کنفرانس بین المللی ادبیات کودکان (IBBY) 2022 مالزی آغاز شدگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)سی و هشتمین کنفرانس بین المللی (IBBY) با موضوع “قدرت داستان ها” به میزبانی مالزی در پوتراجایا، ۵ تا ۸ سپتامبر ۲۰۲۲ (۱۴ تا ۱۷ سپتامبر ۱۴۰۱) برگزار خواهد شد. ناشران، نویسندگان، داستان‌نویسان، تصویرگران و دوستداران کتاب از بیش از ۸۰ کشور جهان برای ترویج ادبیات کودکان و نوجوانان در سراسر جهان گرد هم می‌آیند. این رویداد بزرگ که در پوتراجایا مالزی برگزار می شود، شامل سخنرانی ها، مراسم اهدای جوایز (اندرسن، آساهی، ایراد و لوح های افتخاری)، نشست ها و پنل های بحث، قصه گویی و کارگاه های مختلف و غیره است.

همچنین در این کنفرانس مجمع عمومی دفتر بین المللی کتاب نسل جوان با حضور نمایندگان کشورهای عضو و هیئت مدیره و رئیس هیئت داوران جایزه اندرسن و بازرس IBBY در دو سال آینده انتخاب خواهد شد.

شورای کتاب کودک به عنوان شعبه کشوری دفتر بین المللی کتاب برای جوانان ایران (IBBY) نماینده خود را در این مجمع و انتخابات خواهد داشت.

کنفرانس ادبیات کودک مالزی با بیست سخنرانی اصلی (سه سخنرانی ایرانی) و تعداد قابل توجهی مقاله و پوستر ارائه خواهد شد.

دریافت کننده IREED 2022، زهرا کاینی، برای شرکت در کنفرانس برای دریافت جایزه و سخنرانی در مورد فعالیت های تبلیغاتی خود دعوت شده است. همچنین حسین شیخ رضایی با موضوع «قدرت داستان در آموزش علوم» و علی بوذری با موضوع «قدرت تصویر در روایت صلح» سخنرانی خواهند کرد.