کتاب «هنر گمشده تربیت فرزندان مفید و شاد» منتشر شد.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ابنا) «اگر واقعاً می‌خواهیم با فرزندانمان ارتباط برقرار کنیم، ممکن است لازم باشد از منطقه آسایش فرهنگی خود خارج شویم و با والدینی صحبت کنیم که به ندرت از آنها خبری داریم. یکی از اهداف این کتاب این است که گامی در جهت پرکردن شکاف دانش خود در زمینه فرزندپروری برداریم و برای انجام این کار بر سه فرهنگ بومی متمرکز شده است: مایاها، هاجابه ها و اینویت ها که بسیار مفید هستند. دانش: مادران مایا در تربیت فرزندان مفید مهارت دارند. والدین هاجابه بهترین متخصصان دنیا در تربیت فرزندانی با اعتماد به نفس و متکی به خود هستند و اینوئیت ها روشی فوق العاده موثر برای آموزش هوش هیجانی به کودکان به ویژه در زمینه مدیریت خشم دارند. و احترام به دیگران اگر سعی کنید از الگوها و روش های معرفی شده در کتاب در برخوردهای روزمره خود با دیگران (حتی فقط فرزندانتان) استفاده کنید و به اعمال و واکنش های خود نسبت به دنیای اطرافتان بیشتر توجه کنید، زمان آرام تری را تجربه خواهید کرد. و با خودت به آرامش خواهی رسید.”

یکی از ویژگی های کتاب «هنر گمشده تربیت کودکان سالم و شاد (با استفاده از فرهنگ های باستانی)» این است که راوی آن میشل داکلیف، روزنامه نگار آمریکایی است که برای نگارش این کتاب به همراه دختر خردسالش به راه های دور سفر کرده است.

این اثر با ترجمه نگمه دانش آشتیانی منتشر شده است که پیش از این مجموعه شعر «کاکو سی کاک تبه» را از انتشارات هوا و ترجمه کتاب کودک «قلوپ» را از انتشارات سروش منتشر کرده است. وی علاوه بر فعالیت و مسئولیت طولانی مدت در رسانه های فرهنگی و هنری کشور، آثار علمی متعددی را در حوزه رسانه ترجمه و منتشر کرده است.

کتاب ۳۷۸ صفحه ای «هنر گمشده تربیت کودکان مفید و شاد (با استفاده از فرهنگ های کهن)» به تازگی توسط انتشارات جیحون منتشر شده است.