منتشر شد.گزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی مؤسسه بوستان کتاب، کتاب «غدیر در قرآن از منظر تفاسیر اهل سنت» اثر محمد یعقوب بشوی با تعهد مؤسسه بوستان کتاب در ۱۶۰ صفحه منتشر شده است.

با مطالعه تفاسیر اهل سنت درمی یابیم که صدها آیه قرآنی بر هدایت امیرالمؤمنین(ع) دلالت دارد و ویژگی های گوناگون امام را برشمرده است. اثر حاضر نیز با در نظر گرفتن کثرت اشارات به فضایل علی (ع) در منابع اهل سنت، به بررسی مسئله غدیر در قرآن می پردازد.

بر اساس تحقیقات و ادله این مقاله، از طریق تفاسیر اهل سنت درمی یابیم که قبل از اعلام ولایت غدیر، آیه طراق، آیات نصب و آیه ابلاغ نازل شده است و همه این آیات مستقیماً می باشد. مربوط به مسئله ولایت علی (ع) و غدیر خم می شود این آیات اهمیت امر ولایت همه را آشکار می کند تا بتوانند با این عوامل الهی همراه شوند.

آیات متعددی در مسئله ولایت و غدیر منتشر شده است. برخی از این آیات به اصل امر ولایت – که در این اثر فقط از «آیه ولایت» صحبت می کند، اشاره دارد و برخی از این آیات قبل از انتشار ولایت نازل شده است. از خدا یاد می کند.

این اثر در سه فصل تنظیم شده است. در فصل اول که به «حقیقت ولایت» می پردازد، پس از بیان معنای ولایت در لغت و اصطلاح، شأن نزول این آیه بیان شده و سپس نظر مفسران و علمای اهل سنت در مورد مثال. یک ولی در آیه ولایت توضیح داده شده است; در ادامه، راویان حدیث ولایت معرفی شده و تفسیری از این آیه ذکر شده و ارتباط آیه ولایت با غدیر و ولایت حضرت علی (ع) در زمان پیامبر (ص) ذکر شده است. . اره) نیز مورد بحث قرار گرفته است.

در فصل دوم این کتاب، نویسنده به «آیات نازل شده در مورد ولایت، قبل از غدیر قم» پرداخته است که از جمله آنها، آیه «ترک»، آیه «نسب» و آیه «ابلاغ» ذکر شده است و معنای نزول هر یک از این آیات توضیح داده شده و همچنین دیدگاه مفسران اهل سنت در مورد آیه مذکور است.
فصل سوم و آخر این کتاب به «آیات نازل شده درباره غدیر بعد از اعلام ولایت» می پردازد. این سوره به معرفی آیه «اکمل» و آیه «بادبان بادبان» و اهمیت نزول این آیات همراه با تفسیر آیه اشاره می کند.

علاقه مندان به داشتن ۱۰ درصد تخفیف برای خرید اینترنتی این اثر می توانند به سایت www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.