کتاب مهاجر سر زمین آفتاب در قاب تلویزیونبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گزارش منتشر شده حاکی از آن است که این کتاب امروز دوشنبه ۱۶ شهریور ماه ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه رونمایی می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه پنج سیما، در این برنامه بلقیس بابایی (خواهر شهید بابایی) در استودیوی برنامه به خانه برمی گردیم و درباره این کتاب صحبت می کند.

لازم به ذکر است کتاب مهاجر سرزمین آفتاب نوشته حمید حسام و مسعود امیرهانی بازخوانی خاطرات کونیکو یامامورا (صبا بابایی) تنها مادر یک شهید ژاپنی در ایران است. این کتاب داستان خاطرات کونیکویامامورا را روایت می کند. وی تنها مادر یک شهید ژاپنی الاصل است و فرزند شهیدش جوانی نوزده ساله بود که با وجود سن کم، چه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و چه در دوران جنگ تحمیلی فعالیت های زیادی داشت. برای دفاع از این که در عملیات والفایر ۱ در منطقه فکه به شهادت رسید، برای مبارزه با اسلام و ایران به جبهه ها رفت.

برنامه عصرانه «به خانه می آییم» کاری از گروه کودک و خانواده شبکه پنج سیما است که به تهیه کنندگی مشترک زهرا هوردمند و میشم محبیان از شنبه تا پنجشنبه هر هفته ساعت ۱۶:۳۰ پخش می شود.