کتاب نشستن بر نگاه دیگری ارائه می شود.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم رونمایی از کتاب «بیرون نشستن» اثر رضا پورحسین از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران در هشتمین نشست «خانواده کتاب» یکشنبه برگزار می شود. ۲۰ خرداد در فرهنگسرای خانواده.

کتاب «نشستن در چشم دیگران» یک کتاب روانشناسی و رسانه ای است که در آن به این موضوع اشاره شده است که هرکس می خواهد در یک مناظره مشارکت سازنده داشته باشد باید با ادبیات آشنا باشد. کلمه پرسپکتیو به این معنا تعبیر می شود که وقتی آن فکر تصور یا منتقل شود; تحلیل و انتقاد باید با کمترین سوگیری و کاملا محرمانه انجام شود.

رضا پورحسین در این کتاب سعی کرده است عوامل گفتگوی همدلانه و موانع تحقق آن را با دیدگاه روانشناختی و تجربیات رسانه ای که داشته و دارد، تعصبات عاطفی در نقد آنها تشریح و تبیین کند.

کتاب نشستن در دیدگاهی متفاوت با عنوان دیدگاه: درک دیدگاه و دیدگاهی دیگر در ۲۰۷ صفحه توسط نشر جام جم در سال ۱۴۰۰ منتشر شده است.

رضا پورحسین متولد ۱۳۳۸ سوابقی چون عضویت در هیأت ممیزی دانشگاه تهران، عضویت در کمیته واژه گزینی شورای عالی زبان و ادب فارسی، ریاست شورای هنری سازمان صدا و سیما را در کارنامه دارد. ، و ..

رضا پورحسین از مدیران سابق صدا و سیما و در حال حاضر رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران است.

علاقه مندان برای شرکت در برنامه مذکور فردا یکشنبه ۳۰ خرداد ساعت ۱۰ می توانند با فرهنگسرای خانواده واقع در خ. سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد)، خ. ۲۱، پارک شافک.